poster

Do pivnice

 • anglický

  Down to the Cellar

Animovaný / Krátkometrážní / Horor

Československo, 1983, 15 min

Režie:

Jan Švankmajer

Scénář:

Jan Švankmajer

Zvuk:

Ivo Špalj
(další profese)
 • D.Moore
  *****

  Báli jste se někdy chodit do sklepa pro brambory? Ne? Tak teď budete.(4.12.2015)

 • Ruut
  ****

  ... aneb co všechno se může stát malé holčičce když jde do sklepa pro brambory. Konečně vím kdo je zavřený v těch temných sklepních místnostech a jak se "peče" uhlí.(23.11.2006)

 • eraserhead666
  ****

  Brrrr... Ono dostat k obědu brambory, to není žádná sranda aneb lehce Karkulkovská, silně surrealistická bramborově-sklepní anabáze v pohnuté švankmajerově mysli. Být mi o skoro třicet let méně, asi bych měl problémy s tím nejdůležitějším lidským svalem. Protože pán, uléhající do uhlí, by mi přivodil nejednu noční můru.(8.10.2014)

 • dwi
  ****

  Kolik se toho dá vytěžit z krátkého příběhu o malé holčičce jdoucí do sklepa pro brambory. Švankmajer je mistr svého oboru a vtiskuje divákovi svoji vizi dětského strachu, který každý z nás zažíval při cestě do temného sklepa. Postava, kterou ztvárnil Alexandr Letko vzdáleně připomíná svým tématem Pechovu scénu z Otesánka. Svérázné absurdnosti jako "uhlové koláčky" a další jsou neodmyslitelným koloritem Švankmajerových fimů.(12.6.2003)

 • Radko
  ****

  Koľko utrpenia som musel v detstve prežiť, keď som musel prejsť tmavým, neosvetleným priestranstvom a navyše sám ? Čo všetko sa skrývalo v tmavých kútoch, aké záhadné tvory spôsobovali šuchotania a zvuky okolo v indigovej tme? Detské strachy a obavy zachytené presvedčivým poeticko –hororovým spôsobom o ceste dievčatka do tmavej pivnice. Hra a fantázia sú kľúčom k tomuto filmu. Uchvátila ma scénka výroby uhľových buchtičiek, ktoré ochutnám rád i viackrát.(24.10.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace