U-Turn

Ešte sa môžeš vrátiť

U-Turn

Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 1997, 125 min

Absolutně všichni zúčastnění herci (včetně Lopezové) perfektně obsazení a skvělí. KOnec už byl možná trošku moc absurdní, ale celkově perfektní! 9/10(9.1.2010)

Noirový námět, avšak černohumorné zpracování, nepřejícný osud zatraceného hrdiny se tak mění v tragikomičnost, člověk najednou neví, co mu vlastně přát - držet mu palce, nebo se bavit nad jeho smůlou? Tyto zvláštnosti spolu s výbornou režií (kamerové přechody, prostřihy) vytahují z jinak poměrně pitomého děje to nejlepší, co je za daných okolností možné. Stylovost a ujetost, jež si Stone uchoval z Takových normálních zabijáků, zamaskovává stupidní momenty a přináší prostou a zároveň prostě fungující zábavu. Škoda, že se s prvkem noiru nepracovalo alespoň s nějakou okázalostí a škoda, že film není "chytřejší", neboť potenciál v zamotných potřebách a motivech postav na to má... 7/10(11.7.2010)

Jedna z nejdrsnějších variací na film noir. Ty zvraty jsou skvělé a hlavně ne samoúčelné. Sean Penn válí, tělo Jennifer Lopezové taky. Hodně dobrá režie (opakované černobílé záběry atd.).(24.4.2003)

Přesně takové zběsilé a zamotané příběhy mám nejraději. Když se v nich hereckým umem navíc ohánějí hvězdy typu Seana Penna A Nicka Nolteho, mé srdce plesá blahem. Až na tu občasnou nudu, které jsem se při sledování nevyhnul, ale která rozhodně nemusí postihnout každého.(27.3.2009)

Divný film. To je první, co mně napadá, když si vybavím U-Turn. Emočně je to studené jako psí čumák, film jenom tak prošumí hlavou. Ne, že bych se nudil, ale na Stonea je to slabý. Za zmínku stojí obtloustlý, kouzelně špinavý Bob Thorthon (není vůbec k poznání!) a tehdy ještě neznámá Jeniffer se svými sexy proporcemi.(11.5.2003)