poster

Jízda

 • anglický

  Ride, The

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

Česko, 1994, 90 min

Režie:

Jan Svěrák

Kamera:

F. A. Brabec
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  Pohoda, klídek, tabáček. Jen se tak projet, nic neřešit, nikam nespěchat, být volný, svobodný, nespoutaný. Pokud tohle člověk dokáže, pokud o tom dokáže natočit film a pokud ten film dokáže přenést onu pohodu i na diváka, musí se jednat o člověka co je neuvěřitelně v pohodě, což Jan Svěrák během natáčení Jízdy rozhodně byl. Díky Honzo, takovýchto instantních dávek pohody člověk občas potřebuje několik denně. 80% Zajímavé komentáře: ChewieDC, Martyna(9.10.2006)

 • Sašenka165
  ****

  Hodně zajímavý film, který stojí za to vidět...(24.12.2007)

 • venus
  ****

  Je tam ten správný feeling, slunce, rozmary a výjimečnost. Minimalistický koncept se stylem nostalgických devadesátek. Do totálního rozstřelu mi ale chyběly promyšlenější dialogy. Slovem mi to bohužel neznělo.(29.11.2013)

 • gudaulin
  **

  Což o to, od dob Svěrákovy Jízdy víme, že film se dá u nás natočit i za milión, ale o moc víc mi toho setkání s road movie po česku už nenabídlo. Kdybych byl zlý, napíšu, že takhle nějak vypadá dokonalá filmová prázdnota. Srovnání s Bezstarostnou jízdou, které v několika komentářích zaznělo, mi přijde až urážlivé a jako generační výpověď nefunguje Jízda ani omylem. Jednoduše nemá co nabídnout, hudba skupiny Buty je pro filmový zážitek příliš málo. Celkový dojem: 30 % (to abych se vešel do 2* a nebyl nařčen, že škodím českému filmu).(20.3.2015)

 • klerik
  ****

  Nebyť povinnej (ale pre mňa nudnej) antikomunistickej časti na chate, bol by som úplne spokojný. Silná roadmovie aj vďaka hudbe a takmer hororvým náznakom...(10.3.2006)

 • - Mazda, z které je vyroben kabriolet, stála ve skutečnosi devět tisíc, o tisícovku víc, než za kolik byla kupována ve filmu. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Jakub Špalek v době natáčení neuměl řídit auto a tak ho v paruce zastupoval Jan Svěrák. (pávek)

 • - Komparzista, ktorý hral muža na bicykli, bol miestny premietač kina a za odmenu dostal od filmárov večeru v reštaurácii. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace