poster

Jízda

 • anglický

  Ride, The

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

Česko, 1994, 90 min

Režie:

Jan Svěrák

Kamera:

F. A. Brabec
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  **

  Což o to, od dob Svěrákovy Jízdy víme, že film se dá u nás natočit i za milión, ale o moc víc mi toho setkání s road movie po česku už nenabídlo. Kdybych byl zlý, napíšu, že takhle nějak vypadá dokonalá filmová prázdnota. Srovnání s Bezstarostnou jízdou, které v několika komentářích zaznělo, mi přijde až urážlivé a jako generační výpověď nefunguje Jízda ani omylem. Jednoduše nemá co nabídnout, hudba skupiny Buty je pro filmový zážitek příliš málo. Celkový dojem: 30 % (to abych se vešel do 2* a nebyl nařčen, že škodím českému filmu).(20.3.2015)

 • Pluhy
  *****

  Léto, kabriolet, pohoda a Aňa Geislerová. Jízda je nejenom perfektní letní film za pakatel, ale rovněž moje nejoblíbenější Svěrákovina. Prosluněnou náladu zpříjemňuje za kamerou F.A Brabec a soundtrackem Buty. Sundáme tedy z auta střechu, do rádia hodíme "Mám jednu ruku dlouhou" a nejbáječnější léto může začít.(20.8.2010)

 • T2

  Rozpočet $30,000(13.2.2010)

 • kinej
  ****

  Jenom 75% je pro mě docela překvápko. Jízda je krásný film a podle mého si zaslouží víc. Nedočkáme se sice žádných dějových zvratů a zamotaných zápletek, ale tvůrcům se tak nějak podařilo zachytit obrovskou pohodu, která z filmu sálá. A Anna Geislerová, i když ji nemusím, zde ukazuje proč je tak populární. Předvádí zde přirozený herecký výkon a ne ty křeče, co ukazují ty mladé nové herečky, co nám pořád cpe ČT1 a NOVA v inscenacíh a seriálech. Anna má hraní v krvi. Špalka jeho role nenechala nějak rozehrát a Pastrňák, i když je zjevné, že je neherec je hrozně dobrej.(28.8.2005)

 • Houdini
  ****

  Křišťálový glóbus, Český Lev 2 : Kamera, Hudba + 4 nominace: Nejlepší film, Režie, Herečka HR - Anna Geislerová, Střih(3.9.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace