• Jamal

Spíš zklamání než by mě to nadchlo, příběh se mi moc nelíbil a je to takové celé pochmurné a ty orli a tak, .... za dve **(16.11.2005)

Musíte vypnout mozek, za odměnu dostanete příjemnou podívanou s tradičně skvělým Trojanem. Ke všem výtkám typu Co to mělo jako být? a Jaký to mělo smysl? atd. bych řekl, že to je prostě crazy komedie, tady se smysl hledat nemá. Jasně, i crazy komedie může mýt smysl, ale taky nemusí a přesto může být dobrá, a to je přesně tento případ.(4.9.2005)

Krok správným směrem. Ten film je sympatický tím, o co se snaží, a pár hláškami. Bohužel to není vše.(10.12.2009)

Do třetice všeho dobrého. Po naprosto plytkých Samotářích a prázdné bublině Šeptej se Ondříčkovi podařilo trefit cíl uspokojivě. Prostě a jednoduše proto, že si přestál hrát na něco víc než jen panoptikum kuriózních, šílených a nereálných figur. Že natočil ujetou a nijak hlubokou komedii, která je v podstatě o tom hnědém nevoňavém, ale je výtečně sehraná (výkon Ivana Trojana je bezchybný, více než bezchybný! a Jan Tříska je neodolatelně úchylný), je dynamicky natočená, originálně humorná a jaksi milá, ujetě milá. Pravda, Ondříček vsadil na vše vyzkoušené, co už před tím spolehlivě fungovalo, ale vtělil to do filmu, který se nevtírá jako něco, co vypovídá o naší době... a možná právě proto má Jedna ruka alespoň částečnou výpovědní hodnotu. Opravdu jenom trochu. Vlastně je to pouze kolekce černého humoru. Kvalitního. A o to jde především. ***1/2(15.6.2005)

Ostrou kritiku vůbec nechápu. Mě tenhle snímek uchvátil. 5ti hvězdičkové hodnocení je možná moc, ale já mu nemám co vytknout, tudíž nemám důvod mu ho nedát. Trojan byl, stejně tak jako ostatní, opravdu vynikající .. nejvíce mě zde ale bavila malá Sára Voříšková, holt ten talent mají v rodině, nádherná.(4.6.2008)