Nádhera, nádhera. Krásna, čistá, jednoduchá filmárčina.(22.6.2005)

• salahadin

Nuda v Brně aneb nuda v kině...má tu být jakési skryté poselství? A kde?? Nebo si jen Morávek usmyslel, že koukat na blázny, kterým se zapalujou lejtka, je zábavný? Budař hraje vesnického blázna sice věrně, ale k čemu to proboha všechno je? PS: Já v Brně žiju a nuda tam rozhodně není :) Spíše mé hodnocení vyplývá z faktu, že současnému českému filmu ani trochu nerozumím (přiznávám se).(20.4.2006)

Morávkova Nuda, která nenudí aneb kterak divadelník k filmu přišel a svým debutem davy mnohé (ne)pobavil. Nuda v Brně vás nenechá chladnými. Buď si jí zamilujete nebo jí budete nesnášet, ale těžko o ní říci, že jde o tuctovou podívanou jakých je pět v každém regále vaší videopůjčovny.(31.10.2007)

Nádech 60. let, trocha zelenkovské bláznivosti, ale v podstatě velice originální dílo. Za poslední desetiletí nevznilo mnoho českých filmů, u nichž bych měla pocit, že jsou výjimečné. Nuda v Brně k nim patří. Vlastně je to v rámci distribuce běžných dlouhometražních filmů po Návratu idiota jediný takový film. Doufám jen, že Vladimír Morávek nedopadne podobně jako Saša Gedeon, který po Idiotovi, zatím je to pět let, nenatočil nic dalšího. Vladimír Michálek teď cosi chystá (Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště), tak snad mi svým osudem nepotvrdí dojem, že nejlepší čeští režiséři prostě filmy netočí.(15.2.2005)

Český film jde kvalitativně dolů. Díky tomuhle filmu považuji Morávka za možného nástupce Formana a Menzela. Hřebejk má ve své tvorbě výkyvy, Svěrák nic nového nechystá, Gedeon tuším také ne, tak by mohl pokračovat právě Morávek. V tomhle filmu doslova září Pavel Liška, podle mně nejlepší herec z mladé generace.(22.11.2004)