Hezký film, ale některý Burianova gesta a projevy mi přišly hloupé. Výborný Marvan a sympatická Kabátová. Únavný Štégl a na granát Trégl.(23.8.2009)

Přednosta stanice je kultovní záležitost, přesto jsem ji poprvé viděl až nyní. Nespočetněkrát jsem slyšel její název v televizních upoutávkách, četl o tomto Svitákově počinu v tv programech či jiných filmově zaměřených tiskovinách. Svým příběhem je tento snímek značně poutavý, ústřední zápletka zaujme a obrovský podíl na tom mají brilantní herecké výkony legend české kinematografie, zejména pak Vlasty Buriana, Zity Kabátové a Jaroslava Marvana. U Přednosty stanice se divák skvěle pobaví, opravdu se zasměje grimasám pana Ťopky a dialogům mezi ním a generálním inspektorem drah Kokrhelem. Už dlouho jsem se takto nezasmál, tudíž o hodnocení nemám pochybnosti a dávám jednoznačně plný počet.(8.3.2016)

Jen tak na okraj: nápad s černým pasažérem, z kterého se vlivem okolností stane přednosta stanice, použil v roce 1921 Max Linder ve svém filmu Seven Years Bad Luck. Že by šlo o úplnou náhodu se mi moc nechce věřit...(19.11.2007)

Humor mistra Burina na naprostém vrcholu. Scény s telegrafem, bochníkem chleba a kuřaty a některé další dokážou rozesmát až k slzám. Všichni herci hrají v rolích přímo na tělo, a tak každý vytváří svojí svéráznou postavičku, kterým samozřejmě vévodí falešný přednosta v podání Vlasty Buriana. Navíc je tu skvěle vystihnutá atmosféra malého města a jeho nudného nádraží, trochu podobně jako v Ostře sledovaných vlacích, ovšem v tomto filmu je nuda zažehnána naštěstí daleko komičtějšími a veselejšími událostmi. A tak tento snímek patří k těm, které umí pobavit i v dnešní době a nejednou.(31.12.2005)

Zřejmě bych tento film upřednostnil jako nejlepší Burianovskou komedii. Opravdu počet hlášek v tomto filmu je ohromující, stejně jako vtipných scén.(7.7.2006)