Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sepp
  *****

  Prijemny a ciltivy film, ktery si Oscara jiste zaslouzil. Z.Sverak v roli stareho mladence je okouzlujici. Nejlepsi je ale inteligentni humor v celem filmu - pamatna je zejmena replika "Slozenky, vy kravy zeleny, nenazrany..."(7.9.2003)

 • Galadriel
  *****

  Velmi pečlivě namíchaná směs tragiky, úsměvu i problémů s minulým režimem. Nestárnoucí film, který se velmi záhy zařadil mezi největší klasiku a Oscara si zasloužil jako nikdo jiný.(1.12.2003)

 • Houdini
  *****

  Oscar 1 : Cizojazyčný film, Český Lev 6: Nejlepší film, Režie, Herečka HR - Libuše Šafránková, Herec VR - Andrei Chalimon, Střih, Scénář + 6 nominací : Herec HR - Zdeněk Svěrák, Herec VR - Ondřej Vetchý, Herečka VR - Stella Zázvorková, Kamera, Hudba, Zvuk(28.6.2004)

 • RHK
  *****

  Humor pana Svěráka staršího a režie pana Svěráka mladšího mi vždy sednou. Nádherná tragikomedie plná krásných situací: šátrání šmytcem na stehně při pohřbu ...naš krasnyj ... čemodan... čmariki čmariki ... žyli byli do telefonu a naslouchající žárlivý manžel ... přijde Zubatá ... A o čem jste se bavili? - Ale vcelku o hovnu, soudruhu ... kalhotky jako opona pohřbu při představení loutkového divadla... Neteče voda! - Voda těčot! ... Konec hlášení v ruském jazyce... setkání na stanici Moskevská ... scény s panáčky na semaforu a Koljou za ruku... řeka Vydra ... u výslechu: zahrajete si tak maximálně na pohřbech... STBáci zvonící klíči na Letné... Vynikající je celý scénář, který vyváženě dávkuje city i napětí. Skvělé výkony Šafránkové, Vetchého, Chalimona i Svěráka. Výborná Soukupova hudba. Zasloužený Oscar i Zlatý Glóbus za nejlepší cizojazyčný film. Ukázka (z metra): http://www.youtube.com/watch?v=vbUKy06mbQ8(2.1.2009)

 • Gemini
  ****

  První film, u kterého jsem nelitoval, že nás na něj vytáhlo MŠMT aneb nádhera i jako "školní představení"... Náš krasny:)(26.3.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace