Jízda

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

Česko, 1994, 90 min

Jan Svěrák

F. A. Brabec

Léto, kabriolet, pohoda a Aňa Geislerová. Jízda je nejenom perfektní letní film za pakatel, ale rovněž moje nejoblíbenější Svěrákovina. Prosluněnou náladu zpříjemňuje za kamerou F.A Brabec a soundtrackem Buty. Sundáme tedy z auta střechu, do rádia hodíme "Mám jednu ruku dlouhou" a nejbáječnější léto může začít.(20.8.2010)

Pro mě to není bůhvíjaká kultovní záležitost, ale "jen" příjemný, pohodový film. Svěrák ani při ultralaciném natáčení nerezignoval na různé filmařské kousky, kterými ozvláštňuje jinak až příliš jednoduchý a přímočarý film. Příjemní jsou civilní herci (i když Geislerovou nemusím) a hudba od Buty. Tu neminul Český lev, stejně jako kameru F.A. Brabce. Neproměněny zůstaly nominace na film, režii a pro Geislerovou (tehdy vládlo Díky za každé nové ráno).(17.7.2003)

• Campbell

Jo tak tohle je nejspíše nejslabší film Svěráka, neuvěřitelná nuda u který jsem vydržel pár minut, ale i tak jsem se občas zasmál, a první půlhodina je geniální, ale to je bohužel vše. Zbytek filmu mi přijde jak vata a navíc strašně natočená, nevím jak ostatní(asi podle hodnocení se to líbilo) ale já jsem trpěl.(30.5.2011)

První česká road movie a dle mého velmi povedená. Hudba Buty nemá chybičku. Aňa zde hraje takovou tu malou mršku, která je rozmazlená až hanba. Konec mě trošku dostal.(2.5.2007)

Někdo má dlouhou ruku, někdo dlouhého šulína. Já nemám ani jedno. Svěrák má obojí. Je tedy co závidět! Hlavně nešetřit obdivem k jeho režijním "třetinkám", protože to chce koule natočit českou road movie. A koule, ty Svěrák má. Moc režijních následovníků tenhle ojedinělý projekt nenašel. Zajímavé retro, to po letech vidět. Technická stránka mizerná, zrežírováno s přehledem. Každý nějak začínal. Po "Obecné škole" docela razantní změna. Měl jsem koule jako ve Svěráku. Avšak byl jsem v pohodě, cucala je po celou dobu ohavná Gajslerka. Jé, nyní si uvědomuji, že je podobná mé bývalé ženě. To jsem měl tedy šeredu. 60%(29.12.2014)