poster

Dvě tváře lásky

 • USA

  Mirror Has Two Faces, The

 • Slovensko

  Dve tváre lásky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1996, 121 min

 • gabin(a)
  ****

  Nemám ráda romantické komedie, zvláště pak Made in USA, ale tohle je jedna z mála, které snesu a dokonce se mi líbí. Lví podíl na tom mají Lauren Bacallová a Jeff Bridges. Milý film na deštivé sobotní/nedělní dopoledne/odpoledne.(1.3.2010)

 • T2

  Rozpočet $42miliónovTržby USA $41,083,864Tržby Celosvetovo $72,900,000(30.11.2009)

 • viperblade
  *****

  Vychovala jsem dvě dcery, pohřbila manžela a vy po mně teď chcete, abych uvařila kafe? K téhle vynikající romantické komedii jsem se dostal jako slepý ke kontaktním čočkám. Jedna přítelkyně mě požádala, jestli bych jí to nemohl sehnat. Po necelém měsíci (ano, jsem až tak rychlý :-)) to měla na DVD a já si řekl, že si to někam odložím, abych se na to později podíval. A dnes jsem si konečně našel dvě hodiny a pustil si tuto komedii. Řeknu vám, tohle bylo hodně příjemné překvapení. Od skvělé Barbry na režisérském postu, až po vynikající Barbru v hlavní roli. Například takový proslov ke třídě o tom, co je láska, mě dostal a měl jsem při něm takový nenucený úsměv na rtech. Když si k tomu připočtete Jeffa Bridgese, který mi ani na okamžik nepřipomněl "Duda Lebowského" a mladého Pierce Brosnana, tak dostanete film, který si určitě ještě pustím. Opravdu inteligentní romantická komedie, k sakru, proč už se takové netočí!?(21.7.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Jméno "Rose" je během filmu řečeno 118krát. (viperblade)

 • - Lauren Bacall získala za svůj výkon ve snímku Zlatý Glóbus, Screen Actors Guild Award, San Diego Film Critics Society Award a Satellite Award pro nejlepší herečku ve vedlejší. Ve stejné kategorii byla nominována také na cenu BAFTA, avšak na tu již nedosáhla. (Terva)

 • - Dudley Moore měl původně hrát postavu Henryho. Nakonec ji získal George Segal. (viperblade)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace