Tenhle film mám velmi rád. Tak jako Doors. Ne - Doors miluju! Miluju J.M., "rockového boha a velkého ptáka". Ještěrčí král nasedl do modrého autobusu a pohádky byl konec. Škoda přeškoda. Příliš brzy... Dosti řečí. Srdeční záležitosti netřeba komentovat... - - - P.S. Doors mám kompletní. Když musíš, tak musíš... :-)(4.9.2005)

Nie som žiadnym fanatickým (ani žiadny iným) fanúšikom americkej kapely „Doors“. Niektoré jej pesničky poznám a páčia sa mi a viem, že líder úspešnej kontroverznej skupiny sa volal Jim Morrison. Ale to je asi tak všetko. Plus ma dosť štvú pseudo rozporuplné filmy Olivera Stonea. Na strane druhej, mám rád kvalitné životopisné filmy, hudbu, Vala Kilmera a Meg Ryanovú a tento film, hoci absolútne ani náhodou nie je mojou srdcovou záležitosťou, je pôsobivý, mne osobne sa veľmi opáčil (ale mohol byť kratší) a je to asi prvý raz, čo mal nadrogovaný režisérov štýl logiku (snové pasáže v púšti). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/159658/Doors-80.html(12.11.2006)

Rozpočet $38miliónovTržby USA $34,416,893Tržby Celosvetovo $45,200,000(1.3.2009)

Rolling Stone a jeho Bakchanálie naživo. The Wall Kilmer je skutečně unikátní herecký zjev.(21.6.2008)

Oliver Stone je mystik a Jim Morrison byl ještěrčí král, což se kongeniálně potkává a doplňuje... Jenže Stone si všiml sebespalující věci, že tam, kde končí říše ještěrčího krále, začíná říše aristokrata, který ztracen ve své dekadenci pronáší své temné: ,,I'm fake hero."(12.6.2011)

• - Val Kilmer trval na tom, aby jej na place oslovovali Jime. Neprojevil ale obavu, že by mohl opravdu "zjimovatět": "Jim si bolest způsoboval sám, nebo s ní možná už přišel na svět... Nenosím v sobě jeho spory, takže nechodím po barech a neoživuji je." (Ještěřák)

• - O film postupně projevili zájem Brian de Palma, Martin Scorsese, Ron Howard a samozřejmě velký fanoušek Doors Francis Ford Coppola. (Ještěřák)

• - Val Kilmer kvůli roli výrazně zhubl, půl roku poslouchal den co den skladby The Doors a 50 se jich musel naučit. (Kity162)