Tak tomuto sa povie poriadna facka. Udalosti okolo americkej vlády, tejto konkrétnej vraždy a celý výr podobných sračiek - v tom nemám nikdy jasno, takže ani nebudem nabádať možnosť pravdovravnosti filmu, či reálnosti výpovedí a daného príbehu, aj keď mi pár krát poriadne zovrelo žalúdok, že by sa čosi podobné naozaj mohlo stať. A aj keby dej nevychádzal zo skutočností, kašlem na to, pretože toto bol jeden z najlepších thrillerov, čo som kedy videl. Poslednú polhodinu súdneho procesu mi úplne vyschlo v hube. Množstvo faktov, dialógov, takže sledovaniu treba venovať aj poriadnu pozornosť, ale výsledok stojí za to. Herci sú namakaní a všetci hrajú akoby im išlo o život, ale najväčšia česť samotnému Stoneovi. Podať tak roztrieštené udalosti divákom na takejto úrovni chce naozaj dávku umenia. A odvahy, samozrejme. Kto vie, či aj jemu nehrozila počas natáčania nejaká konšpirácia. 95%.(14.2.2008)

Na začátku devadesátých let točil Costner opravdu kvalitní filmy -viz. Tanec s vlky, i když v tomto případě je zásluha kvalitní podívané především na straně páně režiséra, kterému se opět podařilo bravurně zachytit jedno z palčivých témat americké historie.(3.6.2003)

První polovina filmu je vyčerpávající, jste zavaleni tunou informací, případně naopak informováni nejste, protože si tvůrci myslí, že toto již dávno znáte. Kevin Costner je po značnou část ve filmu úplně zbytečný. Teprve asi po dvou hodinách film přestane připomínat oživlou stránku z wikipedie a začne připomínat film, Kevin Costner se stane skutečnou postavou s nějakými motivacemi a film se vydrží některým dílčím otázkám věnovat i déle než jednu minutu. Závěrečný proslov je pak čistou esencí všech klasických amerických soudních dramat. Film ve mě vzbudil touhu přečíst si o vraždě JFK nějakou knihu, nemyslím to ale jako pochvalu, ale jako znamení toho, že film selhal._____Jen pro zajímavost - film šel v našich kinech již v roce 1992 - pro tehdejší diváky a hlavně obdivovatelky Costnera musel být film hodně velký mindfuck, protože tehdy tu určitě většina lidí tápala i v tom, jak se liší CIA od FBI...(30.11.2013)

Velká hollywoodská lež o největším americkém omylu(22.1.2012)

Dalsi perfektni film od Olivera Stonea. Sice toci dost kontroverzni filmy, ale tohle uz bylo precejen trochu moc, se divim, ze mu to dovolili. V podstate prvni dve hodiny filmu je sled rozhovoru a vyslechu, prolozeny dobovejma materialama a zobrazeni toho, co dotycna postava rika. Za tu chvily do vas Stone naboucha tolik informaci, ze by se zdalo, ze se clovek v tom mnozstvi jmen a teorii ztrati, ale kupodivu se tak nestalo. Pak se dej prenese k soudu, kde Costner po chvily predlozi svou zhruba 30 minut dlouhou teorii a ktera zni, jak kdyz je to, co nam Stone nabizi, pravda. Ale treba skutecne je. Film se celej nese v dost rychlym tempu, takze za ty tri hodiny ani na chvily nenudi a je tu silena spousta znamejch tvari, ze ani nedokazu urcit, kdo hral nejlip. Jediny, co se mi zdalo trosku divny, ze Costner zacne jen tak vysetrovat az po trech letech od atentatu a lidi, ktery vyslycha, si vse do detailu pamatujou. Strhujici drama.(16.8.2006)