Jan Hřebejk mě opět nezklamal (a z pohledu věcí, jež přišly poté, se ukázalo, že to bylo naposledy). Další výlet do naší národní minulosti přinesl zase jiný pohled než předchozí dva kousky. Dobře protřepaný mix zábavy a vážnějších témat zahraný osvědčenými herci a herečkami a opět hláškové scény, na které se nezapomene. Velmi odvážný výkon Vilmy Cibulkové, která se naštěstí nemá za co stydět a moje nejkrásnější filmová scéna roku 2003 - Nikola Pešková a Miro Žbiro... U mě naprostá tutovka.(20.1.2005)

Typicky české a místy typicky trapné. Přesto je Pupendo poměrně dobrý a občas i vtipný film. "Onanoval každý, a kdo říká, že ne, ten to dělá dodnes. - A co Ty, tati? - Já bych rád, ale já mám maminku." Trailer: http://www.trailerfan.com/movie/pupendo/trailer(5.7.2011)

Aj keď sa to ťažko priznáva, toto Česi vedia najlepšie. Sociálno-kritická dráma s perfektne vsadenými prvkami komédie. Navyše s Polívkom, čo znamená garanciu úspechu. Príjemný filmík, hlavne teda ešte pre generáciu, ktorá so socializmom ešte mala niečo spoločné. Neviem, čo sa komu nepáčilo, snáď len ten pomalší sled udalostí. 80%.(19.11.2006)

Zvládně Liška zahrát postavu bez vady řeči a mírné demence? Počkejme si ...(26.12.2004)

• xxmartinxx

Kopie Pelíšků s vážnější tváří a posazená o něco málo dopředu. To ale nestačí a stejní herci a stejný děj navozují pocit (a nejspíš to tak i je), že film je jen ždímáním.(10.12.2009)

• - Po titulech Pelíšky (1999), Šakalí léta (1993) a Musíme si pomáhat (2000) se jedná o 4. Hřebejkův film, který se odehrá v minulosti.  (vyfuk)

• - V poslední čtvrtině filmu zazní Žbirkova "Balada o polných vtákoch", kterou si protagonisté puštějí z kotoučového magnetofonu. Během písně se tento magnetofon objeví v záběru dvakrát. Poprvé, kdy Márův (Bolek Polívka) malý synek přibrzdí cívku a reprodukce písně se tím na okamžik přeruší, se ovšem páska místo přehrávání převíjí, navíc zpět. Podruhé se již cívky točí správně. (charles3)

• - Pätkoruna, ktorú použil Bedrich Mára (Bolek Polívka) na pupendo Magde Břečkovej (Vilma Cibulková), mala rok výroby 1969. (Raccoon.city)