Krásné, krásné, krásné... a celé to jen podtrhuje moje vlastní smýšlení na tento atentát, kdy taky věřím tomu, že historka s jedním osamělým střelcem je ta nejvěší blbost, jakou si mohla CIA vymyslet... skvělý Kevin Costner a Tommy Lee Jones ve filmu o mém nejoblíbenějším prezidentovi a postavě z historie, kterou obdivuji, tomu nemůžu dát míň než plné hodnocení: *****(3.2.2006)

Ať už to je mystifikace, která opomíjí všechny důkazy proti, byla krásně natočena. Pravdu se stejně těžko dozvíme. Ale tenhle snímek působí. Jestliže film samotný mi připomněl Zodiaca (2007), pak závěrečná Costnerova řeč film Pan Smith přichází (1939). Všechno to jsou skvosty, které mám moc rád a JFK patří (ode dneška) k nim.(14.6.2010)

Řekl bych, že pokud se o téhle historické události rozhodne točit režisér typu Olivera Stonea, je hodnocení více než jasné.(14.7.2004)

Když konspirace, tak od Stonea. I když možná platí, že síla námětu převyšuje kvalitu filmu samotného, rozhodně se Svědomí Ameriky nemá za co stydět. Naopak. Jen ten superdlouhý monolog na konci už je moc...superdlouhý...(1.9.2010)

Oliver Stone si opět vybral zajímavé a silné téma a nebojí se šťourat do věcí, které by radši spousta lidí viděla uklizené někde u ledu. Látka je lákavá, herecké obsazení (ať už hlavní role, nebo ty vedlejší) velice slibné, režie kvalitní a nápaditá (líbí se mi prostřihy skutečných záběrů s těmi Stoneovými) a hudba naprosto trefná. Kevin Costner podává přesvědčivý výkon a ukazuje, že je velmi kultivovaným hercem, který měl v té době skvěle rozjetou kariéru. V menších anebo úplně malých rolích si zahrají Oldman, Pesci, Jones, Bacon, Candy, Matthau či Sutherland a všichni obstojí. Jediné, co mi na filmu vadí je jeho délka. 190 minut je opravdu dost i na takto rozsáhlý a dějově nabitý snímek, protože některé pasáže (není jich ale mnoho) jsou nudnější. Závěrečná Garrisonova rekonstrukce případu ale byla skvělá a zanechala ve mě silné dojmy. Stone opět nezklamal.(18.7.2010)

• - Vyhrál cenu BAFTA v kategorii Nejlepší střih a Nejlepší zvuk. (Čiban)

• - Angolská vězeňská scéna byla natáčena se skutečnými dozorci i vězni. (Kulmon)

• - Kevin Costner nejprve roli Jima Garrisona odmítl. (Kulmon)