• dobytek

Nějakej "divnej" film občas neuškodí, ale co je moc, to je moc... Nechápu, proč se ve filmu pořád střídá černobílá a barva. Nechápu, proč kamera snímá obraz pod takovym úhlem, že to na mě působilo dojmem, že kameraman celý natáčení musel bejt vožralej jak dělo. Nechápu, proč je to tak zběsile sestříhaný. Nechápu, proč někdo takovou blbost vůbec natočil. Hodně mi to připomínalo různý nesmysly od Lynche. Ani jsem to nedokoukal a v půlce jsem to vypnul. Kromě filmu WTC je to další důkaz, že Oliver Stone se musel zbláznit. Tento člověk je opravdu neuvěřitelnej. Mít na kontě tohle, WTC a Četu, to je opravdu hodně divná kombinace. No možná se někdy na to zkusim podívat se zásobou lahváčů při ruce, protože nerad hodnotim filmy, který jsem neviděl celý. Ve střízlivym stavu jsem na to fakt neměl nervy. Dávám 1 hvězdičku za ten sitcom. update: Tak ani pod vlivem mě to nebavilo. Hodnocení ponechám.(10.9.2008)

Neuvěřitelný film. Jen pro zajímavost pár perliček: Otec Woodyho Harelsona byl nájemný vrah, odsouzen dvakrát na doživotí... Film se natáčel 56 dní. Poté se více jak rok stříhal.... Filmem se inspirovalo několik vrahů (mimo jiné i studenti z Columbine) .... Film obsahuje více jak 3000 střihů (normální filmy jich nemají ani 700) ... Scéna vězeňské vzpoury se natáčela ve skutečném vězení se skutečnými vězni ... Stone považuje tohle za natáčení za nejtěžší ve své kariéře... Mickyho v televizní rekonstrukci hraje Mark Harmon ... A vůbec bych se o tomhle mohl rozplývat do nekonečna. I když po hodině už se začínají některé nápady opakovat, stále mě překvapovalo s čím přijde Stone dál. Nádherné okamžiky jako ukázání domácího násilí jako tuctového sitcomu, zadní projekce, boží soundtrack (Patsy Cline, Leonard Cohen a králíčci v závěrečných titulcích, Nine Inch Nails nebo Bob Dylan) dělají Natural Born Killers nezapomenutelnými. A což teprve ty postavy - a jejich představitelé působící dojmem, že při tom skončilo v jejich nose hodně lajn. Robert Downey Jr. a jeho hyenistického reportéra a Tommyho Lee Jonese, jakožto ředitele věznice se zálibou kroutit nosy si člověk zamiluje jen je uvidí. Ta vzrůstající brutalita, hlavně při vězeňské vzpouře byla ohromující. Co všechno si nedovolili. Někdy se mi až stáhnul žaludek, jak mi ty masové připomněly Den kobylek. Nezapomenutelné dílo, které je pro hodně lidí nestravitelné...(12.7.2007)

• kiddo

Banální, stokrát omletá myšlenka předžvýkaná samoúčelným efektním stylem pro jistotu stopadesátkrát, aby ji pochopil i ten nejposlednější moula.(10.9.2010)

• tron

Tak toto nie, byť na Tarantinovom mieste, zavolám Roberta a šup ho odrezať Stoneovi na výstrahu ucho (alebo aspoň podať trestné oznámenie). Naturalistická atmosféra, absolútne zdrogovaná réžia, šialené herecké kreácie (nielen Woodyho Harrelsona a Juliette Lewisovej, ale i Sizemorea a Downeyho Juniora a vlastne úplne všetkých).(1.1.2005)

Jako notorický idealista mám pořád pocit, že za zločinem by měl následovat trest a proto mi vůbec nesedí diskutabilní konec s Mallory s Mickeyem. Jasně, je to satira, ale vidět to nějaký psychopat, může si celkové vyznění snímku vysvětlit jinak (což se prý tak i párkrát ve skutečnosti stalo). Ovšem film je po formální stránce naprosto brilantní, úvodním sitcomem počínaje a animovanými vložkami konče a pod 4* u téhle režijní a kamerové laskomině nepůjdu.(1.9.2002)

• - Potom, čo Oliver Stone prepísal scenár, Tarantino odmietol byť uvedený v titulkoch ako scenárista. Je tam akurát STORY BY: QUENTIN TARANTINO. (slavo_held)

• - Erik Harris a Dylen Kleebold, dvojice zodpovědná za masakr z 20. dubna 1999 na střední škole Columbine, se nechala podle policejního šetření tímto filmem silně ovlivnit. Oba ho minimálně považovali za jeden z nejlepších filmů vůbec. (Nach)

• - Ve filmu je hodně odkazů na Charlese Mansona. Například rozhovor z vězení je postavený na podobném rozhovoru, které Manson poskytnul. (don corleone)