U-Turn

Ešte sa môžeš vrátiť

U-Turn

Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 1997, 125 min

Přesně takové zběsilé a zamotané příběhy mám nejraději. Když se v nich hereckým umem navíc ohánějí hvězdy typu Seana Penna A Nicka Nolteho, mé srdce plesá blahem. Až na tu občasnou nudu, které jsem se při sledování nevyhnul, ale která rozhodně nemusí postihnout každého.(27.3.2009)

Film, ktorý stojí na parádnom vykreslení neuveriteľného Zapadákova v Arizone, vynikajúcich hercoch a scénkach, ktoré striedavo kolísajú medzi totálnou fraškou v Kusturicovom štýle a v závere takmer Lynchovským thrillerom. Ústredným mottom filmu je zjavne "smole neujdeš a na šťastie si musíš počkať".(23.4.2013)

"Darrelle, každej den umírá 400 000 lidí. Proč nejseš jeden z nich?" Začátek luxusní, pak trošku film začne ztrácet tempo, přesto se jedná o výbornou podívanou.(12.10.2008)

Jedinečná práce s kamerou (prostřihy na detaily chvílemi skoro přivádějí v úžas) a skutečně silný (nejen emocionálně) závěr trochu vylepšují jinak ne až tak skvělý scénář. Námět je sice zajímavý, ovšem nebýt výkonů jednotlivých protagonistů (hlavně neustále bitý Sean Penn je fakt dobrý) a zmíněné kamery, asi by tenhle film zapadl jen do šedi průměru, byť Oliver Stone svou práci odvedl na solidní úrovni.(5.6.2003)

Je pravda, že je to drama, thriller a krimi, ale v charakteristice chybí také označení komedie - což v každém okamžiku v podtextu je. Pološílený majitel autoservisu, milenec žárlivý už jen na to, že má holku, nepřetržitelná Bobbyho šňůra smůl, až po závěrečnou pointu včetně závěrečného zvolání - Arizona! Copak to není humor? Film stojí na hercích, zvláště skvělém Pennovi a nádherné Lopez.(17.4.2010)