poster

Freonový duch

 • anglický

  The Freon Ghost

  (festivalový název)

Pohádka / Mysteriózní

Československo, 1990, 92 min

 • Kulmon
  ***

  Zajímavý film pro děti, pamatuji se, že ho shodou okolností dávali ten den, dokonce i přesně v tu dobu, kdy Vlastimil Brodský spáchal sebevraždu.(14.5.2007)

 • Siegmund
  ***

  Film se zajímavou tématikou na plátna českých kin přišel, jak se říká, s křížkem po funuse. Film vznikl v roce 1991. Ovšem už 16. září 1987 byl v Montrealu přijat tzv. Montrealský protokol o látkách poškozujících ozonovou vrstvu. Pro úplnost uvádím, že Montrealský protokol je prováděcím protokolem Vídeňské úmluvy o ochraně ozónové vrstvy. Ta byla podepsána 22. března 1985 ve Vídni. Československo se stalo smluvní stranou Vídeňské úmluvy 30. prosince 1990. Zkrátka a moudře, film brojí proti freonům, tedy proti něčemu, co se v době promítání filmu už nepoužívalo. Pokud však odhlédnu od tohoto zásadního nedostatku, je FREONOVÝ DUCH velmi dobrý film, který je z hlediska ochrany přírody pro děti neustále inspirativní.(19.7.2008)

 • Morien
  ****

  Poprvé jsem tenhle film viděla toho dne, kdy se Vlastimil Brodský zastřelil.(18.8.2010)

 • Djkoma
  ****

  Trochu netradiční, ale velmi povedená česká pohádka. Trocha ekologie, která je naprosto nevinná stejně jako písničky, které v člověku nějaký ten pátek zůstanou. Vlastimil Brodský sem dokonale zapadl a jsem rád, že jsem se ho dočkal v nějaké povedené pohádce, kam se tak skvěle hodí. Netradiční, ale přesto klasický pohádka.(8.12.2009)

 • Divočák
  *****

  Jedna z našich klasických pohádek, která dokazuje, že český film pro mládež opravdu uměl. Bohužel v dnešní době už toto pravidlo neplatí.(25.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace