Úprimné ,,svěrákovské" emócie vyrážajúce z priemerného deja tej pravej československej filmovej nudy. Zároveň ide chvíľami o príjemný film z nášho prostredia a Jan Tříška predvádza v úlohe svojrázneho učiteľa obdivuhodný výkon, ale existujú omnoho lepšie aj keď nie ,,naše" filmy, ktoré sú maximálne nedocenené a starnú kdesi v zaprášenom kúte filmových archívov - to jest, skromný názor človeka, ktorý sa nevie až tak bytostne vžiť s trápnym československým ,,zaostalým" pohľadom na vec. PS: Neuveriteľne krásna orchestrálna hudba, ktorá mi pripomínala Morriconeho hudobné sekvencie a vedela som si ju skôr predstaviť pri nejakej sentimentálnej americkej drámičke než v československom filme :-)(4.11.2010)

Můj nejoblíbenější film Jana Svěráka.(29.1.2007)

Mám ráda filmy Jana a Zdeňka Svěráků a tenhle je můj nejoblíbenější. Roztomilé situace, výtečný Jan Tříska, Zdeněk Svěrák (napadá mě situace, kdy přijede zablácený domů), ale výjimečně (na český film) mi nevadí ani představitelé dětských rolí.(10.11.2003)

velmi mile prekvapenie od Sveraka, možno po druhom pozretí pôjdem vyššie /80%/(7.9.2008)

Skvělý film, který ovšem postupem času docela omrzí. Přestože se jedná o prvotřídní filmovou práci, celkový pocit z filmu mi brání dát plné hodnocení. Zajímavý děj plný několika příběhů. "Jmenuji se - Igor Hnízdo", "Kde jsou moje blatníky?" 80%(23.12.2007)

• - V úvodu filmu při scéně, kdytatínek (Zdeněk Svěrák) dokončí opravu rádia, matka (Libuše Šafránková) přistoupí ke stolu, aby rozložila ubrus, a otec se synem (Václav Jakoubek) kvapem uklízí nářadí ze stolu, je dobře viditelné, že zůstane pod ubrusem jeden hřebík neuklizený. (milanko8)

• - Ve filmu si vedle Jana Třísky zahrála i jeho žena Karla Chadimová, se kterou po pádu železné opony přijeli zpět do země z amerického Los Angeles. (M.B)

• - Nápad natočit film vznikl v Košicích při dotáčení snímku Jako jed (1985), kdy se tvůrci bavili historkami ze školních let. (Zdroj: Rozmarná léta filmu) (M.B)