• Phobia
  ****

  Výborné psychologické drama, knižní předlohu se podařilo převést se spoustou detailů a v solidním hereckém podání - skutečně působivý, dojemný, silný příběh. Ve své době (kdy se přece všichni měli dobře;-)) mi ta morální ubohost, to bídné, špinavé prostředí dna společnosti připadalo neskutečné. Dnes už je bohužel taková realita běžná: věčně zchlastané socky zanedbávající a týrající své děti nikoho nešokují. Ale tohle téma patří jinam, film mě kdysi vzal za srdce a jistě by to dokázal i v cynické současnosti. 80%(5.5.2009)

 • Boogeyman
  *****

  Hodně smutné, hodně dobré. Mělo by být známější.(11.12.2011)

 • Siegmund
  *****

  Vynikající film, skvělé herecké výkony, zejména Dity Kaplanové! Film je sice smutný, ale je téměř dokonalý. Docela mě rušily ty vzpomínkové scény. Pohnutý děj, kde každý má svou pravdu a nějak se nedaří ty jednotlivé pravdy skloubit. V každém případě to je film, který vždy stojí za podívání.(25.8.2011)

 • Ivoshek
  ****

  Film o holce z totálního dna společnosti (matka alkoholička-samoživitelka, která zametá, tři malí sourozenci, špinavý byt, chudoba....), která má o to bohatší svůj vnitřní, vysněný svět, který symbolizuje právě ta šumící mušle z moře.... Dojemná záležitost.(20.8.2007)

 • Enšpígl
  ****

  Nepříjemně drsný masakr dětský dušičky. Moc nechybělo a moje oči navštivily slzy. Sílu příběhu ještě zvýraznila skvělým hereckým výkonem Dita Kaplanová v roli Vendulky a hudba Petra Hapky. Nebýt těch "vzpomínkových" prolínaček nevahál bych s pěti hvězdičkama. Už dlouho se mě nestalo aby mě nějaký film seřezal jak kus slámy.(25.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace