Dvě tváře lásky

Mirror Has Two Faces, The

Dve tváre lásky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1996, 121 min

Uprostřed malinko utahané, ale pořád neskutečně příjemné a zábavné. Chybky by se samozřejmě našly. Přerod "zanedbávané" hlavní hrdinky v sexbombu v průběhu pár týdnů mě docela pobavil ;-) Ale jinak se jedná o fajnovou romantiku, která není vůbec hloupá a problematizuje téma lásky celkem neokoukaně. A Barbra je navíc kost! 8/10!(5.10.2012)

Režisérka B.Streisandová si pro svůj film vybrala starší francouzský snímek A.Cayatta Dvoustranné zrdcadlo z roku 1958 , aniž ovšem natočila prostý ( a dnes tak oblíbený ) remake.Dramatický příběh upravila do podoby laskavé a inteligentní romantické komedie.(21.12.2006)

Co mi vadí na tomto jinak velmi příjemném dílku Barbry Streisand je mnohokrát omletý motiv změny ošklivého káčátka v sexbombu. Když žena exteriér neřeší čtyřicet let, nezačne najednou myslet jako šéfredaktorka Vogue. A je to pak vůbec ještě výhra, když má změna její image vliv na mužovo rozhodování? Je to přece pořád tatáž (hodná a chytrá) osoba. Ale předsevzetí se asi raději poruší s kostí než se strašidlem do zelí.(8.9.2004)

Ty nepoužíváš make-up? Proč? Vypadala bych stejně, akorát v barvě. V mojí barvě něco neměli? Družičky nenosí černou. Neměl bych přinést něco pro tvou matku? Jo, dřevěnej kůl a krucifix. A při líbání má znít hudba!(9.9.2010)

Citově zdevastovaný profesor matematiky Gregory Larkin si po neúspěšných svazcích s atraktivními partnerkami vytvořil definici úspěšného vztahu. Dle jeho pochopení světa musí být takový vztah založen na intelektuálské úrovni s fyzicky akceptovatelnou partnerkou v cituprázdném antisexuálním vakuu. Vyvolené profesorce literatury Rose Morganové se navíc ten pomatený švihák zalíbil natolik, že si ho vzala. Pomalu ji však začíná nudit její role ve sterilním vztahu, který hodlá vylepšit zapracováním na svém zevnějšku, čímž přidá vědátorovi do dosud fungující rovnice novou zintegrovanou neznámou, která se nedá odstranit rutinním zderivováním.(21.11.2009)