• Klobouček

* za skvělého hostinského!!!(19.2.2008)

Jsou filmy, které musí uzrát. Myslím, že městečko mezi ně patří. V době jeho vzniku mi totiž přišlo až příliž exaltované. Nyní, s odstupem několika let se mi na tu sice ne přezpříliš intelektuální ani ne příliš vtipnou, ale místy docela trefnou kritiku společnosti od pana Krause koukalo o řád lépe.(13.7.2010)

Jan Kraus není Miloš Forman,ale on jím jistě ani být nechce, tento film beru jako velmi povedené sdělení, nepovedeným způsobem. Jan Kraus jako člověk má ,ale u mě 5*.(7.7.2006)

• Slarque

Pan Kraus nám chtěl připomenout, co se tady krátce po revoluci dělo. Bohužel se nerozhodl, jestli to má být sociologická studie (moc mělké) či formanovsky laděná komedie (málo komické). Výsledek je pouze sledem scén, z nichž některé jakoby s těmi ostatními ani nijak nesouvisely. Nazývat to filmem je nesmysl a co na tom viděli pánové z Variety asi nikdy nepochopím.(3.10.2004)

Jan Kraus chtěl do sta minut naprat vše, co se mu nelíbí a vše, co chtěl sdělit. Nemám nic proti formě, spíše obsahu. Prostě se to nepovedlo, ale jako celek by se to zatracovat nemělo. Komické mi to moc nepřišlo, spíš jen tak na "ušklíbnutí."(9.10.2004)

• - Ve filmu se na malou chvíli objeví v roli pohřebáka Ivan Genov, který je ve skutečnosti provozovatelem Pohřební služby v Uhlířských Janovicích. Pro film zapůjčil i rakev. (tm004)

• - Film získal cenu amerických kritiků prestižního filmového časopisu Variety Critics Choice na MFF v Karlových Varech. (Redix)