Ropáci (studentský film)

Krátkometrážní / Sci-Fi

Československo, 1988, 20 min

Jan Svěrák

Jan Svěrák

Naprosto dokonalá fikce, která potěší nejenom ekologicky zaměřené jedince. Z vlastní zkušenosti vím, že někteří existenci Ropáka uvěřili. Víc takových filmů a Jane Svěráku, tentokrát sis toho studentského Oscara opravdu zasloužil.....Mimochodem rozumí někdo tomu, co tady napsal majk_n?(11.5.2003)

Skvělý pseudodokument, sice jistým způsobem ujetý "film", ale má nápad, dobré zpracování, ironii a je to svým způsobem geniálnní dílo. Zasloužený studentský Oscar pro Jana Svěráka.(8.12.2003)

Lehce uvěřitelná mystifikace.(12.5.2003)

Neuvěřitelně geniální hříčka režiséra Jana Svěráka. Samotný takhle ujetý nápad se může zrodit snad jen v české hlavě a jeho filmová realizace svědčí nejen o obdivuhodném smyslu pro ironii, ale hlavně o báječném smyslu pro humor ze strany tvůrců, kteří se na tomto svérázném dílku nějakým způsobem podíleli.(19.8.2003)

Ropák není zvíře, které byste chtěli mít doma, ale dozvědět se o něm více informací formou takto zábavného dokumentu, to bych vám chtít doporučoval. 85% Zajímavé komentáře: Machrovic, solskjaer(30.5.2005)

„Ty ropáci koušou, to jsou vám takové zuby klimatický.“ Proste len ďalší dôkaz, že ak chcete robiť filmy, nepotrebujete rozpočet ale dobrý nápad a zopár ľudí okolo, na ktorých sa dá spoľahnúť. Svěrákov česko-slovenský krátkometrážny dvadsaťminútový počin z roku 1988 má vynikajúcu, miestami až hororovú, atmosféru, kvalitné technické „dokumentárne“ spracovanie (pôsobivá výprava, hudba, ropáci, presvedčiví herci, akustický prejav tajomných záhadných ropákov) a pôvabná mystifikačná hravosť; človek by takmer začal uvažovať, či ropáci naozaj neexistujú. Prvá polovica na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=bN4DR9zywrs a druhá tiež: http://www.youtube.com/watch?v=JrmoBuzeVGQ&NR=1(22.5.2009)

Hodne dobra mystifikace a jeden z nejlepsich amaterskejch filmu, ale ze by to bylo zas nak genialni to mi neprislo. Ale ten zaver stal za to. Sverak dostal dobrej napad a udelal z toho dobrej a originalni film. Samozrejme, ze se to neda hodnotit jako klasickej film (kamera rozklepana, herci neherci, hudba amaterska, triky spatny), ale o to tady nejde. Toho Studentskyho Oscara si Sverak zaslouzil. Emil Nedbal rulezz.(21.6.2005)

Skvělá fikce , skvělí ropáci. Viděla jsem dva ropáky dokonce na vlastní oči (ty filmové). Už tenkrát bylo vidět , že Jan Svěrák bude jednou dobrý.(20.4.2005)

Ropáci mají prdel na ktorú nezapomenu :D(28.4.2008)

Vynikající práce... kdyby mi to v té době někdo ukázal, možná bych tomu taky věřila :-)(11.10.2007)

Geniální dokument s úžasným dědou ve vedlejší roli.(2.10.2005)

Jsem doma!!!!!!! Geniální film. A já, jako člověk, žijící v tom prostředí a teenagerské doby trávící v první polovičce 80.let na Mostecku, ten film ocením ještě víc než je možný rozsah hodnocení.(9.2.2004)

Mám moc rád pseudodokumenty. "Mládě a dýchání" je nezapomenutelné!(27.10.2005)

Pamatuji diskusi s režisérem Svěrákem v pardubickém kině pro premiéře v roce 1988. Potvrzuji, že někteří lidé podle kladených otázek vzali živočichy ropáky zcela vážně a dokumentu uvěřili. http://www.ceknito.cz/video/116699(2.1.2009)

A jsou v prdeli...(31.8.2012)

Prakticky dokonalá fikcia, ktorá z tých 20 minút vytrieskala jeden z najlepších filmových zážitkov LFŠ 2006.(7.8.2006)

Ano, v době, kdy jsem tohle v kině viděl, mi bylo přesně tolik, abych tomu dokonale uvěřil. A i po těch letech musím konstatovat, že je to vážně povedená záležitost.(8.10.2005)

Skvělý nápad, vtipné provedení. „Doktor Soukup by rád zjistil, na co se to ropák vlastně dívá. Vypadá totiž, jako by jen tak lelkoval. Zvířata však činnost tohoto druhu neznají, je k tomu totiž zapotřebí vysoce vyvinutý nervový systém, jaký máme například my lidé.“(29.10.2006)

Tak zrovna pan Nedbal mě teda silně otravoval. Celé by to muselo hrát výrazně na serióznější notu aby mě to opravdu zaujalo, i když chápu, že to nebyl cíl, protože pan Svěrák chce diváky především bavit.(11.9.2010)

Musíme tento druh udržet při životě!(2.11.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12