Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Rozpočet CZK30miliónovTržby Celosvetovo $1,565,667(Česká republika)║ Jeden z mála Českých filmov z poslednej doby čo ma skutočne zaujali nielen po príbehovej stránke, kde nechýbala v skutku výborná nápaditosť a podarený humor ale aj po hereckej kde exceluje vo svojej úloha takého popletu, motáčka Jiří Macháček. /80%/(19.1.2008)

 • Gemini
  ****

  Film, v němž se setkávají postavy hnusné a odporné (Klára Pollertová) s postavami nesympatickými a tragickými (Marek Taclík) s postavami na druhou stranu velmi sympatickými v jejich prostotě (Jiří Macháček) či "podivnosti" (skvělý Jan Tříska). Indiduální herecké výkony, které stojí za zapamatování (u Matáska a Trojana s tím opravdu nebudete mít problém, i když Matásek toho moc nepředvede:)) ale dostávají na frak dost slabým scénářem. Filmu by daleko víc seděla podoba povídková, protože linie s výchovou dětí úchylnou matkou, konfrontovanou s o něco méně či spíše jinak úchylným psychiatrem je naprosto z jiného světa než linie s asociálním nevyzrálým dementem Taclíkem, přesvědčeným o své výjimečnosti. A pokud jsem to neřekl dostatečně jasně, je výborná. Jedna Ruka Netleská přesto nezmizí v propadlišti dějin, protože jednotlivé myšlenky jsou zkrátka dobré a to, co předvádí Ivan Trojan, je naprosto neskutečné. Tento muž je skutečně hoden takového úkolu - úkolu učinit tuto podivnost zamilovanou do tmavých barev pozoruhodnou, místo toho aby byla označena jen za nedotaženou a jako taková byla zapomenuta. Druzí Samotáři se však ani náhodou nekonají. Schade... 70%(13.9.2008)

 • Radyo
  ***

  Komedie, jejíž tempo je na začátku docela dost svižné, skoro sprinterské, jenže jak ubíhá děj, pomalu dochází dech (jako by režisér zapomněl, že netočí kraťas, ale celovečerák). Osobně se mi líbil Marek Taclík, ten sice nepředvedl nic charakterního, ale svým hláškám dodal patřičný údiv nebo potřebné gesto. Jirka Macháček předvedl obvyklý standart, svého natvrdlíka zvládl opět v pohodě. Celkově se dá říci, že první půlka je za 4 a druhá tak sotva za 2 hvězdičky. Ale jako celek je to docela slušná zábava.(10.2.2005)

 • Cival
  **

  Obrovské zklamání. Už dlouho jsem se v kině takhle nenudil. Ondříček s Macháčkem napsali absolutně dementní scénář, kterému samozřejmě chybí rozumný příběh, ale i jakákoliv jiná jednotící linie. Vymysleli si jen pár rádoby vtipných gagů a vyšinutých postav, které jsou buď okoukané z jiných filmů, nebo trpí nějakou úchylkou, jejíž zajímavost se "implicitně rovná nule". Ptám se "PROČ". Proč narvat tolik blbostí do jednoho filmu a proč jim nějak nevtisknout řád a smysl? Proč prohospodařit výbornou kameru, slušnou režii a pár dobrých herců (Dlouhý, Taclík) v tak hloupém filmu? Proč se máme znova divát na tupého Macháčka, když už to přestalo být vtipné na konci Samotářů? Proč máme platit v kině za jakousi lacinou scenáristickou exhibici, pro níž nemají autoři zjevně nadání ani schopnosti? Nevím! Ale je mi jasné, žeJedna ruka netleská výborně funguje jako důkaz, že na napsání filmu je potřeba trochu víc, než se jen zhulit, vyvalit na papír pár trapných vtipů, obšlehnout několik starších filmů a vložit do nich nějaké ty samoúčelně efektní scénky a dobrou hudbu....(28.9.2003)

 • molotov
  ****

  Musíte vypnout mozek, za odměnu dostanete příjemnou podívanou s tradičně skvělým Trojanem. Ke všem výtkám typu Co to mělo jako být? a Jaký to mělo smysl? atd. bych řekl, že to je prostě crazy komedie, tady se smysl hledat nemá. Jasně, i crazy komedie může mýt smysl, ale taky nemusí a přesto může být dobrá, a to je přesně tento případ.(4.9.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace