Jízda

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

Česko, 1994, 90 min

Jan Svěrák

F. A. Brabec

Krásný pohodový film Jana Svěráka. Pohoda na člověka prýští z každého okamžiku. Dva kámoši si koupí kraksnu za osm tisíc a vyrazí na jih. A až tam budou, tak zase na východ nebo na západ. Žádnej spěch, žádnej stres. A pak jako zpestření naberou roztomile infantilní Aňu Geislerovou v letních šatičkách a bez kalhotek. Společně s ní bloumají od vesnice k vesnici a "klackují" se... 80%(8.8.2010)

Za málo peňazí veľa muziky. Jízda je film lyrický a pohodový. Nejde v ňom o dej, ale o to, vytvoriť pohodovú atmosféru jednoho neobyčajne obyčajného tripu počas leta. Skrátka od Jízdy mám jednu ruku dlouhou a jedným dychom so slovom Jízda vyslovujem jeho synonymum pooohooodaaa. 9/10(11.11.2005)

• Stegr

40%(4.1.2008)

• Campbell

Jo tak tohle je nejspíše nejslabší film Svěráka, neuvěřitelná nuda u který jsem vydržel pár minut, ale i tak jsem se občas zasmál, a první půlhodina je geniální, ale to je bohužel vše. Zbytek filmu mi přijde jak vata a navíc strašně natočená, nevím jak ostatní(asi podle hodnocení se to líbilo) ale já jsem trpěl.(30.5.2011)

velmi lightova road movie.. chvilami zabavne, po vacsine vsak nudne.. film ako vysity na piatkovy vecer, ked potrebujete pri filme hlavne vypnut.(26.4.2007)

• - Náklady na film boli 2,5 milióna českých korún. V tej dobe bolo považované za nemožné natočiť snímku za takú cenu. (dyfur)

• - Dvojice Radek a Franta (Radek Pastrňák a Jakub Špalek) v Mazdě 626 první generace. (lskala)

• - Radek Pastrňák, který si ve filmu zahrál jednu z hlavních rolí, složil k filmu i hudbu, kterou nahrál se svou skupinou Buty. (Lynette)