Vzpomínám, jak jsme tehdy na základce citovali scénky z filmu a byli naštvaný na ty Amíky, že to neocenili...(1.9.2006)

povedené kino(18.11.2009)

Jeden z nejlepších porevolučních filmů a parádní režijní debut. Krásně napsaný, zahraný i natočený, dokonale vystižená atmosféra dětství i poválečných let (z té hezčí strany, žádné divoké odsuny), kultovní postava Igora Hnízda, učitele, který si dokáže své žáky natolik získat, že se od něj klidně nechají fyzicky trestat, skvělý motiv vystřízlivění dětského hrdiny z falešného idolu v podobě charizmatického učitele a objevení hrdiny ve vlastním "nudném" otci. Vynikající je scéna večeře Součkových a Igora Hnízda, kdy je tatínkova politická krátkozrakost ilustrována tím, že mu uniká, jak Igor před jeho očima svádí maminku.(3.4.2016)

Obyčajne mám tendenciu písať obšírnejšie komentáre. Tu stačia len hviezdičky a snáď ešte povedať, že treba vidieť aspoň raz za rok. Nezunuvateľný film na každé obdobie, na akúkoľvek náladu! 100%.(31.8.2007)

Jo jo, není nad pořádný Svěrák:) Herecká sestava špičková, Janem Třískou počínaje a Bolkem Polívkou konče... a nezapomenutelné scénky s "tatínkem" Zdeňkem Svěrákem... asi můj nejoblíbenější film této rodinné autorské dvojice.(26.3.2003)