Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  *****

  Úžasnej film, snad úplně nejlepší za posledních deset let, který se točej v čechách. Dokonalý výkony Zdeňka Svěráka a Andreje Chalimona a výborně propracovaný scénář. Film dokonce dostal oscara, což teda moc nechápu, protože nevim jak mohli Amíci pochopit různý vtipy a narážky, který můžou pochopit jen češi, ale možná že i bez těch vtipů a narážek se jim to zdálo tak dobrý, že to nakonec vyhrálo. Oba Svěrákové ukázali že kdykoliv spojí svoje síly, tak vzniknou úžasný filmy(20.3.2005)

 • mysicka
  *****

  "cest praci!" "dejzto panbuh" :-)))(24.9.2004)

 • sportovec
  ***

  Pokud se někdo domnívá, že natočit oskarový film na kalkul je jako upéci housku v pekařské peci, dokazuje, že neví, o čem mluví. Pokud někdo Zdeňku Svěrákovi vytýká jeho ušlechtilé srdce a čistý cit, vnucuje mu cosi jemu bytostně cizího a do negativního sentimentu a voluntarismu - v tomto případě myšlenky - upadá sám. Scylla a Charybda ušlechtilého citu je pro Svěráka příznačná a do značné míry tuto křehkost něhy sdílí i jeho o poznání lidsky robustnější syn. Vzácná esence tohoto atypického mužství proto není méně mužnou, ovšem - alespoň v mé vzpomínce, která nemusí být zcela přesná - naráží o nezvládnuté věcné prolnutí šedesátých a osmdesátých let a tím do značné míry oslabuje hodnotu jinak výborného filmu. Přál bych si, aby má vzpomínka nebyla přesnou. Doznávám, že Zdeňka Svěráka si vážím jako nenapodobitelného velkého tvůrce a že mám rád jeho bytostně české, neokázale něžné lidství. Určitě nejsem sám.(5.11.2007)

 • lesumir
  *****

  Kvůli Koljovi se nestydím za to, že existuje česká kinematografie...(18.6.2006)

 • Jossie
  *****

  Jsem hrdá na tenhle český film, na laskavý Svěrákův humor, na herce, kteří tak dobře hráli, na geniální výběr Andreje Chalimona, na pěkný příběh a na zaslouženého Oscara.(27.11.2005)

 • - Informace a zajímavosti o filmu lze najít v knize Darka Šmída "Příběh filmu Kolja", kterou vydala Mladá fronta. (Cucina_Rc)

 • - První klapka padla přesně 21. srpna 1995 na Vinohradském hřbitově kousek od strašnického krematoria. Poslední klapka padla na samém konci měsíce října v Bartolomějské ulici. Natáčela se scéna, ve které je Svěrák vyslýchán v souvislosti s fingovaným sňatkem. (Whikki)

 • - Ve scéně, kdy František Louka (Zdeněk Svěrák) s malým Koljou (Andrej Chalimon) přechází přes silnici, můžeme v pozadí spatřit auto Škoda Felicia, která však v době, do které je snímek situován, neexistovala. (chleba24)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace