poster

Prokletí domu Hajnů

 • anglický

  Uncle Cyril

Thriller / Psychologický

Československo, 1988, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falcor
  ****

  Líbil se Ti Čepek v Petrolejových lampách? Hloupá otázka, co? Tak tady jej tolik neuvidíš. Ale pocítíš spolu se zvláštním mrazením v zádech.(30.10.2005)

 • rt12
  ***

  Silný, drsný příběh.(27.5.2014)

 • k212
  ***

  Podhledy, nadhledy, snímání zblízka, divně pokřivený zooming, hrátky se světlem, téměř masochistická obsedance kruhovými tvary a hlavně chodbami - toliko a jednoduše je to nejspíš lehký manýrismus ve snímání + Zajímavá a atmosférická výprava, drásající sysntetizátorová hudba a neokoukané herecké tváře v hlavních úlohách k tomu. Bohužel toto všechno upadá a padá na přečpělé televiznosti a nekvalitě materiálu. Každopádně se jedná o zdařilou adaptaci výtečné literární předlohy. 65%(8.1.2009)

 • NinadeL
  ****

  Po formální stránce do sebe zahleděný dobový meziválečný horor, který nicméně nabízí slušnou porci nevídané atmosféry v našich luzích a hájích. Nadužívání podhledů, nadhledů, rybích očí a nejrůznějších jízd kamery se tu absurdně snoubí s mlžnými opary a temnými zákoutími opuštěného zámku a továrny na mýdlo. Ale nebýt dabingu Stropnického, přes velice dobrý herecký výkon Horvátha, účasti nejpřeceňovanějšího herce Čepka a asexuální Steimarové, mohla bych jít na maximum. Neb adaptací Jaroslava Havlíčka v naší krajině nikdy nebylo dosti. Ačkoli stejně jako Ta třetí i Neviditelný se dočkali po dvou adaptacích. A konečně studie šílenství Petry Vančíkové patří mezi absolutní vrchol expresivního herectví u nás.(13.5.2011)

 • Bloody13
  ****

  Psycho!(26.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace