Pondělky na slunci

Ignacio del Moral

Alfredo Mayo

Lucio Godoy

Jaume Roures

Film, který se na začátku tváří jako nezávazná komedie, ale jak jde hlouběji a hlouběji divákovi pod kůži, uvědomíte si kolik hořkosti a bolesti ukrývá. Ale přitom je ta bolest vykoupena na konci sluncem, ovšem bez sebemenšího sentimentu. Přesně tento typ filmů mám nesmírně ráda...(7.8.2005)

Zřejmě jsem neviděl lepší film, který by tak dobře (a současně šetrně) popisoval strasti nezaměstnaných. A španělští tvůrci umí báječně bruslit na hraně mezi vkusně vykreslenými emocemi a decentní tragikomičností.(30.9.2012)

Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř a Santa, nepsaný vůdce a autorita v hloučku propuštěných přátel, o tom ví své. Čas plyne a naděje na práci je to, co sice umírá poslední, ale po letech je už pěkně vyšeptalá a není ji moc čím živit. Přesto se chlapi navzájem drží, ne plácáním po zádech a kecy, že jistě bude líp, naopak vzájemným špičkováním si dávají najevo, že jeden každý ví, o čem TO je. Moment, kdy zapíjejí smrt kamaráda a Santa naleje do urny s popelem frťana, jen dokládá, že to není strnulá truchlohra. A ještě něco ........ Javier Bardem, doporučuji věnovat filmům s ním zvýšenou pozornost, stojí to za to.(31.1.2006)

Atmosféra v "Mondays in the Sun" je tak špecifická, až je nemožné, aby film nevyprodukoval sympatie. Vyrovnaný pomer tragična a komična, geniálne vykreslené charaktery všetkých členov "chlapských seansí", kde prebieha pravidelná pondelková psychoterapia.(15.4.2009)

Rozpočet $4miliónyTržby USA $153,256Tržby Celosvetovo $9,832,663(2.12.2009)