Závody jachet jsou atraktivní i pro mně. Moc takových filmů, kde se objevují jachty u nás není a nebo si žádný nedokážu vybavit. Na malém Davidovi bylo vidět, jak je do jachtaření absolutně nadšený a zapálený. Ten soustředěný výraz v jeho tváři se nedal přehlédnout. Nic jiného pro něj v tu chvíli nemělo žádný smysl a nic jiného pro něj neexistovalo. Fandila jsem mu. V Oldovi se viděl a ten ho nakonec zklamal.(10.11.2016)

Z nekterych filmu jsem uz vyrostl, tento snimek mi vsak stale zustava na pomyslnem zebricku velmi vysoko a pravdepodobne tam i zustane. Pribeh je z jachtarskeho oddilu,kde nas autori zavedou do duse maleho kluka s jeho touhami,sny a predstavami. Hlavniho hrdinu Davida Kubicka si fantasticky zahral Viktor Kral znamy predevsim z Navstevniku jako Adam Bernau s jeho psem Fidem, ci jako jeden z detskych hrdinu filu Krakonos a lyznici.Docela mne zajima ,kde je mu dnes konec. Dostane se nam nakouknout do vztahu mezi kluky na lodi,kde zazni i slova jako "Ja te zabiju", ktere by od mladych hrdinu malokdo ocekaval. David tak pri sportu ziskava zivotni zkusenosti ,pri kterych poznava lidi.Zaverecna scena ze zavodu, je velice dobre natocena, pekne dramaticka.(5.11.2008)

Nostalgie :-D Na těchto filmech jsem vyrůstala .... a tento patří k hezkým :-D(10.2.2012)

Začátek Královy filmové kariéry jak hrom v moudře neuzavřeném civilním příběhu, přesvědčivá a poetická režie, Švehlík dodává dramatickou šťávu. Stále moderní film pro všechny Vlašťovky, Amazonky a další piráty(3.6.2012)

Dětská moralita jak vyšitá! David dostane šanci jezdit na jachtě se starším Oldou. Jeho tatík má vliv v oddíle a samozřejmě kvalitní vybavení. Olda je velice nafoukaný a udělá si z Davida poskoka , ten ač nerad plní vše co mu nařídí jen , aby s ním mohl jezdit. Oldovo bývalého partáka vymění právě za Davida nebot je lehčí. No jo protěžovaný synek muže vše. Béda to těžce nese a dělá si vlastní jachtu. Pak se s přátelí s Davidem a domluví se , že spolu budou v příští sezoně jezdit, oba mají Oldi dost. Ostatní v oddíle mají problém dostávat se na závody což samozřejmě Olda nezná. David se nechává šikanovat pořád, ale až při závodě se vzbouří, nebot už to Olda přehání a skočí do vody a plave pryč ve vichřici. Olda se na něj vykašle a jede dál , otec když zjistí , že David s ním není ho seřve a hned ho jdou hledat. Naštěstí ho zachranáři našli, prochlazený David říká , že už s Oldou jezdit nebude. Po uzdravení jde David do loděnice a ptá se po Bédovi , jeho lod je tam nedostavěná a ostaní mu řeknou, že jel s Oldou do Finska na závody, hořká pilulka pro Davida, ten je z toho špatný, ale vzápětí přiváží vytoužený autobus pro oddíl a David se začne radovat s ostatníma. Působvý dětský film o tom jak život není fér a lidská důstojnost je víc než vyhrávat závody.(2.1.2010)