Jiný druh lásky (hudební videoklip) (festivalový název)

Another Kind of Love

Animovaný / Krátkometrážní / Hudební

Velká Británie / Západní Německo, 1988, 4 min

Jan Švankmajer

Jan Švankmajer

Komentáře uživatelů k hudebnímu videoklipu (37)

03:34 // Kdyby to bylo celý Švankmajerovsky plastelínový, bylo by to ještě o hvězdu víc. Ale ten zpěvák mi tam prostě vadil, jeho pohupování bylo vážně otravný. Hudební videoklip. Píseň i poměrně chytlavá...(4.3.2010)

Švankmajer zde použil postupy známé z jeho předešlých děl, takže v podstatě nic převratného. Pan Cornwell by ale za tu písničku zasloužil křeslo, nejlépe elektrické.(8.10.2007)

Song je crap, ale výtvarná stránka více než slušná - a o tu tady jde. Bota jako ústa s jazykem se mi obvzlášť líbila. Při sledování mě napadla jedna perverzní myšlenka...Jaké by to asi bylo, kdyby natočil klip k jednomu z Kájových hitů - třeba Lady Carneval?(14.8.2008)

Nejdřív jsem si říkala, bože, proč zrovna takováhle píseň má takovýhle klip? A teď si říkám, a není ten kontrast na tom to nejzábavnější? A jak se tam ten úchyl popově pohybuje... úžasné. Oslizlý popěvek doprovází zuby a jazyky a oči a perverzní orgie divně zamilovaných? Ano.(19.12.2009)

Tohle není klasický Švankmajerovský kraťas, ale videoklip. Bohužel písnička se mi moc nelíbí a pan Švankmajer své zdejší plastelínové orgie mnohokrát překonal. Jedno z jeho slabších děl.(22.9.2007)

Výborně uchopený videoklip, který má jenom jednu vadu. Tou vadou je ale bohužel hudba, která je otřesná a kdyby mi někdo dal na výběr poslechnout si album daného zpěváka, nebo si pustit poslední spektákl Zdeňka Trošky, tak bych se nejspíš rozhodl jen podle toho, co by trvalo kratší dobu. Napád klipu i animaci nicméně považuju za zdařilou a kdyby se nejednalo o klip, považoval bych to za výtečný krátký film. A jelikož je to Švankmajer, tak udělám výjimku a ohodnotím videoklip, anžto je jinak na databázi nesnáším.(2.7.2014)

videoklip zajímavý, ale ta písnička ... brrr! 60%(15.6.2008)

• Němi

Švankmajerovo umění na místě, na které patří - v hudebním videoklipu.(18.5.2009)

Jediné, co Hughovi Cornwellovi slušelo, byl Švankmajerův nápad změny jeho obličeje do zajímava.(1.10.2013)

• Adam Bernau

Švankmajer na prodej.(28.9.2011)

No jj :-(, kata atmošky personifikuje zvolený song bezkonkurenčne, ale pre mňa i tak lovely.....(7.2.2009)

Samo o sobě je to klasická švankmajerovina, tedy výborné, zábavné a bláznivé. Ona proklatá hudba doprovázející obraz je ovšem téměř nesnesitelná :).(18.10.2011)

Evidentní chlebovka, ale dost dobře udělaná. 65%(19.12.2011)

Výbornej videoklip...(smích)(28.10.2010)

• willow666

Strašná písnička s klasickými švankmajerovskými animacemi. Nic moc.(4.12.2007)

• ledzepfan

Trochu to smrdí zakázkou, ale má to styl a švank rukopis..Bohužel to je jen obrazová stránka-Pokud chci tohle hodnotit musím vzít v potaz i hudební složku a ta je z mého úhlu poslechu dost tragická..brr(24.8.2013)

Hrozná píseň... nicméně videoklip je fantastický. Kdybych měla hudební nadání, tak si od něj taky nechám natočit video, nicméně jsem dřevo a tak mi nezbývá než jen ta videa sledovat... "A víte, že to není špatný??!!"(8.5.2009)

Když si odmyslíme píseň coby tuctový produkt let osmdesátých, zůstane nám, jak už to u Švankmajera bývá zvykem, kvalitní nápaditá animace, která dodává textu písně jiný rozměr. Škoda, že se český animátor hudebnímu průmyslu nevěnoval častěji, bylo by to hlavně dnes zajímavé občerstvení.(23.5.2010)

• JohnMiller

Hodnotím to celistvo ako hudobný videoklip. Skladba a interpret boli tak trápne aspekty, že ani poctivý Švankmajerov vizuál už nedokázal nič zachrániť. Rozhodne je to lepšie pozerať bez zvuku aj keď sa budete čudovať, čo tam ten debilko toľko poskakuje a šaškuje. Vizuálne nápadité a pekné ale dokopy to vôbec nesedí.(1.2.2016)

• zette

V animaci nic prevratneho. Nevim co je to za zpevaka, pokud ma ale vsechny pisnicky tak otresne jako tuhle...(30.7.2009)

<< předchozí 1 2