Podle mojí maminky nejsmutnější film vůbec.(29.10.2005)

Silný film. Dodnes mi přeběhne mráz po zádech při vzpomínce na něj...(13.7.2008)

Příběh jak vystřižený z pořadu Pošta pro Tebe. Na někoho, kdo zažil podobnou situaci, ať už přímo v dětském domově, nebo v rozvrácené rodinně, musí film působit ještě silněji. Ať už v pozitivním, nebo negativním smyslu. Naprosto reálný obraz řešení sociálních problému v rodinně v 80tých letech. Lhostejnost a nezodpovědnost se zde prolíná s pravým opakem, ovšem bez jakýchkoli reálných možností. Velmi silná a autentická atmosféra.(30.9.2012)

Hodně drsný sociální příběh. Řekl bych, že jeden z těch drsnějších, co jsem zatím v rámci Československé kinematografie viděl. Každopádně uživatel dobytek to shrnul hodně dobře. V tomhle filmu je totiž celá řada nesmyslů, které ale v rámci příběhu jako takového jsem schopný přejít. Proto ty čtyři hvězdičky. Každopádně ta scéna na haranti, jak si hází peníze do forbesu, ta mě fakt rozesmála.(21.7.2014)

Film o holce z totálního dna společnosti (matka alkoholička-samoživitelka, která zametá, tři malí sourozenci, špinavý byt, chudoba....), která má o to bohatší svůj vnitřní, vysněný svět, který symbolizuje právě ta šumící mušle z moře.... Dojemná záležitost.(20.8.2007)

• - Filmový debut Evy Horké. (M.B)

• - Ve filmu byla Dita Kaplanová předabovaná Sylvou Sequensovou, protože se autorům nelíbil její brněnský přízvuk. (zla.ovce)