Divoká planeta

Planète sauvage, La

Fantastic Planet

Animovaný / Sci-Fi / Drama

Francie / Československo, 1973, 72 min

Veľmi odvážny animák z množstvom dobrých nápadov a v prevedení, ktoré nemusí každému sadnúť ale cením si tú nápaditosť tvorcov, miestami som dosť s tým bojoval.(29.5.2012)

Přiznám se, že jsem se i přes hodnocení poměrně bál výsledku. Není třeba. Nápadů haldy, že se spousta jiných scifi autorů trochu začervenala, příběh zajímavý, nějaká rostlina se tam hodně chechtá a zpracování taktéž úžasné. Takže všem, kteří říkají: "Mám se na to podívat?", odpovídám:"Dělej!".(24.2.2013)

• juta

Příběh originální, ale animace a hudba je pro dnešní generaci zastaralá a neuvěřitelně deprimující. Krátká stopáž a stejně jsem se každou chvíli nudil. Rád bych uvítal, kdyby se někdo chopil remaku do digitální podoby, to by mohlo být hodně zajimavý, určitě bych na to šel, protože by to mohla být pecka :-)(17.5.2012)

Jedno z největších překvapení které jsem kdy s filmem zažil. Kdo by to jen čekal, že na festivalu filmů pro děti uvidím film, dokonce napůl český film, o kterém jsem v životě neslyšel, a který je přitom jedním nejzajímavějších hardcore sci-fi filmů jaké jsem kdy v životě potkal. Divoká planeta je zlatý grál pro každého, kdo vyrostl na sf knížkách a sbírkách povídek ze šedesátých a sedmdesátých let. Dokonalost. 10/10(7.12.2010)

No ne!:) Francouzsko-český animovaný psychedelický sci-fi film natočený ve studiu Jiřího Trnky. A skvělý. Postavy a výtvarné zpracování je opravdu bizarní, stejně tak hudba ve stylu raných Pink Floyd.(15.3.2005)