• Aky
  *****

  Vlasta Burian skvělý, nepřekonatelný, neopakovatelný. Bez něj by dodnes bylo na světě o několik vagónů srandy míň.(25.2.2011)

 • Chrustyn
  ****

  Filmům pro pamětníky jsem se vždy vyhýbal ale tato komedie mě bavila od začátku do konce. Vlasta Burian byl opravdu král komiků.(26.2.2008)

 • Enšpígl
  *****

  Zřejmě bych tento film upřednostnil jako nejlepší Burianovskou komedii. Opravdu počet hlášek v tomto filmu je ohromující, stejně jako vtipných scén.(7.7.2006)

 • Iggy
  ****

  Jen tak na okraj: nápad s černým pasažérem, z kterého se vlivem okolností stane přednosta stanice, použil v roce 1921 Max Linder ve svém filmu Seven Years Bad Luck. Že by šlo o úplnou náhodu se mi moc nechce věřit...(19.11.2007)

 • kingik
  ***

  Král komiků Vlasta Burian opět, jak je u něho zvykem, exceluje v této známé komedii, kde se musí vydávat za falešného přednostu stanice, a aby toho nebylo málo, na běžnou inspekci přijíždí generální inspektor drah Jaroslav Marvan. A pak už je to herecký koncert Vlasty Buriana a je jasné, že se nejelo úplně podle pevného scénáře, ale hustě se improvizovalo a Burianovi geniální etudy jsou právě dílem těchto improvizací. Jaroslav Marvan měl určitě nelehký úkol s ním udržet krok a je až s podivem, že svou roli takto bravurně ustál. Ostatní herci jim dělají jen křoví, ale nutno podotknout, že i oni se neztratili, ale v konečném výsledku je to hlavně Burian s Marvanem, kteří tuhle komedii s řídkým dějem a prostinkou zápletkou obohatili a učinili z ní nesmrtelnou klasiku, u které se baví a budou bavit celé generace.(11.12.2009)

 • - V jedné scéně s Jaroslavem Marvanem a Vlastou Burianem je po natočení kamery vidět ruku držící kabel. (Drtic)

 • - Nádraží v Mokré nad Soupravou je ve skutečnosti stanicí Praha-Jinonice. (HJ-FILIP)

 • - Když v závěrečné scéně Vlasta Burian zpívá na plošině vagónu svou nezapomenutelnou píseň, je v okénku vidět kameraman s kamerou. (Robbi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace