• 2Pac

Videl som uz vela divnych a tazkych filmov, tento vsak tromfol vsetky.na jednej strane skvele herecke vykony, na strane druhej na mna velmi az prilisny chaos. urcite si zapamatam scenu "tenkrat poprve" no nic ine si z tohoto filmu neodnasam.(20.2.2004)

Všechno se stane dneska v noci. Nežer to vole, je to lubrikovaný. To víš, Olinko, hezký to nebude. Dotýkej se mě, Stando. Nejlepší česká komedie za hodně dlouhou dobu s tak krásně lidským pohledem na sex, že se mi vryla hluboko pod kůži. Navíc vidět zase Donutila v nějaké "opravdové" roli je hotový balšám. Morávek dokázal natočit film s takřka divadelní preciozitou; všechno stojí na pointovaných dialozích a výtečných hereckých výkonech. Hurá, chci více takových troškovských protijedů!(27.1.2004)

Nová vlna je stále živá. Po dlouhé době pořádný český "indie" film, který má originálních nápadů plné kapsy a který se je nebojí použít. Kde jiní zabřednou do stereotypu a zavedených klišé, tak Morávek tahá z kloubuku jeden nápad za druhým. Je smutné, že za ty nejmenší peníze se natočil film, kterému po formální stránce nesahá tuzemská konkurence ani po kolena. Kvalitní scénář je u každého nezávisláku samozřejmostí, ani tady nechyběl. Není co vytknout. Plný počet.(12.1.2008)

Nádech 60. let, trocha zelenkovské bláznivosti, ale v podstatě velice originální dílo. Za poslední desetiletí nevznilo mnoho českých filmů, u nichž bych měla pocit, že jsou výjimečné. Nuda v Brně k nim patří. Vlastně je to v rámci distribuce běžných dlouhometražních filmů po Návratu idiota jediný takový film. Doufám jen, že Vladimír Morávek nedopadne podobně jako Saša Gedeon, který po Idiotovi, zatím je to pět let, nenatočil nic dalšího. Vladimír Michálek teď cosi chystá (Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště), tak snad mi svým osudem nepotvrdí dojem, že nejlepší čeští režiséři prostě filmy netočí.(15.2.2005)

Všech lidí na světě je desetkrát víc než švábů. Teda vobráceně.(9.4.2015)