poster

U-Turn

 • USA

  U Turn

 • Slovensko

  Ešte sa môžeš vrátiť

 • Slovensko

  U-Turn

Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 1997, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  ****

  Tenhle film, jako by nezapadl do Stoneovy filmografie. Je to trošku jiný šálek, než na jaký jsme u něj zvyklí. To ovšem nevadí, protože to všem jedině prospělo. Je to jeden z velkých filmů Sean Penna, Lopezová hraje tradičně průměrně, ale Phoenix a Thorton jsou boží.(29.11.2004)

 • Renton
  ****

  Scénář: John Ridley .. Výborně natočený film! Takový (ne)obyčejný den blbec, jak ho u nás asi těžko nezažijete .. i když, za "všechny" problémy chlapa mohou ženy (a/)nebo peníze. Takže raději pozor na ruce..(6.12.2004)

 • H34D
  ****

  Noirový námět, avšak černohumorné zpracování, nepřejícný osud zatraceného hrdiny se tak mění v tragikomičnost, člověk najednou neví, co mu vlastně přát - držet mu palce, nebo se bavit nad jeho smůlou? Tyto zvláštnosti spolu s výbornou režií (kamerové přechody, prostřihy) vytahují z jinak poměrně pitomého děje to nejlepší, co je za daných okolností možné. Stylovost a ujetost, jež si Stone uchoval z Takových normálních zabijáků, zamaskovává stupidní momenty a přináší prostou a zároveň prostě fungující zábavu. Škoda, že se s prvkem noiru nepracovalo alespoň s nějakou okázalostí a škoda, že film není "chytřejší", neboť potenciál v zamotných potřebách a motivech postav na to má... 7/10(11.7.2010)

 • StarsFan
  ****

  Brutální, zábavné, sarkastické, bizardní, klaustrofobické, drsné, noirovské... výborné!(20.9.2009)

 • Viktooorka
  **

  Našeho nesympatického hrdinu postihne neštěstí a rozbije se mu uprostřed pouště auto. Poštěstí se mu ale dojet do městečka, které je plné ještě víc nesympatických lidí a krásné JLO.. Její zadek je stále velký jako stát, ve kterém se film odehrává, tedy jako Arizona.. Vlasy krásně dlouhé vyvolávající chuť vyzkoušet právě nabroušené nůžky. Šaty natolik těsňoučké, že by je každý muž chtěl strhnout, páč byly ohavné.. A v hlavě to stále nemá v pořádku, jenže to bohužel nemělo celé obyvatelstvo již zmiňovaného městečka.. Penn prožívá nejhorší den svého života a každý divák s ním.. Už jen záleží, jak se divák užije bláznivé střihy a záběry.. Já si z velké části modlila, ať už to vedro skončí, což je zvláštní, páč jsem v tu chvíli měla teplé ponožky, teplý rolák a čaj, neboť v místě kde jsem se nacházela já, právě probíhala sněhová kalamita.. Zima jednou skončí, teplo sa ešte môže vrátiť, film už raději ne..(3.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace