poster

Doctor Who (TV seriál)

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

Velká Británie, 1963, 679x25 min

Hrají:

Tom Baker, Patrick Troughton, Elisabeth Sladen, Jon Pertwee, Colin Baker, Anneke Wills, Peter Davison, Guy Siner, Sylvester McCoy, Deep Roy, Trevor Martin, Garrick Hagon, Peter Cellier, Elspet Gray, Peter Benson, Helen Dorward, Robert Glenister, Patricia Quinn, Janet Ellis, Jiří Pravda, Geoffrey Bayldon, Gian Sammarco, Gabriel Woolf, David Bailie, Brian Blessed, Christien Anholt, Kevin McNally, Marcus Gilbert, Tim Pigott-Smith, Christopher Reynolds, Jeff Rawle, Douglas Camfield, Elizabeth Spriggs, Zohra Sehgal, Richard Ireson, Jean Marsh, Donald Sumpter, Andrew Robertson, Keith Skinner, Paul Seed, Philip Latham, Stefan Schwartz, Nina Thomas, Alan Lake, Maureen Morris, Tony Osoba, Owen Teale, Eric Mason, Tim Barlow, Hilary Minster, Eric Deacon, Alexei Sayle, Christopher Ryan, Ronald Pickup, David Prowse, Terence Alexander, Nicholas Pennell, Jonathan Burn, William Hartnell, Martin Dew, Vernon Dobtcheff, Carole Ann Ford, George Coulouris, David Haig, Edward de Souza, Ray Barrett, Vincent Brimble, Mary Tamm, Stratford Johns, Valerie Taylor, Dominic Guard, Hywel Bennett, Marius Goring, Belinda Mayne, Lesley Dunlop, Kevin O'Brien, Ronald Fraser, Tim Barker, Patrick Godfrey, Marc Lawrence, Georgina Hale, Malcolm Taylor, Tom Georgeson, Richard Briers, Peter Moffatt, Patrick Ryecart, Jonathan Newth, Malcolm Terris, Jeremy Bulloch, Ian Thompson, Kate O'Mara, Annie Lambert, Kenneth Gilbert, George Little, Martyn Whitby, Brigit Forsyth, Stephen Frost, Tom Chadbon, Jeremy Wilkin, Godfrey James, Lloyd McGuire, James Saxon, Vincent Wong, Hi Ching, Lee Richards, Christopher Brown, Geoffrey Bateman, Robert Beatty, Charles Pemberton, Vic Tablian, Duncan Lamont, Colin Gordon, Shane Rimmer, Earl Cameron, Denys Hawthorne, Alan Tilvern, Glen Murphy, Sian Pattenden, Gary Cady, Judy Cornwell, Rodney Bewes, Robert James, Jacqueline Pearce, Gareth Hunt, Forbes Collins, Susan Penhaligon, Mark Greenstreet, Stubby Kaye, Mark Jones, Ian Hogg, Peter Blackburn, Sue Bourne, James Warwick, Margaret John, Michael Craig, Tommy Duggan, John Baskcomb, Greg Powell, Preston Lockwood, Roy Boyd (a.z., herec), Christopher Robbie, Maurice Colbourne, Morris Barry, John Hollis, Chris Gannon, Christopher Owen, Stephen Yardley, Max Faulkner, Edmund Pegge, Donald Pelmear, Desmond Cullum-Jones, Pat Gorman, Roger Hammond, Joseph Marcell, Jenny Laird, Jack Watling, Harry Fowler
 • Cushing
  *****

  Pro mě srdcovka, už proto, že jako dítě jsem žil v Anglii a u tohohle seriálu se nádherně klepal strachy - tehdy jsem propadl anglicky pojatým hororům napořád (sci-fi mě nikdy tolik nebralo, tohle je mixka obojího). Chytl jsem čtvrtého doktora, reinkarnaci hranou Tomem Bakerem (právě k tomuto období se vyjadřuji, jiná jsem neviděl), on je MŮJ "doktor" a ostatní jen další z herců (je pravda, že Baker s postavou doslova splynul, hrál ji v dějinách série nejdéle a rohodně měl nejsilnější charisma). Jako kluk jsem viděl díly mezi lety 1975 a 1979, teď jsem si jich pár koupil na DVD přes Amazon, samozřejmě už to není ono, ale skoro, a člověk po letech vidí, co všechno ho pro život ovlivnilo -- třeba jeden podařený seriál! Mimochodem znělka je, předveším její verze ze 70. let, tak znepokojivá až děsivá (vizuálně taky, ale především hudebně), že tehdejší děti a dnešní dospělí při ní dodnes cítí mrazení v zádech, včetně mne. Slyšel jsem názory, že je to směšné televizní pimprlové divadýlko s lacinými kulisami, ale já ten seriál nikomu necpu (jak taky -- v našich vodách, kde nikdy nešel). Pro mě je předmětem obdivu, jak se s minimálním rozpočtem dá vyrobit nápaditá a magická podívaná pro několik generací diváků.(18.2.2008)

 • zelvopyr

  Hrozně se mi líbí znělka, z toho je poznat stará BBC okamžitě... Zatím mám docela chuť dát si celý seriál.... což je i při urputném sledování pár měsíců. |||| 001 An Unearthly Child (4 ep.) 30% || 002 The Daleks (7 ep.) 80% || 003 The Edge of Destruction (2 ep.) 50% || 004 Marco Polo (7 ep.) - Škoda, že se tento příběh nedochoval, byl velevýpravný, napínavý, dobře zahraný. Dochovala se velká spousta fotek z natáčení, prakticky storyboard + k tomu komplet audio... Na rekonstrukci dá víceméně i dívat. (100%)(8.4.2012)

 • Mr.Bulanek
  *****

  viděno pár dílů a bylo to super, jen škoda, že jsem na další díly nesehnal titulky :-((30.12.2011)

 • - Sylvester McCoy plánoval na konci 27. série, která měla být uvedena v roce 1990, seriál opustit. Kvůli zrušení natáčení pokračování po 26. sérii však svou "odcházecí scénu" nafilmoval až pro televizní film z roku 1996. (PanCitron)

 • - William Hartnell nosil kvůli roli Doktora paruku. V osobním životě totiž preferoval krátký sestřih. (Phoenix86)

 • - V roce 2013 bylo objeveno 9 ztracených epizod. Konkrétně sa jedná o 5 epizod "The Enemy of the World" a 4 epizody "The Web of Fear". "Enemy of the World" je tak kompletní a z "Web of Fear" chybí už jen jedna. Ztracené epizody našel Phillip Morris, který řekl: „Vzpomínám si, jak jsem otíral prach z popisku na kanystru a úplně mi poskočilo srdce, když jsem zahlédl slova Doctor Who. Když jsem si přečetl kód příběhu, tak jsem si uvědomil, že jsem nalezl něco velmi speciálního." (zemon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace