Český Lev 5 : Nejlepší film, Režie, Herec HR - Jan Budař, Střih, Scénář + 2 nominace: Herečka HR - Kateřina Holanová, Herec VR - Miroslav Donutil(3.9.2004)

Tohle byl hodně JINÝ film, stejně jako snad všechno, co (nebo kdo) se v něm objevuje....a tentokrát jsem se s tím moc nesrovnal...po pravdě řečeno, zasmál jsem se jen "zkurveným rozjezdům" a to ještě jen proto, že s podobnými týpky jako byl Miroslav Donutil (mimochodem hodně kvalitní výkon) mám z oněch rozjezdů, jako asi každý kdo tenhle fenomenální institut aspoň jednou využil, bohaté zkušenosti... Možná to na mě bylo až moc "inteligentní"...subjektivní plus za "Ríšu se sametovým hlasem".(13.3.2005)

Krásný malý film o malých věcech, ze kterých se skládájí ty velké.(5.4.2004)

Nádhera, nádhera. Krásna, čistá, jednoduchá filmárčina.(22.6.2005)

• Vodnářka

Vím, že jsem jedna z mála, ale opravdu jsem ve filmu to jeho opěvováné 'kouzlo' nenašla... Děj mi přišel suchý, o ničem... Prostě nuda.. Dvě hvězdičky jenom za herecký výkon Honzy Budaře a místy pěknou kameru..(16.8.2009)