Divoká planeta

Planète sauvage, La

Fantastic Planet

Animovaný / Sci-Fi / Drama

Francie / Československo, 1973, 72 min

Chvílema mi to připomínalo macha a Šebestovou, díl se Žlababou:-) Jinak ale super neznámý animáč, High top class!(20.7.2007)

Divoká planeta je jeden z nejdivočejších animovaných filmů, které jsem měl tu mořnost vidět. Imaginace autorů totiž pryští z každého záběru a pochybuji, zda-li lze toto umělecké podobenství ještě nazývat sci-fi. Zde opravdu každý záběr nabízí něco poutavého nebo alespoň lehce šíleného. A není to dané jen brutální kreativitou autorů, ale i příběhem o boji lidí a drágů, který místy působí osudově a téměř biblicky. Divoká planeta byl pro mne neznámý film, ale po shlédnutí musím napsat, že to byl můj nejsilnější filmový zážitek poslední doby.(15.6.2010)

Veľmi odvážny animák z množstvom dobrých nápadov a v prevedení, ktoré nemusí každému sadnúť ale cením si tú nápaditosť tvorcov, miestami som dosť s tým bojoval.(29.5.2012)

Unique, magique, atmosphèrique, métaphysique et classique monument. Phénoménal!(27.5.2010)

Vizuální paráda a obsahová delikatesa. Opravdu pokud budete mít možnost, neváhejte a koukejte, budete příjemně překvapeni, stejně jako já. Obrovská chlouba naší kinematgorafie, která je bohužel neprávem zapomenuta, ale co by jste chtěli od ČT, když na prvním místě jsou finanční prémie vedení ČT, pak rozdělovaní zakázek kamarádům vedouchích pracovníků ČT a někde tam na konci zdvižený prostředníček všem koncesionářům v podobě 100x opakovaných blbostí podle stejnýho mustru.(21.8.2010)

• - Film se začal natáčet v Praze, ale kvůli politickým tlakům se dotočil v Paříži. (Witta)

• - Film se připravoval v letech 1969 až 1973. Natočen byl v pražském studiu Jiřího Trnky. (Ded@M@tes)

• - Roland Topor provedl jen nemnoho kreseb, které se o 40 let později prodávali draze na aukcích. Kábrt postavy zkultivoval a film v podstatě režíroval on. (vopicka2)