Závody jachet jsou atraktivní i pro mně. Moc takových filmů, kde se objevují jachty u nás není a nebo si žádný nedokážu vybavit. Na malém Davidovi bylo vidět, jak je do jachtaření absolutně nadšený a zapálený. Ten soustředěný výraz v jeho tváři se nedal přehlédnout. Nic jiného pro něj v tu chvíli nemělo žádný smysl a nic jiného pro něj neexistovalo. Fandila jsem mu. V Oldovi se viděl a ten ho nakonec zklamal.(10.11.2016)

Z nekterych filmu jsem uz vyrostl, tento snimek mi vsak stale zustava na pomyslnem zebricku velmi vysoko a pravdepodobne tam i zustane. Pribeh je z jachtarskeho oddilu,kde nas autori zavedou do duse maleho kluka s jeho touhami,sny a predstavami. Hlavniho hrdinu Davida Kubicka si fantasticky zahral Viktor Kral znamy predevsim z Navstevniku jako Adam Bernau s jeho psem Fidem, ci jako jeden z detskych hrdinu filu Krakonos a lyznici.Docela mne zajima ,kde je mu dnes konec. Dostane se nam nakouknout do vztahu mezi kluky na lodi,kde zazni i slova jako "Ja te zabiju", ktere by od mladych hrdinu malokdo ocekaval. David tak pri sportu ziskava zivotni zkusenosti ,pri kterych poznava lidi.Zaverecna scena ze zavodu, je velice dobre natocena, pekne dramaticka.(5.11.2008)

Joo tak tohle můžu ve dne v noci. Není to jen nostalgie i když tenhle film si nevybavuji, že bych jako fagan viděl, ale za to dobře si vybavuju tu dobu kdy dětství bylo dětství a ne hon za novým iphonem, ephonem a startphonem. Hned bych si střihnul nějakej ten závod i když ten poryv byl teda docela drsnej. Jo a fintu fň si vybavuju, byla to docela častá hláška, hlavně na táboře. "Jak chceš zbalit Martinu, když tě nechce?" "Nestarej se, použiju fintu fň" "Nad nima vyhrajeme jedině když použijeme fintu fň". Prostě i když tomu filmu chybí nějaký větší napětí a tempo, ta pocitovka z dětství se v něm rochní a tudíž spokojenost.(29.7.2013)

Zvítězí jachta Fiškuntálek, nebo jako obvykle Viktorka? Záleží na tom, jak se zachová "Ucho" a zda borec Olda použije fintu Fň. Hlavně nevytahovat spinnaker.(20.5.2009)

Skvělý film z dětského prostředí, který se zabývá jachtingem.(25.6.2008)

• - Natáčení probíhalo na Brněnské přehradě. (Redyx111)