Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ****

  Kvalitní filmová podívaná. Stone a jeho další z ožehavých témat americké historie a opět kvalitně zpracované. Dobrý scénář, skvělá práce s kamerou (černobílé autentické flashbacky - fantazie a zlepšují celkovou autenticitu filmu), výborný střih a kvalitní herecké výkony.(1.9.2004)

 • Madison
  ***

  Tak toto trochu bolelo. V žiadnom prípade nespochybňujem kvality tohto filmu, ktoré jednoznačne má - skvelá, chvíľami jemne patriotistická hudba Johna Williamsa, prehnane sofistikovaný scenár či náročné dialógy- na čom si zgustnú najmä intelektuáli, unikátny a zároveň dojemný záverečný monológ Jima Garrisona alias Kevina Costnera a tiež skvelí herci, no nech je to, čo vidím, akokoľvek perfektné, nemôžem poprieť fakt, že som sa asi polovicu filmu nudila. Ako tu už niekto spomenul, JFK slúži len na rekonštrukciu faktov a lepšie by mu to svedčalo ako dokument než 3hodinový film. Myslím si, že je dosť ťažké pochopiť všetky tie medzinárodne prepojené ilegálne vzťahy rôznych vládnych organizácii a 3 hodiny vstrebávať šialene rýchle dialógy a film prešpikovaný informáciami, som chvíľami nezvládala, hoci ma svetové politické udalosti vždy zaujímali. Najhoršie snáď je, že tento film divákovi neposkytne naozajstnú pravdu o tom, čo sa vlastne stalo, Stone len načrtol veľké množstvo vzájomne prelínajúcich sa faktov o tom, aké ilegálne môžu byť v niektorých smeroch vládne organizácie ako CIA či FBI - čo si divák uvedomuje aj bez tohto filmového prínosu.(5.8.2011)

 • brit84
  *****

  Jsem rád za každý film, ve kterém se mohu dozvědět něco nového a zajímavého. Každý ví, že existoval americký prezident jménem Kennedy, a že byl zastřelen. Někdo si pamatuje i to, že se to stalo v Dallasu. Jen pár lidí slyšelo o tom, že se mluví i o dalším možném střelci na travnatém pahorku. A to je podle mě vše co se o tomto atentátu všeobecně ví. Kostner zde rozplétá klubko důkazů a dohadů, jak se vše pravděpodobně událo a o tom, že peníze a moc budou nejspíš na světě vždy znamenat víc, než mír a lidské zdraví.(22.1.2011)

 • Renton
  *****

  Scénář: Oliver Stone, Zachary Sklar .. „To sin by silence when we should protest makes cowards out of men.“ Oliver Stone na vrcholu sil! J.F.K. je hned vedle o dva roky staršího díla Born on the Fourth of July jeho nejpovedenější a nejpůsobivější film. Jelikož jsem v tomto případě obdobně smýšlející jako Oliver Stone, nemám důvod rýpat v jeho fabulích nebo se ohánět demagogii, ale přímo jsem si v látce a její stavbě liboval. I ten největší zastánce ještě pár let platné teorie (určité složky výboru se otevřou nejdříve roku 2029), že vrah byl pouze Lee Harvey Oswald, však nemůže popřít, že režisér a scenárista Stone s látkou mistrovsky pracuje a byť předkládá „svoji verzi,“ dělá to téměř neodolatelným způsobem. Technicky i herecky je pak snímek neméně brilantní záležitostí. Kamera, střih nebo hudba precizně umocňují divácký zážitek. Taktéž paleta herců, v jejímž čele září Kevin Costner v době svého kariérního vrcholu, odvádí poctivou práci. Zvláště při soudním přelíčení je výtečný a s takřka dokumentární přesností rozkryje veškeré okolnosti atentátu včetně jeho průběhu. Dílo J.F.K. je určitě náročné na sledování a pozornost diváka, protože takřka tříhodinový děj je z devadesáti pěti procent vyplněn dialogy případně monology. Ovšem rozhodně nenudí, pokud tedy nejste zarytý krajní pravičák, který to může brát až moc osobně... WHAT IS PAST IS PROLOGUE. 100%.(26.10.2007)

 • xxmartinxx
  ****

  Když konspirace, tak od Stonea. I když možná platí, že síla námětu převyšuje kvalitu filmu samotného, rozhodně se Svědomí Ameriky nemá za co stydět. Naopak. Jen ten superdlouhý monolog na konci už je moc...superdlouhý...(1.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace