poster

Jízda

 • anglický

  Ride, The

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

Česko, 1994, 90 min

Režie:

Jan Svěrák

Kamera:

F. A. Brabec
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pluhy
  *****

  Léto, kabriolet, pohoda a Aňa Geislerová. Jízda je nejenom perfektní letní film za pakatel, ale rovněž moje nejoblíbenější Svěrákovina. Prosluněnou náladu zpříjemňuje za kamerou F.A Brabec a soundtrackem Buty. Sundáme tedy z auta střechu, do rádia hodíme "Mám jednu ruku dlouhou" a nejbáječnější léto může začít.(20.8.2010)

 • Anthony
  ****

  Pro mě to není bůhvíjaká kultovní záležitost, ale "jen" příjemný, pohodový film. Svěrák ani při ultralaciném natáčení nerezignoval na různé filmařské kousky, kterými ozvláštňuje jinak až příliš jednoduchý a přímočarý film. Příjemní jsou civilní herci (i když Geislerovou nemusím) a hudba od Buty. Tu neminul Český lev, stejně jako kameru F.A. Brabce. Neproměněny zůstaly nominace na film, režii a pro Geislerovou (tehdy vládlo Díky za každé nové ráno).(17.7.2003)

 • Campbell
  **

  Jo tak tohle je nejspíše nejslabší film Svěráka, neuvěřitelná nuda u který jsem vydržel pár minut, ale i tak jsem se občas zasmál, a první půlhodina je geniální, ale to je bohužel vše. Zbytek filmu mi přijde jak vata a navíc strašně natočená, nevím jak ostatní(asi podle hodnocení se to líbilo) ale já jsem trpěl.(30.5.2011)

 • Xmilden
  ****

  První česká road movie a dle mého velmi povedená. Hudba Buty nemá chybičku. Aňa zde hraje takovou tu malou mršku, která je rozmazlená až hanba. Konec mě trošku dostal.(2.5.2007)

 • kingik
  ***

  Někdo má dlouhou ruku, někdo dlouhého šulína. Já nemám ani jedno. Svěrák má obojí. Je tedy co závidět! Hlavně nešetřit obdivem k jeho režijním "třetinkám", protože to chce koule natočit českou road movie. A koule, ty Svěrák má. Moc režijních následovníků tenhle ojedinělý projekt nenašel. Zajímavé retro, to po letech vidět. Technická stránka mizerná, zrežírováno s přehledem. Každý nějak začínal. Po "Obecné škole" docela razantní změna. Měl jsem koule jako ve Svěráku. Avšak byl jsem v pohodě, cucala je po celou dobu ohavná Gajslerka. Jé, nyní si uvědomuji, že je podobná mé bývalé ženě. To jsem měl tedy šeredu. 60%(29.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace