Spiklenci slasti

Conspirators of Pleasure

Animovaný / Komedie

Česko / Švýcarsko / Velká Británie, 1996, 85 min

Tohle rozhodně nemělo být dlouhometrážní - pro to prostě není důvod. Tady se není do čeho ponořovat, výstavba scén nezávisí na čase, ale na pointě. V dlouhém čekání na to, kdy se film konečně posune, opravdu nevidím víc než dlouhé čekání. Druhá polovina je naštěstí zásadně lepší.(12.1.2014)

Nemůžu si pomoct..i když mi místy bylo "blivno", většinu času stráveného v kině jsem se smál. Komu to vadí, ať jde z kina pryč..na scénu přichází Jan Švankmajer a jeho druhé já, morbidita! :)(10.5.2006)

• iamek

Zatraceně uchýlné a zajímavé. [44. MFF KV 2009](12.7.2009)

Typicky švankmajerovská hříčka natažená na celovečerní stopáž. Nápad i myšlenka skvělý, ale sledovat přes hodinu prapodivné ukájení hlavních postav, které spíše než vzrušení přináší pocit hnusu bylo i na mě trochu moc. Jsem rád, že další Švankmajerova tvorba tento "experiment" hodně zastínila.(17.7.2008)

Nasnadě jsou dvě základní otázky. Jsou moje úchylky bezpečnější? Má někdo ty samé?(26.11.2014)