Dvě tváře lásky

Mirror Has Two Faces, The

Dve tváre lásky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1996, 121 min (SE: 110 min)

Co mi vadí na tomto jinak velmi příjemném dílku Barbry Streisand je mnohokrát omletý motiv změny ošklivého káčátka v sexbombu. Když žena exteriér neřeší čtyřicet let, nezačne najednou myslet jako šéfredaktorka Vogue. A je to pak vůbec ještě výhra, když má změna její image vliv na mužovo rozhodování? Je to přece pořád tatáž (hodná a chytrá) osoba. Ale předsevzetí se asi raději poruší s kostí než se strašidlem do zelí.(8.9.2004)

S každou reprízou tenhle film stoupá v mém žebříčku nejlepších romantických komedií.. Streisandová, tak jak ji moc nemusím, i Bridges jsou ve svých rolích excelentní, originální zápletka je plná nejen skvělých dialogů a hlášek, ale také drobných až nenápadných legrácek, a také takových filmových synapsí předávajích pocity a emoce, baví mě každá jedna z postav, včetně řady těch vedlejších, baví mě každá jedna scéna, zkrátka film, který nemá slabé místo.. pro kleopatru: v tomhle filmu přece vůbec nešlo motiv změny ošklivého kačátka v sexbombu... nehledě na to, že byla Rose mnohem sympatičtější ve své původní podobě než po proměně (která byla ostatně několika dialogy shozena i ve filmu samotném) a v tomto ohledu Gregoryho zklamání zcela chápu.. taky jsem chtěl zpátky tu původní Rose.. :-)(2.5.2007)

54. Zlatý Glóbus za rok 1996 - cena (1) - *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Lauren Bacall + nominace (3) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Barbra Streisand, Nejlepší hudba - Marvin Hamlisch, Nejlepší filmová píseň - "I've Finally Found Someone" - Hudba a text Bryan Adams, Marvin Hamlisch, Robert John Lange, Barbra Streisand(12.12.2008)

"To mi chceš říct, že se tě pořád ještě ani nedotkl ??" - "No, jednou jsem upadla a on mě zvednul.. Počítá se to ??" ;)(22.9.2016)

Oscar 2 nominace: Herečka VR - Lauren Bacall, Píseň - "I've Finally Found Someone"(23.3.2004)

• - Lauren Bacall získala za svůj výkon ve snímku Zlatý Glóbus, Screen Actors Guild Award, San Diego Film Critics Society Award a Satellite Award pro nejlepší herečku ve vedlejší. Ve stejné kategorii byla nominována také na cenu BAFTA, avšak na tu již nedosáhla. (Terva)

• - Dudley Moore měl původně hrát postavu Henryho. Nakonec ji získal George Segal. (viperblade)

• - Harrison Ford měl původně hrát postavu Gregory Larkina. (viperblade)