• anderson
  ***

  Povedal by som, že tento film v dnešnej dobe zmrazí úsmev na tvári kdejakému vyznavačovi alkoholu. "Není-li že pravda." A vraj, že je to agitka. Dokonca poplatná dobe. DEJA VU ??? (13.9.2012)(13.9.2012)

 • Rodriguez
  ****

  Už tenkrát soudruzi věděli, že methylalkohol je jedovatej. Jenže vždycky se najde blb, který toho chce využít a poctivý lidi zneužít. Naneštěstí všechno dobře dopadlo a pachatelé se sami potrestali tím nejhorším možným způsobem. Jen si lízněte trošičku..... 70%(20.1.2013)

 • charge
  ***

  Kdyby si tento snímek promítl cizinec, zcela jistě bude přesvědčen, že Češi jsou národem těch nejtěžších alkoholiků a to bez rozdílu společenského postavení, pohlaví či věku. Chlastají zkrátka všichni nonstop a dobrou kořalkou nepohrdne nikdo a nikdy. Jinak se jedná o slušnou, ale zároveň velice průměrnou kriminálku natočenou podle skutečné události tím nejprostším způsobem, v podstatě žádný hudební doprovod ani vyloženě zbytečné scény, nebo přehnané herecké výkony, pouze tragédie převedená na plátno. Díky napětí, které způsobuje smrtící koktejl, ale přesto dokáže udržet pozornost až do konce. A ačkoli se film v současnosti jeví kvůli pančování alkoholických nápojů jako nadčasový, režisér žádnými vizionářskými schopnostmi neoplýval, otravy metylalkoholem, v menším či podobném rozsahu, zde i po celém světě byly, jsou a i nadále budou. 60%(20.7.2014)

 • - Film byl natočen podle rozhlasové hry "Demižón" Miroslava Kratochvíla a Lubomíra Poka, která byla napsaná podle skutečných událostí. Hra byla nastudována v roce 1958 a uvedena v Českém rozhlase České Budějovice. Režíroval ji Otakar Bílek. Pravděpodobně se autoři inspirovali případem z května 1945 v Ústí nad Labem, kde se na zlomeninu a otravu methanolem léčil sovětský vojín Alfréd Kutssan, který po měsíci zemřel. (nezavisla)

 • - Začátek filmu se natáčel na tehdy moderním elektrizovaném nádraží Praha-Běchovice. Dále se filmovalo v Bohnicích, Točné a v okolí Tábora. (nezavisla)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace