• rt12

Methyalkohol je svinstvo, nemusíme se ani koukat na film. V televizních zprávách jsme o tom v minulém roce slyšeli dost a naštěstí jsou Ti grázlové za mřížema.(28.5.2014)

Povedal by som, že tento film v dnešnej dobe zmrazí úsmev na tvári kdejakému vyznavačovi alkoholu. "Není-li že pravda." A vraj, že je to agitka. Dokonca poplatná dobe. DEJA VU ??? (13.9.2012)(13.9.2012)

• Marthos

Nuda. Předmluva filmu je vhledem do socialistické současnosti, jejíž vývojový ukazatel diváka seznamuje s moderními technologiemi, aplikovanými v malém okresním městečku kdesi v Čechách. Záblesk přichází s postavami šmelinářů a několika demižony metylalkoholu, aby nosnou kriminální linii vzápětí pohřbili (ne)sympatičtí příslušníci VB a takřka nulová akce, nahrazená nekonečným vysedáváním u telefonu. Nehledě na fakt, že s přítomným hereckým obsazením šlo rozehrát mnohem zajímavější film. Šanci zaujmout má jen Dana Medřická a někteří herci v epizodních rolích (Kemr, Hlinomaz, Fišer, Effa). Zjevná nadčasovost tématu je však ku prospěchu celkové hodnoty snímku.(5.1.2014)

Velmi slušná detektivka o pančování alkoholu, podezření z vraždy a závodu s časem, zda se podaří zabránit otrávení svatebních hostů. I dnes je téma pančovaného alkoholu aktuální, navíc film má tempo i slušný scénář. Dobrá krimi jednohubka.(4.2.2013)

Takový zamotaný příběh, trochu detektivka, trochu sociální drama. Od všeho trochu, ale díky tomu asi nejde tak do hloubky, jak by bylo třeba. Ovšem jako charakteristika budovaného socialismu, přístupu k látce a typologie jednotlivých postav tehdejší doby, tak to zase jako bylo velmi dobré...70%(8.3.2012)