• Beast
  ****

  Nevím, proč se proti tomuto filmu objevila taková nevraživost. Film pěkně a vtipně ukazuje porevoluční čechy. To, že nemá téměř děj mi vůbec nevadilo.(10.7.2003)

 • Angelopul
  ***

  Jsou filmy, které musí uzrát. Myslím, že městečko mezi ně patří. V době jeho vzniku mi totiž přišlo až příliž exaltované. Nyní, s odstupem několika let se mi na tu sice ne přezpříliš intelektuální ani ne příliš vtipnou, ale místy docela trefnou kritiku společnosti od pana Krause koukalo o řád lépe.(13.7.2010)

 • Tosim
  ***

  Jan Kraus chtěl do sta minut naprat vše, co se mu nelíbí a vše, co chtěl sdělit. Nemám nic proti formě, spíše obsahu. Prostě se to nepovedlo, ale jako celek by se to zatracovat nemělo. Komické mi to moc nepřišlo, spíš jen tak na "ušklíbnutí."(9.10.2004)

 • HappySmile
  ****

  Mozaika, která dokonale ukazuje polistopadový obraz naší společnosti. Kraus se zde snaží ukázat pomocí malých epizodek, které jsou velice trefné a nad kterými se člověk musí chtíc nechtíc smát, nešvary české společnosti. To že jsou zde obsazené samé neznámě tváře je obrovská výhoda a dodává to snímku na autentičnosti. Ostatně každý, kdo někdy chvíli pobýval na vesnici určitě v těchto postavičkách pozná známé vesnické typy, se kterými se někdy setkal. Bravo pane Krausi, tleskám zrcadlu, které jste nastolil české společnosti, což je dost možná důvod, proč má k tomuto filmu tolik lidí výhrady.(16.12.2009)

 • Radek99
  ****

  Myslím, že to odsoudivé hodnocení Krausova Městečka je jedna velká mýlka a možná i uražená ješitnost českého diváka. Já v něm vidím pokus nejenom reflektovat složitou dobu porevolučního hurákapitalismu (stejně jako třeba v Dědictví Věry Chytilové), ale především postihnout složitou českou povahu a snahu vyjádřit se jaksi k otázce české identity. Je to vlastně pokračování stejné genetické řady fenoménu Papouškova triptychu o rodině Homolkovic, jen ne tak prvoplánovitě okázalé, ale spíše symbolické a metaforické, ale ještě navíc nejenom v osobnostní, ale i v politické rovině. Oproti Papouškovo snímkům (založeným na sociologickém rozboru pozorování vztahů v sociologické skupině - rodině) je Městečko spíše jakýmsi politologickým komentářem - pozorování lidí na maloměstě, kterak se starají o svou polis a o správu věcí veřejných (proto chápu nadšení amerických recenzentů z tohoto filmu, jejich paradigma bývá také většinou politologické, tedy blízké optice tohoto snímku). A my, obyvatelé městeček v Česku, v něm nedopadáme zrovna nejlépe... Podobné filmy: Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Mistři, Hoří, má panenko, Ecce homo Homolka, Hogo fogo Homolka(30.4.2007)

 • - Ve filmu se na malou chvíli objeví v roli pohřebáka Ivan Genov, který je ve skutečnosti provozovatelem Pohřební služby v Uhlířských Janovicích. Pro film zapůjčil i rakev. (tm004)

 • - Film získal cenu amerických kritiků prestižního filmového časopisu Variety Critics Choice na MFF v Karlových Varech. (Redix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace