• mysicka
  *****

  Jaaasaaam, nejlepsi film z dilny Sverak&Sverak a pro me nezapomenutelna hlaska: "cau kravy, prej ste v jinejch stavech"...(3.12.2003)

 • NinadeL
  *****

  Pavlásková by měla víc hrát :)(17.2.2009)

 • Matty
  ****

  Je nemilé, že ani jeden ze Svěráků nedokázal úsměvnou historku o lidech a lidičkách povýšit na vážnější svědectví o době. To sice matně prosakuje mezi vším tím hlášením školního rozhlasu a dětskými lumpárnami, ale nikdy nenabere odvahu vystoupit do popředí. Na malý český, ač zkultovnělý, film má Obecná škola odvážně velké ambice, patrné předně z výtečného hereckého obsazení, a pak také z panoramatických leteckých záběrů, které, uznejte, v kdejaké lidové české komedii nevidíte. 80% Zajímavé komentáře: Arius, Phillo(5.9.2006)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Vojenská pevnost, u které Igor Hnízdo (Jan Tříska) vypráví dětem o připravenosti k obraně státu před napadením Německem a František (Zdeněk Svěrák) odpaluje pancéřovou pěst, se ve skutečnosti nenachází v hraničním pásmu, ale ve vojenském újezdu Brdy. Jedná se o pěchotní srub CE, který byl postaven za účelem zkoušek a výcviku vojáků. (miz.)

 • - Rozsvěcování města se dělalo pomocí tradiční pookénkové animace. Ve skutečnosti se totiž všechna světla rozsvítí najednou a ne postupně. (Elisebah)

 • - Roli ředitele školy měl původně ztvárnit herec Marián Labuda, ten však nabídku odmítl kvůli jinému natáčení. (MTHRFCKR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace