Doctor Who (TV seriál)

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

Velká Británie, 1963, 679x25 min

William Hartnell, Tom Baker, Patrick Troughton, Elisabeth Sladen, Jon Pertwee, Colin Baker, Nicholas Courtney, Anneke Wills, Peter Davison, Guy Siner, Sylvester McCoy, Deep Roy, Katy Manning, Trevor Martin, Garrick Hagon, Peter Cellier, Elspet Gray, Lalla Ward, Peter Benson, Helen Dorward, Robert Glenister, Patricia Quinn, Janet Ellis, Jiří Pravda, Geoffrey Bayldon, Gian Sammarco, Gabriel Woolf, David Bailie, Brian Blessed, Christien Anholt, Kevin McNally, Marcus Gilbert, Tim Pigott-Smith, Christopher Reynolds, Jeff Rawle, Douglas Camfield, Elizabeth Spriggs, Zohra Sehgal, Richard Ireson, Jean Marsh, Donald Sumpter, Andrew Robertson, Keith Skinner, Paul Seed, Philip Latham, Stefan Schwartz, Nina Thomas, Alan Lake, Maureen Morris, Tony Osoba, Owen Teale, Eric Mason, Tim Barlow, Hilary Minster, Eric Deacon, Alexei Sayle, Christopher Ryan, Ronald Pickup, David Prowse, Terence Alexander, Nicholas Pennell, Jonathan Burn, Martin Dew, Vernon Dobtcheff, Carole Ann Ford, George Coulouris, David Haig, Edward de Souza, Ray Barrett, Vincent Brimble, Mary Tamm, Stratford Johns, Valerie Taylor, Dominic Guard, Hywel Bennett, Marius Goring, Belinda Mayne, Lesley Dunlop, Kevin O'Brien, Ronald Fraser, Tim Barker, Patrick Godfrey, Marc Lawrence, Georgina Hale, Malcolm Taylor, Tom Georgeson, Richard Briers, Peter Moffatt, Patrick Ryecart, Jonathan Newth, Malcolm Terris, Jeremy Bulloch, Ian Thompson, Kate O'Mara, Annie Lambert, Kenneth Gilbert, George Little, Martyn Whitby, Brigit Forsyth, Stephen Frost, Tom Chadbon, Jeremy Wilkin, Godfrey James, Lloyd McGuire, James Saxon, Vincent Wong, Hi Ching, Lee Richards, Christopher Brown, Geoffrey Bateman, Robert Beatty, Charles Pemberton, Vic Tablian, Duncan Lamont, Colin Gordon, Shane Rimmer, Earl Cameron, Denys Hawthorne, Alan Tilvern, Glen Murphy, Sian Pattenden, Gary Cady, Judy Cornwell, Rodney Bewes, Robert James, Jacqueline Pearce, Gareth Hunt, Forbes Collins, Susan Penhaligon, Mark Greenstreet, Stubby Kaye, Mark Jones, Ian Hogg, Peter Blackburn, Sue Bourne, James Warwick, Margaret John, Michael Craig, Tommy Duggan, John Baskcomb, Greg Powell, Preston Lockwood, Roy Boyd (a.z., herec), Christopher Robbie, Maurice Colbourne, Morris Barry, John Hollis, Chris Gannon, Christopher Owen, Stephen Yardley, Max Faulkner, Edmund Pegge, Donald Pelmear, Desmond Cullum-Jones, Pat Gorman, Roger Hammond, Joseph Marcell, Jenny Laird, Jack Watling, Harry Fowler, Malcolm Rogers, Michael Barrington, Patrick Barr, John Dearth, Harold Goldblatt, June Brown, Frank Windsor, Henry Gilbert, Brian Glover, Max Adrian, Rula Lenska, Del Henney, Robert Sidaway, Neville Smith, John Fraser, Mary Peach, Robert Ashby, Tony Adams, Timothy Blackstone, John Hallam, Isla Blair, Michael Carter, John Woodvine, Albert Moses, Tutte Lemkow, Colin Jeavons, Graham Crowden, Bernard Kay, Robert Goodman, Sheila Reid, Trevor Cooper, Michael Cochrane, Alex Donald, Colette O'Neil, Ian Talbot, John Alderson, James Culliford, David Troughton, Harry Towb, Jane How, Ricco Ross, Brenda Bruce, Clive Swift, Sylvia Marriott, Damaris Hayman, Christopher Benjamin, Richard Easton, John Stratton, Alex Hood, Edward Underdown, Andrew Burt, Lynda Baron, Vivienne Bennett, Michael Jayston, Don Henderson, Guy Brenton, Windsor Davies, Roger Delgado, Hannah Gordon, Louise Jameson, Peter Jeffrey, Barry Letts, Pik Sen Lim, Carmen Munroe, Peter Purves, Ralph Michael, Nabil Shaban, Rudolph Walker, Alec Wallis, Angus Mackay, Arthur Hewlett, Alethea Charlton, Brian Grellis, Barlett Mullins, Colin Spaull, Charles Morgan, Christopher Guard, Deborah Watling (a.z., herec), Eileen Way, Ivor Roberts, Leslie Dwyer, Lee Cornes, Leslie Schofield, Maurren O'Brien, Michael Kilgarriff, Michael Attwell, Norman Tipton, Petra Markham, Peter Birrel, Alan Rowe, Angela Bruce, Brian Croucher, William Dysart, William Mervyn, Tim Preece, Trevor Laird, Tony Selby, Steve Plytas, Sharon Duce, Brian Miller, Gertan Klauber, Mike Reid, Pamela Salem, Paul Jerricho, Laurence Harrington, Zienia Merton, Derek Waring, George Waring, John Challis, Rosalind Lloyd, Morris Perry, Daphne Heard, David Sibley (a.z., herec), Elaine Ives-Cameron, Lois Baxter, Liza Goddard, Guy Middleton, Bonnie Langford, Ronald Leigh-Hunt (a.z., herec), Peggy Mount, Barrie Ingham, Dinsdale Landen, David Brierly, Derek Martin, Wolfe Morris, William Lucas, Walter Fitzgerald, Victor Windig, Michael Keating, Prentis Hancock, David Griffin, Myra Frances, Peter Craze, William Simons, Michael Craze (a.z., herec), Sean Caffrey, Fiona Walker, John Alkin, Yolande Palfrey, Aubrey Richards, Brian Hibbard, Glyn Owen (a.z., herec), William Squire, Paul Whitsun-Jones, Alison Skilbeck, Lucy Bnejamin, Patricia Maynard, Adele Silva, Anna Wing, Ysanne Churchman, Bella Emberg, Beatrix Lehmann, Claire Davenport, Caroline John (a.z., herec), Daphne Oxenford, Frances White, Jane Hylton, Luan Peters, Suzanne Danielle, Stacey Tendeter, Wendy Padbury (a.z., herec), Virginia Wetherell, Clinton Greyn, Peter Halliday, Glyn Houston, Bernard Archard, Bernard Holley, Simon Lack, Derek Deadman, David Yip, Erik Chitty, Aubrey Woods, Gerald Flood, Martin Boddey, Norman Jones (a.z., herec), Geoffrey Hughes, Graham Cole (a.z.), Helen Worth, Nogel Plaskitt, Norman Mitchell, Noel Coleman, David Graham
  • zelvopyr

Hrozně se mi líbí znělka, z toho je poznat stará BBC okamžitě... Zatím mám docela chuť dát si celý seriál.... což je i při urputném sledování pár měsíců. |||| 001 An Unearthly Child (4 ep.) 30% || 002 The Daleks (7 ep.) 80% || 003 The Edge of Destruction (2 ep.) 50% || 004 Marco Polo (7 ep.) - Škoda, že se tento příběh nedochoval, byl velevýpravný, napínavý, dobře zahraný. Dochovala se velká spousta fotek z natáčení, prakticky storyboard + k tomu komplet audio... Na rekonstrukci dá víceméně i dívat. (100%)(8.4.2012)

Sice jsem neviděl ani jednu desetinu z plného počtu dílů, ale i tak mohu říct, že je to opravdu jeden z nejkultovnějších sci-fi seriálů všech dob. Přesto nemohu popřít, že jsem se spoustakrát značně nudil, což se mi u nového Doctora Who stávalo jen zřídka.(6.4.2013)

Britský kult, jehož vznik všechno změnil. Náhled širší divácké obce na sci-fi, způsob vyprávění příběhů, životy statisíců, či spíš miliónů lidí. Do svého komentáře a hodnocení (a žebříčku oblíbených seriálů) zahrnuji i obnovenou verzi Doktora, která je pokračováním, nikoliv remakem tohoto klasického seriálu. Doktor je od Williama Hartnella přes Toma Bakera či Sylvestera McCoye až k Mattu Smithovi (resp. Peteru Capaldimu) hrdinou, jehož si musíte zamilovat. Nehledě na jeho společnice a společníky (ať už Harryho Sullivana, Sarah Jane Smithovou, Rose Tylerovou či Claru Oswaldovou), kteří zajišťují, aby se diváci Doktora nepřejedli, a aby se sám Doktor nezbláznil. K tomuto seriálu jsem si hledal cestu obtížně, ale jelikož mám opravdu rád rozvětvené a propracované světy, nebylo zbytí. Musel jsem si ho zamilovat.(19.1.2014)

viděno pár dílů a bylo to super, jen škoda, že jsem na další díly nesehnal titulky :-((30.12.2011)

Těch padesát let je na tom už samozřejmě znát a tak spousta efektů působí v dnešní době archaicky a legračně, ale každej správnej Whovian moc dobře ví, že seriál Doctor Who nikdy nebyl o nějakých efektech, on totiž na první místo staví děj a samozřejmě humor a obojím se mohl pyšnit už první Pán času. Závislovka.(11.3.2014)