poster

Možnosti dialogu

 • anglický

  Dimensions of Dialogue

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1983, 12 min

Režie:

Jan Švankmajer

Scénář:

Jan Švankmajer

Hudba:

Jan Klusák
(další profese)
 • rawen
  *****

  Pokud by někdo potřeboval seznámit s dílem Jana Švankmajera, pusťte mu nejdříve tento film... 9/10(30.7.2008)

 • iamek
  *****

  Neuvěřitelné co jde natočit s troškou krámu a plastelíny. [44. MFF KV 2009](12.7.2009)

 • hippyman
  ***

  no bohužel nesdílím většinové nadšení, můj mozek ještě nevyspěl natolik, abych slintal blahem u něčeho podobného... pointa těch krátkých příběhů mě ani v jednom případě neoslovila, takže ty hvězdy jsou vlastně jen za zpracování, které je samozřejmě působivé... to ale většinou nestačí. 50%(14.12.2008)

 • AngelAngie
  *****

  11:12 // Ááá, tady máme další mistrovský skvost! Dialog věcný byl soubojem hlav stvořených z kuchyňského náčiní, jídla... Věc sem, věc tam... Dialog vášnivý byl pojat vášní milostnou, ale i tou nenávistnou... A dialog vyčerpávající nás prostě dočista ořezal...(3.3.2010)

 • H34D
  ****

  Možnosti dialogu bez možnosti vést dialog... Švankmajer zkrátka k vedení dialogu nepotřebuje ani otevřít pusu, vše probíhá pomocí hutné metafory ve tvrdě surrealistické plastelínové animaci. Filmek se zkládá ze tří příběhů z nichž každý má svou trefnou pointu - 1) Mladší pohltí staršího 2) Vášeň zatemňuje mysl + po jejím odtemnění přichází strach z vzniklé odpovědnosti 3) Někdy může být první volba nejlepší a měnění perspektiv výsledku jen škodí... Na Švankmajerovy kousky se dívá dobře, ale smysl života z toho nevyčtete. 8/10(19.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace