Ropáci (studentský film)

Československo, 1988, 20 min

Jan Svěrák

Jan Svěrák
  • WANDRWALL

Jan Svěrák natočil film, který je zjevně inspirován smyslem pro humor typickým pro jeho otcem Zdeňka.(28.9.2010)

Dvaadevadesáti oktanový benzín je to nejlepší co máme. Geniální eco fiction s petroleum mostensis – ropákem bahnomilným v hlavní roli. V Praze jsem zatím žádného neviděl. Asi ovzduší není tak znečištěné, jak si všichni myslí. Ještě že se to zlepšuje a snad nám badatelé za pár let aspoň jeden exemplář přivezou ukázat. Jezděte autem! | ► Ropáci(16.3.2008)

Ropák není zvíře, které byste chtěli mít doma, ale dozvědět se o něm více informací formou takto zábavného dokumentu, to není od věci. 85% Zajímavé komentáře: Machrovic, solskjaer(30.5.2005)

• - Zvláštní cena poroty Zlatý drak na MFKF v Krakově. (Redix)

• - Prvý Ropáci, ktorých Barbara Šalamounová navrhla, vyzerali skôr ako Marťania. Jan Svěrák ale chcel, aby pôsobili autenticky, a preto sa museli prerobiť. (Raccoon.city)

• - Tri plastiky Ropákov boli vystavené v Chomutovskom zooparku, za čo ich pôvodná autorka Zoo zažalovala a vysúdila 150 tisíc korún. (Raccoon.city)