Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  *****

  Jan Svěrák si snad ani lepší celovečerní debut nemohl přát. Za pomoci jeho otce, který mu napsal i scénář, zplodili jeden z nejlepších českých filmů 90. let a nominace na Oscara to jen potvrzuje. Obsazení Jana Třísky do role Igora Hnízda byla výborná volba.(10.11.2007)

 • Hrabka
  ****

  Skvělý film, který ovšem postupem času docela omrzí. Přestože se jedná o prvotřídní filmovou práci, celkový pocit z filmu mi brání dát plné hodnocení. Zajímavý děj plný několika příběhů. "Jmenuji se - Igor Hnízdo", "Kde jsou moje blatníky?" 80%(23.12.2007)

 • Anthony
  *****

  Přes všechny pozdější úspěchy myslím, že nejlepším filmem Jana Svěráka je tento. A měl za něj dostat Oscara místo toho průměrného Středozemí. Výborný Tříska, spousta hereckých hvězd ve vedlejších rolích a skvělí jsou i dětští představitelé. Ale vše především stojí na perfektním scénáři Zdeňka Svěráka, režie je spíše ukázněná (filmařské hrátky si JS dovolí až později), ale například ve scéně s vlakem ukázal, co dokáže udělat z pár slov ve scénáři.(18.7.2003)

 • Dudek
  *****

  Nádherný Svěrákův film s neuvěřitelnou vnitřní silou a navrátilcem Janem Třískou. Ačkoli jsem v době, kdy se tento snímek odehrává nežil, cítil jsem příjemné až nostalgické pocity z toho, jak skvěle se Svěrákovi podařilo načrtnout dobovou atmosféru. Příjemný příběh z počátku těží hlavně z příjemných hlavních postav, jejichž charaktery nejsou černobílé, ba naopak kříčí do světa svou barevnost. Každičká postava má co nabídnout a dokáže diváka zaujmout. Když přestanou bavit životní osudy jednoho hrdiny, ihned je vám podstrčen druhý a stejné je to i z dějem. Široká škála témat pohybujících se od obyčejných klukovin, které rozveselí každého muže při vzpomínce na mladá léta, přes problémy v rodině středního věku, až do melancholického stáří plného vzpomínek. Každá životní etapa je tu reprezentována určitým vzorkem obyvatelstva a typem herců. Obrovským kladem je fakt, že tvůrci nekoncipovali snímek jako dobové svědectví, ale používají historii jen jako kulisu, ve které rozehrávají příjemné drama, které pohladí po duši. Ani nemohu uvěřit, že tenhle snímek byl stvořen již před více jak patnácti lety, narozdíl od jiných tuzemských děl vůbec není omšelý a překvapuje svou 100% funkčností. Jednotlivé složky nejsou vyčpělé a dokonce i ten Svěrák starší je tu snesitelný. Úchvatná komedie a nejspíš i nejlepší - či jeden z nejlepších -film od začátku 90. let. [TOP 19/15 88%](11.5.2007)

 • Sarkastic
  *****

  Opravdu milý film, odehrávající se v poválečném Československu, který divákovi velice dobře nastíní atmosféru a také život lidí tehdejší doby. Idyla a naděje z filmu přímo sálá a velice dobře ji podporuje hudba (Dvořákova Novosvětská vám bude znít v uších ještě pěkně dlouho) a také velmi líbivá kamera. Panu Třískovi byla napsána role přímo na tělo, ale rozhodně stojí za zmínku taky Zdeněk Svěrák či Bolek Polívka. U filmu se vždycky uvolním, zasměju a rozhodně se k němu budu neustále vracet. 5*, moc hezký film.(16.12.2007)

 • - Rozsvěcování města se dělalo pomocí tradiční pookénkové animace. Ve skutečnosti se totiž všechna světla rozsvítí najednou a ne postupně. (Elisebah)

 • - Exteriéry školy, rozvodny a hospody byly natočeny v pražském Bohdalci a Slatinách. Jiný pohled na školu byl nafilmován ve Slivenci. Další venkovní záběry byly natočeny na trati v okolí Malé Hraštice, stanoviště obrněného transportéru a úvodní a závěrečný obraz pod titulky se nacházel v Norbetově nedaleko Müllerovy vily, odstřel rakety a divoká jízda s kočárkem pak byla natočena na Homolce ve Velké Chuchli. Dále natáčení probíhalo ve vojenském prostoru Jince a u bunkru v Brdech. (('Butcher'))

 • - V jednom ze záběrů spravuje tatínek (Zdeněk Svěrák) elektronkové rádio a pájí odpor, který má páskový kód ohmové hodnoty. Tyto odpory v době, do které je film situován, ale neexistovaly, první kusy se objevily až v 70. letech. (chleba24)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace