Možnosti dialogu

Československo, 1983, 12 min

Jan Švankmajer

Jan Švankmajer

Jan Klusák

Vtipný švankmajerovský výsměch každodenní záplavě balastu v blábolech,které sami vyluzujeme a kterým jsme vystaveni.(30.7.2009)

no bohužel nesdílím většinové nadšení, můj mozek ještě nevyspěl natolik, abych slintal blahem u něčeho podobného... pointa těch krátkých příběhů mě ani v jednom případě neoslovila, takže ty hvězdy jsou vlastně jen za zpracování, které je samozřejmě působivé... to ale většinou nestačí. 50%(14.12.2008)

Většinou mám radši, když Švankmajer něco říká, než když prostě "blbne". Ale tohle mě opravdu bavilo sledovat. Vlastně je to první jeho film, který bych chtěl delší, aby prozkoumal víc možností dialogu než jen ty tři. 4 a 1/2(11.1.2014)

Geniální nadčasová surrealitka... No tak hlavně, abysme se dycinky domluvili, že... %-[] . . . Jinak je to všechno vo nezlomným lidským duchu! Možná teda!! Vivat Švankmajer!!! - - - - - (Poprvé viděno v legendárním brněnském klubu Esenc kdysi zhruba před čtvrtstoletím - v dobách, kdy se otevřeně domluvit moc nedalo a leckdo nezvaný k tomu často naslouchal, poté mnohé repete s chutí kdykoli, hodnocení 22.03.2009, komentář zde po televizním repete v rámci cyklu M.Č.A.F. na >možném prostoru< jako sedmašedesátý - 15.4.2011)(15.4.2011)

Lépe vyjádřit, že při hledání konsenzu je třeba ideje řádně rozmělnit, snad už ani nelze.(19.10.2009)

• - Jan Švankmajer podle názvu filmu pojmenoval svou výstavu, která měla podtitul „Mezi filmem a volnou tvorbou“ a konala se od 26. října roku 2012 do 03. únoru roku 2013 v Domě U Zvonu v Praze. Kromě autorových výtvarných děl či loutek se na ní objevily také fotografie z natáčení jeho filmů. (JoranProvenzano)