O statečném kováři

The Brave Blacksmith

(festivalový název)

Pohádka

Československo, 1983, 78 min

Čekal jsem to temnější. Záporák, zbytečně kvalitně obsazený Čepkem, se tu jen mihne ve slabém závěrečném souboji, aniž by budil nějaký extra respekt. Ten jeden zvrat ohledně identity jedné z postav byl jasný dlouho dopředu. Kříž nesnesitelně čestný, karikatury a přehrávání ostatních ve snesitelné normě. Bitky trapně markýrované, ale ty zpomalovačky byly fajn.(30.12.2011)

Taková depresivní pohádka, typicky česká, s hlavním vždy neohroženým hrdinou. Pohádka nepředstavuje nic novýho, takže česká komunistická klasika. 40%(1.1.2009)

Další z vánoční porce pohádek ;o) Pohádka vcelku ucházející, záporáci záporní a klaďasové kladní, v podstatě nekomplikovaná a proto pro děti dobře pochopitelná, ovšem závěr s princeznou v chalupě a králem, který už všechny zákony vydal, to je, s prominutím, totální hovadnost a zcela zbytečná úlitba komunistické moci...(3.1.2007)

Zábavná a vtipná pohádka.(7.2.2008)

Zajímavá pohádka. Každý rok zapomenu, jakže to má vrcholit, a proto jsem vždy příjemně překvapena.(1.1.2009)