poster

U-Turn

 • USA

  U Turn

 • Slovensko

  Ešte sa môžeš vrátiť

 • Slovensko

  U-Turn

Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 1997, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ripo
  ****

  Nemám rád filmy s tzv. totálnymi loosermi. Na čo siahnú, to sa pose*ie..... Stále tŕpnem, čo zasa nevyjde a to ma privádza do šialenstva ! V takých momentoch stačí, ak si hlavný hrdina chce pripáliť cigaretu, a už môžete očakávať buď jeho zhorené vlasy, alebo požiar budovy, kde sa nachádza, alebo .... alebo jednoducho bude mať obrovskú chuť dať si šluka, ale - tentokrát nebude mať ani jednu zápalku. O tom (ale i o inom) je tento film : viď patália s takou obyčajnou vecou, ako je len uhasenie smädu uprostred rozpálenej Arizony .... Tento film mal briskný úvod, v strednej časti pomaly dej uspával a na konci bolo už len pomenej svetlých detailov. Čo bolo treba vyzdvihnúť je herecký výkon Penna a Thorntona (!) svižnú kameru a osviežujúci strih .... Keby sa dávali polovice hviezdičiek, tak je to na 3 1/2 *(6.12.2004)

 • Renton
  ****

  Scénář: John Ridley .. Výborně natočený film! Takový (ne)obyčejný den blbec, jak ho u nás asi těžko nezažijete .. i když, za "všechny" problémy chlapa mohou ženy (a/)nebo peníze. Takže raději pozor na ruce..(6.12.2004)

 • genetique
  *****

  Jeden z najlepších thrillerov o nešťastnej zhode náhod, aké som kedy videl! Tu sa ukázalo, že ako sa z úplne jednoduchého scenára skvelou prekombinovanosťou a nebezpečne premysleným dejom dá natočiť dobrý film. Navyše výborne vykreslené niektoré osudy a psychologické črty postáv! Penn je tu skvelý, Lopezka ozaj zvodná a celé to dáva dohromady super film, navyše umocneným super skvelou kamerou, réžiou a záverom, vyrážajúcim dych. 100%.(23.4.2006)

 • castor
  ****

  Je smůla a smůla. Někdo si jí zaslouží, tohle ale nepřeje nikdo nikomu. Oliver Stone tu a tam potřeboval zvolnit. Nechtěl být jen poslem špatných zpráv a plivat na „milovanou“ Ameriku a její politiku. V tomhle tripu si jednoduše zalaškoval s temnými stránkami lidského bytí. Za všechno přitom mohl jeden prasklý chladič a nevinná odbočka do jedné díry. V ní člověk aby někoho normálního pohledal. Vyšinuté panoptikum zahájí pochybný automechanik Billy Bob Thornton, slepý Indián Jon Voight, tupá nymfomanka Claire Danes, její paranoidní a agresivní přítel Joaquin Phoenix, prznič vlastní dcery Nick Nolte nebo právě krásná Jennifer Lopez, která zrovna potřebuje pověsit závěsy. Sean Penn, který dluží, kam se podívá a právě přišel o dva prsty, se mezi nimi ne úplně snadno proplétá a je ideálním mužem v tísni. Všichni okolo, stejně jako on, lžou, kradou, podvádí, souloží a doufají, že z každého výletu vytáhnou maximum pro sebe. Penn ukazuje, na jak velkém rozsahu dokáže operovat, Stone potvrzuje, že i přes slabší scénář vytáhne snímek do vyšších pater jeho nápaditá režie. Takže divák na tom jen a jen vytěží!!(4.4.2015)

 • Radyo
  ****

  Jedinečná práce s kamerou (prostřihy na detaily chvílemi skoro přivádějí v úžas) a skutečně silný (nejen emocionálně) závěr trochu vylepšují jinak ne až tak skvělý scénář. Námět je sice zajímavý, ovšem nebýt výkonů jednotlivých protagonistů (hlavně neustále bitý Sean Penn je fakt dobrý) a zmíněné kamery, asi by tenhle film zapadl jen do šedi průměru, byť Oliver Stone svou práci odvedl na solidní úrovni.(5.6.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace