Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  *****

  Na otázku, která nebude patrně nikdy zodpovězena:,,Kdo zastřelil J. F. Kennedyho?", nám Oliver Stone odpovídá touhle verzí, která působí velmi věrohodně. Docela se divím, že scénář neobdržel Oscara. Herecké výkony jsou skvělé, hlavně Kevin Coster (jaký on měl taky špatný film ze začátku 90. let?), Kevin Bacon a T.L Jones (Oscara za vedlejší roli by si jistě zasloužil). Zkrátka a jednoduše slušný kus vynikající filmařiny nám předvedl Oliver Stone, který nejen režíroval, ale i napsal scénář.....(2.12.2007)

 • xxmartinxx
  ****

  Když konspirace, tak od Stonea. I když možná platí, že síla námětu převyšuje kvalitu filmu samotného, rozhodně se Svědomí Ameriky nemá za co stydět. Naopak. Jen ten superdlouhý monolog na konci už je moc...superdlouhý...(1.9.2010)

 • gudaulin
  ***

  Jestli mám JFK připojit nějaký přívlastek, pak určitě nikoliv ten, že by se mělo jednat o nejlepší Stoneův film. Ale nejspíš by si zasloužil přívlastek nejosobnější. Oliver Stone si zkrátka splnil svůj sen a natočil film o tématu, které ho v moderních amerických dějinách pálí asi nejvíc. Ten film je natočený se zjevným zaujetím, vášnivě, až s posedlostí. A nemyslím si, že je to dobře. Stoneovi chybí odstup a propadá paranoidním konstrukcím. Začátkem 90. let jsem se atentátem na Kennedyho zabýval a přečetl jsem si kde co bylo u nás k mání. Ono je to asi tak - pokud vám v Americe nezáleží na serióznosti, zabýváte se v oblasti konspiračních teorií Oblastí 51 a ufologií, ze které konec konců vycházel svého času ve svých popkulturních velkofilmech Spielberg, no a pokud chcete vypadat seriózně, řešíte atentát na Kennedyho a konstruujete ta nejšílenější spiknutí. Z obrovského množství materiálu si Oliver Stone pochopitelně vybral jen ta východiska, která podporují jeho teze. Existuje ale stejně velké množství indicií, které jeho představu rozbíjejí. Netroufám si tvrdit, že vím, jak to všechno bylo, ale nakonec mi představa, že atentát spáchal Oswald sám, přijde pravděpodobnější než jakákoli jiná verze. Jestli něco opravdu platí, tak to, že státní administrativa USA se předvedla v opravdu špatném světle, ať už jde o bezpečnostní opatření před atentátem nebo průběhem samotného vyšetřování. Ale hledat v tom všem ďábelský komplot zavání účelovostí. Jestli nějaký mýtus zaslouží nelítostně rozbít, tak je to především představa "prezidenta pravdy", se kterou Stone pracuje. Populární sitcom Červený trpaslík v jedné z epizod provokativně pracuje s myšlenkou, že se atentát podaří překazit a vede to ke katastrofě, protože Kennedy oslabený neustálými společenskými skandály z četných milostných afér a styky s mafií Ameriku neukočíruje. Samozřejmě jde o komediální nadsázku, ale s reálným základem. S odstupem doby lze říct, že se Kennedy od svých prezidentských kolegů nelišil a měl dost másla na hlavě. Pro mě je neúnosná délka a především konspiračně paranoidní charakter filmu. V JFK vidím počátek zaplevelení veřejného prostoru těmi nejstupidnějšími konspiračními teoriemi, jaké si lze představit. Mechanismus, který Stone použil, se od té doby jenom recykluje. Celkový dojem: 60 %.(16.12.2015)

 • Rob Roy
  ***

  ChewieDC to tu už napsal - tohle pro mě není regulérní filmová událost, ale rekonstrukce faktů s herci, místo prvoligové hollywoodské A třídy mohli nasadit cvičené opice, postavy v JFK nemají svůj vlastní charakter, slouží jen k prezentaci faktů. Richardson by to stejně nasnímal i s těmi opicemi tak dobře, že bysme mu to sežrali. Fincherův Zodiac pro mě tak zůstává filmem o hodně lepším. 70%.(21.11.2008)

 • Radyo
  ****

  Oliver Stone si rád pohrává s ožehavými tématy. Dokazuje to i tímto snímkem a dlužno podotknout, že si vede skvěle. Vpodstatě nabízí velmi věrohodnou verzi, jak to tehdy s vraždou Kennedyho mohlo být. Herci ve svých rolích vesměs působí přesvědčivě, hlavně Kevin Costner a Tommy Lee Jones podávají nadstandartní výkony. Mimochodem - T.L. Jones je v té paruce opravdu "kouzelný".(27.8.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace