poster

Příliš velká šance

Krimi / Psychologický

Československo, 1984, 87 min

 • duklak2
  ***

  Kanyza zde opravdu hraje. Zjišťuji, že to není tak špatný herec, jak se na první pohled může zdát. Některé pasáže ve filmu jsou celkem napínavé. Ve mně držely napětí až do konce. Tento film muselo vidět více diváků, než je zde hodnocení. To vše nasvědčuje tomu, jak je snímek skoro zapomenutý. Škoda. I přes tu chválu, kterou jsem zde uvedl, hodnotím pouze průměrně.(9.1.2012)

 • CaptainNor
  ****

  Sotva někdo z nás aspoň jednou nepřemýšlel, jak by se zachoval, pokud by se dostal do podobného maléru jako hlavní hrdina. Jeho psychologická studie a především způsob, jak se ve zkratové situaci zachoval je přímo děsivá a na ní stojí celý film, který je tím spíše filmem psychologickým, než detektivkou. Každopádně velice slušný film, kterým se táhne jak červená nit vtíravá písnička a výborný výkon Jana Kanyzy, možná jeden z jeho nejlepších. Pro mne má ještě jeden nostalgický význam. Točí se v exteriérech údolí Kačáku a v unhošťské restauraci Obecnice, kde si Kanyza kupuje cigarety jsem vypil nejednu číši a zapěl si z plných plic. V hospodě, před kterou odstaví auto, v Malých Kyšicích jsem těchto číší vypil ještě mnohem víc!! :-)(30.4.2010)

 • BoPo
  **

  Kanyza sa dostal do problémov a riešením týchto problémov si spôsoboval viac a viac nových. Atmosféra bola zachytená celkom dobre, no ambicióznejší scenár by sa zišiel. Doba vzniku tohto filmu mala svoju pachuť, ktorá poskytuje výhodu oproti súčasným filmom.(23.12.2010)

 • Enšpígl
  ***

  Ono není tak těžké si domyslet jak to asi celý dopadne , přesto ten film má v sobě určitou dávku nápětí až do konce. Nejspíš to bude tím, jak říká kolega sud, že spíš než kriminálka, hraje film na psychologickou strunu hlavní představitele, kterého velmi dobře ztvárnil Jan Kanyza. Pan Lukavský hrál sice menší roli, ale taky se mě velmi líbil. S tou písničkou to mám stejný jako kolega dobytek a s filmem vlastně taky.(23.5.2011)

 • Wacoslav1
  **

  Jako krimi nic moc a jako drama taky ne. Škoda dalo se z toho při troše invence vytřískat o dost víc.30%(21.4.2016)

 • Jan Kanyza

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace