Dvě tváře lásky

Mirror Has Two Faces, The

Dve tváre lásky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1996, 121 min

Citově zdevastovaný profesor matematiky Gregory Larkin si po neúspěšných svazcích s atraktivními partnerkami vytvořil definici úspěšného vztahu. Dle jeho pochopení světa musí být takový vztah založen na intelektuálské úrovni s fyzicky akceptovatelnou partnerkou v cituprázdném antisexuálním vakuu. Vyvolené profesorce literatury Rose Morganové se navíc ten pomatený švihák zalíbil natolik, že si ho vzala. Pomalu ji však začíná nudit její role ve sterilním vztahu, který hodlá vylepšit zapracováním na svém zevnějšku, čímž přidá vědátorovi do dosud fungující rovnice novou zintegrovanou neznámou, která se nedá odstranit rutinním zderivováním.(21.11.2009)

Reklama na romantiku pěkně postaru. Pravidlo, že v každé druhé romanci hraje důležitou roli nedorozumění, tu platí beze zbytku. Osobní kouzlo postav, laskavý humor i ryzí situační komika a navrch spolehlivá Barbra Streisand před i za kamerou.(11.9.2013)

• prome

Že já tu televizi během vánočních prázdnin vůbec zapínám. Jednu hvězdičku dávám jenom proto, že jsem to nevypl a nechal běžet dál.(3.1.2009)

• - Harrison Ford měl původně hrát postavu Gregory Larkina. (viperblade)

• - Jméno "Rose" je během filmu řečeno 118krát. (viperblade)

• - Lauren Bacall získala za svůj výkon ve snímku Zlatý Glóbus, Screen Actors Guild Award, San Diego Film Critics Society Award a Satellite Award pro nejlepší herečku ve vedlejší. Ve stejné kategorii byla nominována také na cenu BAFTA, avšak na tu již nedosáhla. (Terva)