Dvě tváře lásky

Mirror Has Two Faces, The

Dve tváre lásky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1996, 121 min (SE: 110 min)

Režisérka B.Streisandová si pro svůj film vybrala starší francouzský snímek A.Cayatta Dvoustranné zrdcadlo z roku 1958 , aniž ovšem natočila prostý ( a dnes tak oblíbený ) remake.Dramatický příběh upravila do podoby laskavé a inteligentní romantické komedie.(21.12.2006)

Film, který zahřeje nějaké to opuštěné, nebo láskou ztrápené srdíčko. Příjemná a únosná romantika. Skvělé herecké výkony. Idealní pro sledování s rodiči, nebo podobnými puritány ;-)(9.5.2006)

Vychovala jsem dvě dcery, pohřbila manžela a vy po mně teď chcete, abych uvařila kafe? K téhle vynikající romantické komedii jsem se dostal jako slepý ke kontaktním čočkám. Jedna přítelkyně mě požádala, jestli bych jí to nemohl sehnat. Po necelém měsíci (ano, jsem až tak rychlý :-)) to měla na DVD a já si řekl, že si to někam odložím, abych se na to později podíval. A dnes jsem si konečně našel dvě hodiny a pustil si tuto komedii. Řeknu vám, tohle bylo hodně příjemné překvapení. Od skvělé Barbry na režisérském postu, až po vynikající Barbru v hlavní roli. Například takový proslov ke třídě o tom, co je láska, mě dostal a měl jsem při něm takový nenucený úsměv na rtech. Když si k tomu připočtete Jeffa Bridgese, který mi ani na okamžik nepřipomněl "Duda Lebowského" a mladého Pierce Brosnana, tak dostanete film, který si určitě ještě pustím. Opravdu inteligentní romantická komedie, k sakru, proč už se takové netočí!?(21.7.2009)

Po toľkých rokoch som už takmer zabudla, prečo sa mi kedysi tento film tak páčil. Dnes som si to však všetko pripomenula. Hovorí sa, že človeku sa dozrievaním mení aj jeho filmový vkus, dovolím si tvrdiť, že tento film sa zmien vkusu obávať nemusí. Je stále "príšene" romantický a krásny. Videné v rámci projektu 52 films by women.(4.2.2016)

Co mi vadí na tomto jinak velmi příjemném dílku Barbry Streisand je mnohokrát omletý motiv změny ošklivého káčátka v sexbombu. Když žena exteriér neřeší čtyřicet let, nezačne najednou myslet jako šéfredaktorka Vogue. A je to pak vůbec ještě výhra, když má změna její image vliv na mužovo rozhodování? Je to přece pořád tatáž (hodná a chytrá) osoba. Ale předsevzetí se asi raději poruší s kostí než se strašidlem do zelí.(8.9.2004)