Nevím, proč se proti tomuto filmu objevila taková nevraživost. Film pěkně a vtipně ukazuje porevoluční čechy. To, že nemá téměř děj mi vůbec nevadilo.(10.7.2003)

Městečko rozhodně není žádný režijní skvost, nepotěší zbytečné nedůslednosti v reáliích, například logo ČD na motoráku před rokem 1989 nebo špatně přelepené logo firmy Connex Bohemia na busu někdy v průběhu roku 1990, ale v celku rozhodně není Městečko úplně nezajímavý počin. Kraus má poměrně dobře vyvinutý smysl pro satirické šlehy, zemitý absurdní humor a ani jeho studie českého maloměšťáctví rozhodně nejsou nevěrohodné... Celkový dojem: 65% Zajímavé komentáře: Radek99, Tosim, Oskar(1.2.2012)

• Brouk

Z tohohle filmu jsem ale hodně... hodně rozpačitý. Bylo tam sice mnoho věcí a postřehů k zamyšlení docela surově podaných divákovi, ovšem rejža" Kraus mi připadal, jako by chtěl vypilovat Formana poloviny 60.let, ale takhle? Možná, že až se na to po nějaké době podívám znovu... možná nebudu negativně nakloněn a třeba "dorostu" a pochopím režisérův záměr... a možná o tom moc přemýšlím... zatím je to ale za hodně slabé dvě**.(1.4.2004)

• Lima

Ani nevíte, jak rád bych vysoce ohodnotil záměr pranýřovat raná léta českého kapitalismu, kdy zde vládl neskutečný bordel, kradlo se ve velkým a naplno se projevila čecháčkovská vychcanost. Vždyť takové téma svádí k natočení výborné komedie. Jenže to by musel točit někdo jiný, než pan Kraus. Celý film vypadá, jako by si divadelní ochotníci půjčili kameru a natočili si film pro své vlastní potěšení. Celé to působí strašně amatérským dojmem, nápady ve scénách jsou nedotažené, vtipné momenty jen tak nakousnuté a nedořčené. Žádná radikální satira, jak bych u Krause čekal, se vůbec nekoná , což bylo pro mně velkým překvapením. Je to bezzubé, nudné, filmařsky strašně špatné. Ale jenom proto, že je mi Jan Kraus sympatický svým společenským postojem, nedám jeho dílku odpad! Ale příště pane Krausi raději už netočte a zaměřte se na to, co vám jde mnohem lépe. Totiž na herectví a žurnalistiku. Vaše sloupky čtu rád.(24.8.2003)

• Morien

Heh, asi se nezmůžu na nic jiného než heh.(1.4.2010)