• Marthos
  ****

  Spartak v hlavní roli. Vtipná, lehká a barevná veselohra z volnějších časů, také proto, že zde schází obvyklý výchovný prst, vznášející se nad jednáním hlavních hrdinů. Lidé tady a teď. Starosti, radosti, lásky, nelásky. Také konexe bez kterých to zkrátka nejde. Ivan Palec s Jaroslavou Panýrkovou vytvářejí zvlášť sympatickou dvojici, procházející klasickými omyly a nedorozuměními, které jim přinese nečekaná výhra vysněného automobilu. I ve vedlejších a epizodních rolích se vystřídala plejáda vynikajících herců, z nichž největšího zastoupení se dostává generaci předúnorových komiků v konkurenci s těmi, kteří teprve vstupují na pole humoru. Josef Bek zaujme především změnou charakteru, zatímco ještě nesmělý Vladimír Menšík překvapuje svou výřečností a naprosto spontánním projevem. Bonusem se potom nabízí zachycení rodícího se fenoménu jménem Jiří Suchý, který ve filmu zazpíval vlastní píseň Dívka s měsíce. Zlehka se zasmát na konci padesátých let nebylo zcela určitě snadné. V případě Hlavní výhry se o to tvůrci alespoň pokusili. A nikoli neúspěšně.(4.4.2012)

 • raroh
  ***

  Poetikou vstupuje film na pole všedního dne, kdy si hrdinové klidně zajedou do vinárny, kde zpívá mladý Jiří Suchý.(7.7.2011)

 • spiritus
  ***

  V době tvrdého komunismu 50 let příjemné osvěžení, které postrádá atributy filmů tehdejší doby, tedy film není ideologicky podbarvený, je veselý a točí se okolo, z dnešního pohledu prosté věci - auta, které hlavní hrdina vyhraje v loterii. Zažívá s ním různé peripetie, vycházející s vyjmečnosti, jaké se tehdy majitélé vozů těšili. Zápletka jue tedy velmi jednoduchá, ale plně dostačující pro tehdejší dobu. Zajímavostí je mladý Vladmír Menšík, který stál na začátku své úspěšné kariéry. Za zmínku stojí i krásné reálie Prahy 50 let v barvách, což jistě potěší oko nejednoho nostalgika ;-)(7.9.2013)

 • - Natáčelo se v Praze. Filmový obchodní dům byla ve skutečnosti Bílá labuť. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace