101 dalmatinů II: Flíčkova londýnská dobrodružství

101 dalmatíncov 2

101 dalmatíncov 2: Patchové londýnske dobroružstvá

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2003, 70 min

Zo začiatku sa film dost ťahal, samé klišé, bez nápadu. Od polky však sa naňho dalo celkom pozerať, málinko vtipu, miestami síce trochu uletené. Hodnotenie: 55%(10.7.2013)

• kajas

Slabý odvar původního filmu, menší diváci se ale určitě výborně baví.(6.6.2013)

Pre mňa úžasné pokračovanie, s lepším príbehom. SPOILER: Zatiaľ čo prvý diel mal ponaučenie pre dospelých: Nikdy si nerobte zo psov kožuchy, inak vám vybuchne auto, druhý diel zdvíha deťom sebavedomie s tým, že každý či človek, alebo pes je jedinečný a hlavne pán svojho osudu. Veľké mínus tohto filmu je pre mňa animácia. Nemám rád tú najnovšiu počítačovú animáciu. Viem, že bola vydarenejšia ako v prvom filme (tak to už pri druhých filmoch býva) ale mne sa vždy viac páčila tá klasická. Nočný Londýn v prvom diely vyzeral ako ručne nakreslený, zároveň veľmi realisticky, tu ale Londýn vyzeral ako keby vo photoshope použili na nákres budovy plechovku s farbou. Naozaj sa mi to nepáčilo, ale pokračovanie to bolo veľmi dobré, 5 hviezdičiek mimo iné dávam aj preto aby sa zvýšilo hodnotenie a za to, že boli recyklované niektoré prvky z jednotky, čo prekvapivo vôbec nepôsobilo rušivo,(4.2.2011)

• ABLABLABLA

Tohle ne. Bylo to jen takové zmixované a překombinované nic a nuda. Ano, pořád tu byli roztomilí dalmatínci, ale jinak je to uvařené z vody, bez ingrediencí, bez chuti, dokonce i bez soli. 1* za ty pejsky akorát. Ale ty úseky, co tu byly s Cruellou? Jako wtf? Dyť to bylo úplně o ničem.(12.9.2013)

Po veľmi úspešnom prvom diely, prichádza na scénu aj druhé pokračovanie, ktoré presne zodpovedá svoju pomenovaniu a chce sa teda zviesť na vlne perfektnej jedničky, na ktorej som mimochodom vyrastal. Ak hľadáte dalmatínov a dáke to mravné dobrodružstvo a radíte sa teda medzi nie príliš náročných divákov, ktorý nekladú na animáky dôraz, tak je táto neurážlivá rozprávočka práve pre vás. Ja som však čakal niečo plnohodnotné, niečo čoho sa mi bohužiaľ nedostalo. Celý príbeh má podobnú zápletku ako predchádzajúci animák, akurát s tým rozdielom, že je vyrozprávaný z pohľadu malého šteniatka "Fliačika" ale v podstate stále ide o fanatizmus Gruelly Devil k malým plyšovým šteniatkam. Vystúpia tu aj nové postavy ako Blesk so svojím parťákom, ktorý ako tak oživujú statický dej ktorý je ako presný copiright predchádzajúceho filmu. 35%(14.10.2016)