poster

Příliš velká šance

Krimi / Psychologický

Československo, 1984, 87 min

 • LiVentura
  *****

  Perfektní krimi s tehdy netradiční zápletkou. Ps: Jde rozpoznat ruka skvělého "krimirežiséra" Petra Schulhoffa.(4.10.2009)

 • blackrain
  ***

  Člověk se do něčeho zaplete a ani neví jak. Ve snaze se ze všeho dostat, se zaplete do ještě vetších problémů, které ho smetou jako lavina. Osud prostě dokáže rozehrát s lidmi pěkné divadlo. Děj je naprosto předvídatelný a je úplně jasné, jak to celé dopadne. Ovšem, bylo zajímavé sledovat konaní hlavní postavy. Takže z toho nakonec byla taková psychologická sonda s kriminální zápletkou.(2.2.2012)

 • Zazie
  ***

  Nakonec to nebylo tak špatné, i když rozjezd byl poněkud zdlouhavý. Není to ani tak kriminálka, jde spíš o otázku viny - svědomí - trestu. A hraje v tom pan Lukavský!(6.11.2010)

 • Pohrobek
  ****

  Nadprůměrný psychologický film, kterému k vysokému stupni hodnověrnosti pomáhají i důvěrně známé reálie osmdesátých let. Kdo by chtěl ve filmu hledat kriminální příběh, bude asi zklamán jeho čitelností a jasným vývojem, ale není tomu tak v devadesáti procentech všech kriminálních případů? Veškerá pozornost je pak nasměřována k vnitřnímu vývoji hlavní postavy, která se zmítá ve víru nejrůznějších pocitů viny, povinnosti a strachu, a u které nám rozhodně není jasné, zda v nich utone či nikoliv.(20.12.2004)

 • sud
  ****

  Nečekaně povedený film. Není to ani tak čistokrevné krimi, ale drama obyčejného muže, který udělal osudnou chybu. Nezbývá mu nic jiného, než utíkat. Psychologie hlavní postavy je skvěle vykreslena a nemohu říci, že by snímku něco chybělo, co se týče propracovanosti příběhu. Sympatické civilní herecké výkony Jana Kanyzy, Julie Jurištové a Radovana Lukavského také posouvají film mezi nadprůměr nejen v detektivním žánru.(26.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace