• Djkoma
  ****

  Slabší film než byli Samotáři. Herecké obsazení je trefené. Ivan "Hitler" Trojan je dokonalý šílenec a jeho manželka Klára jsou úžasně absolutní spojení. On nacistický blázen a ona přesvědčená o správnosti svého konání. jejich děti budoucí tranvestit a geniální dítě. Macháček hraje hodně podobně jako v Samotářích, jenže jeho výkon je typu "to už jsme někde viděli". Pár výborných hlášek a jedno nachytání přímo na kameru. Hudba i kamera jsou příjemné. Ondříček se snaží vytvořit druhé Samotáře, ale myslím si, že by se o toto snažit neměl a měl udělat něco sobě více vlastního a neopakovat se. Film by neměl stát jen na pár vtipech, ale některé jsou natolik brutální a geniální, že si je divák dokáže zapamatovat na vždy.... a žádný komentáře jste nečetli!(13.1.2005)

 • Oskar
  ****

  "Klitt, meine liebe, fšecko pude gut." Oslnivý film nejosobitějšího českého režiséra současnosti. Ondříček si pečlivě pohrává s divákovou tendencí předvídat děj podle stokrát obtažených šablon a zavádí ho do slepých uliček, líčí pasti a kličkuje mezi tematy, žánry i paralelními zápletkami. Ale to vše do sebe zapadá jako puzzle. Skoro. Několik dílků (třeba obnažení V. Dlouhého, houbový čaj nebo scéna s pudlíkem) patří do úplně jiné, triviálnější skládačky. Ale čert to vem, jinak je všechno tip top a hodně mě těší zjištění, že český divák je ochoten zajít do kina i na něco sofistikovanějšího než jsou líbivě ušmudlané tragikomedie o čecháčcích. 80 %(15.2.2005)

 • Jhershaw
  ***

  Je tam dost vážně skvělých scén, momentů, gagů, hlášek... Ale dohromady to je poslepováno takovou "kaší" bez chutě (jednoduchý příběh, z nějž zaujme jen konec, nevýrazní herci -Macháček sází na to, že se mu lidi budou smát jen proto, že se tváří jako zhulenec ze Samotářů, atd). Celkově tak 7/10.(14.10.2003)

Nastala chyba při přehrávání videa.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace