Divoká planeta

Planète sauvage, La

Fantastic Planet

Animovaný / Sci-Fi / Drama

Francie / Československo, 1973, 72 min

CITÁT - Samička s mládětem. Je snad nemocná??....... ...a tak jsem byl zachráněn..... To je prostě klasika, kterou je dobré vidět. FUTURE GATE 14.3.2015. CITÁT - Divocí lidé, rozmnožují se rychleji než hmyz. Já bych je úplně vyhubil.............. Je to snad poprvé, co mi v kině vadil zvýšený zvuk. Tento snímek má celkem deprimující hudební doprovod a takhle hlasitě, to bylo něco šílenýho.(16.6.2014)

Jedno z největších překvapení které jsem kdy s filmem zažil. Kdo by to jen čekal, že na festivalu filmů pro děti uvidím film, dokonce napůl český film, o kterém jsem v životě neslyšel, a který je přitom jedním nejzajímavějších hardcore sci-fi filmů jaké jsem kdy v životě potkal. Divoká planeta je zlatý grál pro každého, kdo vyrostl na sf knížkách a sbírkách povídek ze šedesátých a sedmdesátých let. Dokonalost. 10/10(7.12.2010)

Zaujímavý, originálny a na svoju dobu veľmi objavný film, ktorý postupom času upadol do zabudnutia, čo je možné pripísať na vrub rýchlo starnúcej animácii. Ale aj tak som rád, že som tento film videl. Aspoň je vidno, kto od koho odpisoval.(13.6.2015)

Film překypující fantazií. Něco tak orginálního a zároveň hrozně divnýho jsem snad ještě neviděl. Animace je sice už starší, ale má své nezaměnitelné kouzlo. Příběh je dost drsný a umře tam velká spousta lidí. Hraje k tomu navíc skvělá hudba, která jen podtrhuje tu zvláštní atmosféru. Jsem fakt pyšnej, že tenhle film vzniknul u nás.(18.2.2009)

Jeden z nejlepších animovaných filmů, které jsem kdy viděla. Nepopsatelná slast a uvědomění si! Vřele doporučuji všem, kteří rádi koukají na výjimečné snímky (ať už hrané či animované).(14.10.2008)