Možnosti dialogu

Československo, 1983, 12 min

Jan Švankmajer

Jan Švankmajer

Jan Klusák

Neuvěřitelné co jde natočit s troškou krámu a plastelíny. [44. MFF KV 2009](12.7.2009)

Další ze Švankmajerovských kousků, kdy si říkáte, že je to jen vizuální exhibice autorova hračičkovství bez ladu a skladu, ale ejhle, ono to nakonec začne dávat smysl a význam. První část výborná hlavě vizuálně, střední (nejlepší) hlavně pocitově, tu třetí si moc nevybavuji. Ale je to výstižné, svým způsobem silně kritické dílo.(27.10.2014)

60% To je magor!!! :-) Těžká Opava a Bohnice dohromady....není to pro každého...těžce stravitelné(24.10.2011)

Švankmajera jsem obcházel vždycky širokým obloukem, ale jestli bude i jeho další tvorba tak nápaditá a chytrá jako Možnosti dialogu, nastal čas se seznámit. :o)(30.4.2007)

Pán Švankmajer brnká na nervy a zároveň kreatívne manévruje so všetkým možným okolo. Jeho ostré miešané koktejly evokujú skryté úchylky zainteresovaných. Od vecného dialógu (čo nebol zrovna skvelou ochutnávkou) to gradovalo tým správnym smerom.(15.12.2013)