Divoká planeta

Planète sauvage, La

Fantastic Planet

Animovaný / Sci-Fi / Drama

Francie / Československo, 1973, 72 min

Unique, magique, atmosphèrique, métaphysique et classique monument. Phénoménal!(27.5.2010)

Velmi působivě, bizarně i nápaditě zpracovaná jiná planeta, kde lidi jsou jen mrňaví mravenci, se kterýma si obří ufoni hrajou. Fantastické obrazy podkresluje působivá hudba, že bych se nedivila, kdyby se u toho některé děti i bály :), zvlášť se scénami typu "hračka se nám rozbila" hned v úvodu filmu. A v žádné části příběhu, možná až na finále, se nedá úplně předvídat, co bude dál, protože tahle cizí planeta nabízí i to co by asi nikoho hned nenapadlo :). Příběh mrňavého knihomola, co se rád učil a ostatní mrňavé lidičky to naučil taky je prostě velmi zvláštní zábava a člověka nakonec napadne co se s těmi českofrancouzskými animovanými filmy stalo, že už žádné takhle dobré nejsou?(13.7.2010)

Zaujímavý, originálny a na svoju dobu veľmi objavný film, ktorý postupom času upadol do zabudnutia, čo je možné pripísať na vrub rýchlo starnúcej animácii. Ale aj tak som rád, že som tento film videl. Aspoň je vidno, kto od koho odpisoval.(13.6.2015)

Chvílema mi to připomínalo macha a Šebestovou, díl se Žlababou:-) Jinak ale super neznámý animáč, High top class!(20.7.2007)

Na tenhle film jsem kdysi dokázala opakovaně chodit do kina. Geniální sci-fi animák. Škoda, že se na něj zapomnělo. V té době mě i fascinovalo, že může existovat francouzsko-český film.(8.12.2006)

• - Právě tento animovaný snímek sleduje postava Jennifer Loper v televizi v jedné ze scén filmu Cela (2000). (myrkur)

• - Film se začal natáčet v Praze, ale kvůli politickým tlakům se dotočil v Paříži. (Witta)

• - Roland Topor provedl jen nemnoho kreseb, které se o 40 let později prodávali draze na aukcích. Kábrt postavy zkultivoval a film v podstatě režíroval on. (vopicka2)