Živelný Vlasta Burian ve vrcholné formě, k tomu zdatní herečtí sekundanti a máme tu komediální kousek, který si i mainstreamový divák užije i o víc než sedmdesát let později. Na smích k slzám to sice nevidím, ale pořád dobré. Dokonce velmi dobré!!(26.1.2013)

Jen tak na okraj: nápad s černým pasažérem, z kterého se vlivem okolností stane přednosta stanice, použil v roce 1921 Max Linder ve svém filmu Seven Years Bad Luck. Že by šlo o úplnou náhodu se mi moc nechce věřit...(19.11.2007)

Jeden z nejlepsich Burianovo filmu. Sice trva nakejch 30 minut nez vlitne Burian na nadrazi a spolu s Marvanem to rozjede ve velkym, ale rozhodne to neni ztracenejch 30 minut, jeho scenka v restauraci je naprosto spickova. Proste jasnejch 5*.(1.1.2008)

Burianův sendvič a příjem telegramu nikdy nezklamou... Ostatně jako celý tenhle film (pro mě nejlepší "burianovka" po U pokladny stál). 80 - 90 %(1.1.2011)

Jeden ze tří nejlepších Burianových filmů, tzn. jedna z deseti nejlepších českých komedií(15.5.2011)

• - Nádraží v Mokré nad Soupravou je ve skutečnosti stanicí Praha-Jinonice. (HJ-FILIP)

• - Filmová zastávka se jmenovala Mokré nad Soupravou, jak tu bylo uvedeno. Nikde u nás však skutečně neexistovala a neexistuje. (Robbi)

• - Keď Ťopka (Vlasta Burian) vezme spoza okienka fľašu vína, nechá ho otvorené a odtiahnutý záves. Keď Pivoda (Václav Trégl) v nasledujúcej scéne príde z opačnej strany okienka, je zatvorené a záves zatiahnutý. (J.J.1972)