Doctor Who (TV seriál)

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

Velká Británie, 1963, 679x25 min

Tom Baker, Patrick Troughton, Elisabeth Sladen, Jon Pertwee, Colin Baker, Anneke Wills, Peter Davison, Guy Siner, Sylvester McCoy, Deep Roy, Trevor Martin, Garrick Hagon, Peter Cellier, Elspet Gray, Peter Benson, Helen Dorward, Robert Glenister, Patricia Quinn, Janet Ellis, Jiří Pravda, Geoffrey Bayldon, Gian Sammarco, Gabriel Woolf, David Bailie, Brian Blessed, Christien Anholt, Kevin McNally, Marcus Gilbert, Tim Pigott-Smith, Christopher Reynolds, Jeff Rawle, Douglas Camfield, Elizabeth Spriggs, Zohra Sehgal, Richard Ireson, Jean Marsh, Donald Sumpter, Andrew Robertson, Keith Skinner, Paul Seed, Philip Latham, Stefan Schwartz, Nina Thomas, Alan Lake, Maureen Morris, Tony Osoba, Owen Teale, Eric Mason, Tim Barlow, Hilary Minster, Eric Deacon, Alexei Sayle, Christopher Ryan, Ronald Pickup, David Prowse, Terence Alexander, Nicholas Pennell, Jonathan Burn, William Hartnell, Martin Dew, Vernon Dobtcheff, Carole Ann Ford, George Coulouris, David Haig, Edward de Souza, Ray Barrett, Vincent Brimble, Mary Tamm, Stratford Johns, Valerie Taylor, Dominic Guard, Hywel Bennett, Marius Goring, Belinda Mayne, Lesley Dunlop, Kevin O'Brien, Ronald Fraser, Tim Barker, Patrick Godfrey, Marc Lawrence, Georgina Hale, Malcolm Taylor, Tom Georgeson, Richard Briers, Peter Moffatt, Patrick Ryecart, Jonathan Newth, Malcolm Terris, Jeremy Bulloch, Ian Thompson, Kate O'Mara, Annie Lambert, Kenneth Gilbert, George Little, Martyn Whitby, Brigit Forsyth, Stephen Frost, Tom Chadbon, Jeremy Wilkin, Godfrey James, Lloyd McGuire, James Saxon, Vincent Wong, Hi Ching, Lee Richards, Christopher Brown, Geoffrey Bateman, Robert Beatty, Charles Pemberton, Vic Tablian, Duncan Lamont, Colin Gordon, Shane Rimmer, Earl Cameron, Denys Hawthorne, Alan Tilvern, Glen Murphy, Sian Pattenden, Gary Cady, Judy Cornwell, Rodney Bewes, Robert James, Jacqueline Pearce, Gareth Hunt, Forbes Collins, Susan Penhaligon, Mark Greenstreet, Stubby Kaye, Mark Jones, Ian Hogg, Peter Blackburn, Sue Bourne, James Warwick, Margaret John, Michael Craig, Tommy Duggan, John Baskcomb, Greg Powell, Preston Lockwood, Roy Boyd (a.z., herec), Christopher Robbie, Maurice Colbourne, Morris Barry, John Hollis, Chris Gannon, Christopher Owen, Stephen Yardley, Max Faulkner, Edmund Pegge, Donald Pelmear, Desmond Cullum-Jones, Pat Gorman, Roger Hammond, Joseph Marcell, Jenny Laird, Jack Watling, Harry Fowler, Malcolm Rogers, Michael Barrington, Patrick Barr, John Dearth, Harold Goldblatt, June Brown, Frank Windsor, Henry Gilbert, Brian Glover, Max Adrian, Rula Lenska, Del Henney, Robert Sidaway, Neville Smith, John Fraser, Mary Peach, Robert Ashby, Tony Adams, Timothy Blackstone, John Hallam, Isla Blair, Michael Carter, John Woodvine, Albert Moses, Tutte Lemkow, Colin Jeavons, Graham Crowden, Bernard Kay, Robert Goodman, Sheila Reid, Trevor Cooper

Tariq Anwar

Britský kult, jehož vznik všechno změnil. Náhled širší divácké obce na sci-fi, způsob vyprávění příběhů, životy statisíců, či spíš miliónů lidí. Do svého komentáře a hodnocení (a žebříčku oblíbených seriálů) zahrnuji i obnovenou verzi Doktora, která je pokračováním, nikoliv remakem tohoto klasického seriálu. Doktor je od Williama Hartnella přes Toma Bakera či Sylvestera McCoye až k Mattu Smithovi (resp. Peteru Capaldimu) hrdinou, jehož si musíte zamilovat. Nehledě na jeho společnice a společníky (ať už Harryho Sullivana, Sarah Jane Smithovou, Rose Tylerovou či Claru Oswaldovou), kteří zajišťují, aby se diváci Doktora nepřejedli, a aby se sám Doktor nezbláznil. K tomuto seriálu jsem si hledal cestu obtížně, ale jelikož mám opravdu rád rozvětvené a propracované světy, nebylo zbytí. Musel jsem si ho zamilovat.(19.1.2014)

• zelvopyr

Hrozně se mi líbí znělka, z toho je poznat stará BBC okamžitě... Zatím mám docela chuť dát si celý seriál.... což je i při urputném sledování pár měsíců. |||| 001 An Unearthly Child (4 ep.) 30% || 002 The Daleks (7 ep.) 80% || 003 The Edge of Destruction (2 ep.) 50% || 004 Marco Polo (7 ep.) - Škoda, že se tento příběh nedochoval, byl velevýpravný, napínavý, dobře zahraný. Dochovala se velká spousta fotek z natáčení, prakticky storyboard + k tomu komplet audio... Na rekonstrukci dá víceméně i dívat. (100%)(8.4.2012)

viděno pár dílů a bylo to super, jen škoda, že jsem na další díly nesehnal titulky :-((30.12.2011)

• - Ve 22. sérii se formát série změnil z půlhodinových epizod na 45minutové. Tato změna však vydržela jen jednu sérii a v následující řadě se opět produkce vrátila ke klasickému formátu. (PanCitron)

• - Sylvester McCoy plánoval na konci 27. série, která měla být uvedena v roce 1990, seriál opustit. Kvůli zrušení natáčení pokračování po 26. sérii však svou "odcházecí scénu" nafilmoval až pro televizní film z roku 1996. (PanCitron)

• - Peter Davison (5. Doktor) opustil roli po třech letech, na základě rady Patricka Troughtona (2. Doktor), že tři roky v roli stačí. (PanCitron)