poster

Dvě tváře lásky

 • USA

  Mirror Has Two Faces, The

 • SK název

  Dve tváre lásky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1996, 121 min

Komentáře uživatelů k filmu (103)

 • kleopatra
  ****

  Co mi vadí na tomto jinak velmi příjemném dílku Barbry Streisand je mnohokrát omletý motiv změny ošklivého káčátka v sexbombu. Když žena exteriér neřeší čtyřicet let, nezačne najednou myslet jako šéfredaktorka Vogue. A je to pak vůbec ještě výhra, když má změna její image vliv na mužovo rozhodování? Je to přece pořád tatáž (hodná a chytrá) osoba. Ale předsevzetí se asi raději poruší s kostí než se strašidlem do zelí.(8.9.2004)

 • KevSpa
  ****

  I tahle romantická komedie patří k těm příjemným, které si člověk rád pustí znovu.(25.5.2002)

 • Houdini
  ****

  Oscar 2 nominace: Herečka VR - Lauren Bacall, Píseň - "I've Finally Found Someone"(23.3.2004)

 • Galadriel
  ****

  Nadprůměrná romantická komedie natočená sice velmi tradičním schématem, takže má sice naivní příběh (jak jinak), ale zase velmi příjemné herecké obsazení, hudbu a vůbec pěknou atmosféru.(20.9.2004)

 • T2

  Rozpočet $42miliónovTržby USA $41,083,864Tržby Celosvetovo $72,900,000(30.11.2009)

 • Anthony
  ****

  Nejlepší je Jeff Bridges, jeho chvílemi zmatený kukuč byl skutečně zábavný. Jinak klasická romantika nic víc nic míň. Lauren Bacall byla svého času za roli nominovaná za vedlejší roli na Oscara a hodně lidí jí to přálo (asi že byla stará a Oscara ještě neměla), ale na konec vyhrála Juliette Binoche za Anglického pacienta, a té jsem to přál já.(20.7.2003)

 • AngelAngie
  ****

  Ošklivka Barbra a elegán Jeff? Nikdy bych nečekala, že se mi tenhle film bude tolik líbit, překrásná romantika, která si myslím, že za srdce chytne nejednoho člověka ..(2.3.2009)

 • mandes

  rozpočet : ? tržby americke : $41,083,864(18.5.2007)

 • tron
  ****

  Človek by aj nemal rád Barbru Streisandovú, keby vo všetkom nebola taká dobrá (TAKÍ SME BOLI). A horšie to nie je ani v sviežej romantickej komédii o DVOCH TVÁRACH LÁSKY. Veľkú zásluhu na tom má nielen kamarátska atmosféra a originálny scenár, ale hlavne herecké výkony. Streisandovej, zasa dobrej, kryje chrbát zasa skvelý Jeff Bridges. Vychutnajte si ich zápolenie.(19.12.2004)

 • Gilmour93
  ***

  Suchopárný profesor matematiky (přirozený Bridges), pro něhož láska musí být rovnicí o dvou známých odmocněná sexem, profesorka literatury s otevřenou myslí, která pro nějaké racionálno a bezkontaktnost nemá v lásce pochopení (zvláštní Streisand, jenž má mezi dvěma krásnýma očima nos na řádkování při sadbě ředkviček), trocha toho Pucciniho při závěrečném muchlování a máme tu s blížícím se koncem stále více tuctovou romantickou komedii středního věku o tom, že krása vnitřní je důležitá, ale bez té vnější si jí málokdo všimne.. Vyhnout se manželskému sexu puštěním Lawrence z Arábie je velice rafinované. „Strč ho tam..!“(10.9.2010)

 • viperblade
  *****

  Vychovala jsem dvě dcery, pohřbila manžela a vy po mně teď chcete, abych uvařila kafe? K téhle vynikající romantické komedii jsem se dostal jako slepý ke kontaktním čočkám. Jedna přítelkyně mě požádala, jestli bych jí to nemohl sehnat. Po necelém měsíci (ano, jsem až tak rychlý :-)) to měla na DVD a já si řekl, že si to někam odložím, abych se na to později podíval. A dnes jsem si konečně našel dvě hodiny a pustil si tuto komedii. Řeknu vám, tohle bylo hodně příjemné překvapení. Od skvělé Barbry na režisérském postu, až po vynikající Barbru v hlavní roli. Například takový proslov ke třídě o tom, co je láska, mě dostal a měl jsem při něm takový nenucený úsměv na rtech. Když si k tomu připočtete Jeffa Bridgese, který mi ani na okamžik nepřipomněl "Duda Lebowského" a mladého Pierce Brosnana, tak dostanete film, který si určitě ještě pustím. Opravdu inteligentní romantická komedie, k sakru, proč už se takové netočí!?(21.7.2009)

 • castor
  ****

  Reklama na romantiku pěkně postaru. Pravidlo, že v každé druhé romanci hraje důležitou roli nedorozumění, tu platí beze zbytku. Osobní kouzlo postav, laskavý humor i ryzí situační komika a navrch spolehlivá Barbra Streisand před i za kamerou.(11.9.2013)

 • petaspur
  ****

  Citově zdevastovaný profesor matematiky Gregory Larkin si po neúspěšných svazcích s atraktivními partnerkami vytvořil definici úspěšného vztahu. Dle jeho pochopení světa musí být takový vztah založen na intelektuálské úrovni s fyzicky akceptovatelnou partnerkou v cituprázdném antisexuálním vakuu. Vyvolené profesorce literatury Rose Morganové se navíc ten pomatený švihák zalíbil natolik, že si ho vzala. Pomalu ji však začíná nudit její role ve sterilním vztahu, který hodlá vylepšit zapracováním na svém zevnějšku, čímž přidá vědátorovi do dosud fungující rovnice novou zintegrovanou neznámou, která se nedá odstranit rutinním zderivováním.(21.11.2009)

 • LiVentura
  ****

  Dnes již klasika romantického filmu, musím uznat, skvělé herectví, láska v rozpacích?!! On chce milovat, ona také...(27.1.2010)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Ty nepoužíváš make-up? Proč? Vypadala bych stejně, akorát v barvě. V mojí barvě něco neměli? Družičky nenosí černou. Neměl bych přinést něco pro tvou matku? Jo, dřevěnej kůl a krucifix. A při líbání má znít hudba!(9.9.2010)

 • Fingon
  ****

  Nejprve jsem chtěl vidět, jaká je Barbra Streisandová režisérka. Pak jsem zjistil, že tam hraje Lauren Bacall a že i po těch desítkách let vypadá na svůj věk sakra dobře (což tedy platí i o Barbře, ale ta je přece jen mladší ročník). A když pak Barbra začala přednášet, byl jsem jasný... do toho klasická hudba, mm... a navíc diegetická, zvláště podkreslení závěrečné scény bylo fascinující:-)(3.1.2009)

 • BioGrower
  ****

  Už tretí režijný počin Barbry Streisandovej a opäť veľmi vydarený filmík. Predošlý Pán prílivu bol tiež jemný romantický slaďák, Dve tváre lásky je veľmi príjemná romantická komédia s dobrými hercami a okúzľujúcou atmosférou. Barbra si fakt zaslúži poklonu, že okrem spievania a hrania jej ide aj réžia.(22.8.2007)

 • nash.
  *****

  S každou reprízou tenhle film stoupá v mém žebříčku nejlepších romantických komedií.. Streisandová, tak jak ji moc nemusím, i Bridges jsou ve svých rolích excelentní, originální zápletka je plná nejen skvělých dialogů a hlášek, ale také drobných až nenápadných legrácek, a také takových filmových synapsí předávajích pocity a emoce, baví mě každá jedna z postav, včetně řady těch vedlejších, baví mě každá jedna scéna, zkrátka film, který nemá slabé místo.. pro kleopatru: v tomhle filmu přece vůbec nešlo motiv změny ošklivého kačátka v sexbombu... nehledě na to, že byla Rose mnohem sympatičtější ve své původní podobě než po proměně (která byla ostatně několika dialogy shozena i ve filmu samotném) a v tomto ohledu Gregoryho zklamání zcela chápu.. taky jsem chtěl zpátky tu původní Rose.. :-)(2.5.2007)

 • kingik
  **

  Tyhle filmy s obstarožními herci, jakkoli dobře hrajícími nejsou pro mě. A kromě toho v daném žánru už jsem viděl lepší perly než je tahle.(14.2.2009)

 • prome
  *

  Že já tu televizi během vánočních prázdnin vůbec zapínám. Jednu hvězdičku dávám jenom proto, že jsem to nevypl a nechal běžet dál.(3.1.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace