Burianovka, která se po pomalejším začátku (i když scéna v restauraci je fantastická) rozjíždí na plné obrátky. Když pan Ťopka vystoupí jako černý pasažér na nádražní stanici - roztáčí se kolotoč neuvěřitelných událostí plných skvělého humoru a roztomilých omylů. Souboje Burian versus Marvan - to je koncert mistrů.(12.4.2014)

Vlastovi Burianovi označovanému za krále komiků se vážně musí talent nechat. Když se dívám na starší filmy tak mám pocit že tehdy měl nějaký ten talent snad každý :) ...(8.11.2008)

Ještě teď mi zní ústřední píseň v uších:D Burian je nenapodobitelný a neuvěřitelně zábavný. Tento film nemůžu mít nerad. Hodnocení: 80%(13.8.2008)

Klasika všech klasik. Jako vždy perfektní Vlasta Burian. Jeho humor je neopakovatelný. Samozřejmě sám by to asi neutáhl, takže poklona i Zitě Kabátové, Jaroslavu Marvanovi a dalším. Kdybych měl Přednostu stanice zaškatulkovat do filmů pro pamětníky, tak bude patřit k tomu nejlepšímu a tak si zaslouží nejvyšší hodnocení a mé doporučení!!!(17.9.2009)

Keď vpáli taký živel ako Vlasta Burian do malej prispatej stanici, začnú sa diať nevídané veci... Tento film si musím pozrieť vždy, keď ho dávajú.(6.2.2007)

• - V jedné scéně s Jaroslavem Marvanem a Vlastou Burianem je po natočení kamery vidět ruku držící kabel. (Drtic)

• - Když v závěrečné scéně Vlasta Burian zpívá na plošině vagónu svou nezapomenutelnou píseň, je v okénku vidět kameraman s kamerou. (Robbi)

• - Film se léta vysílal v televizi zkrácený, vůbec do něj nebyla zařazena třeba úvodní scéna v restauraci. Proto také replika dívky, které Burian prodává na stanici jízdenku, o jakémsi levném najedení, působí nesmyslně. (Robbi)