poster

O statečném kováři

 • Československo

  O statočnom kováčovi

 • anglický

  The Brave Blacksmith

  (festivalový název)

Pohádka

Československo, 1983, 78 min

 • NinadeL
  **

  Tahle dvojice pohádek s Křížem je celá taková nedomrlá.(27.12.2013)

 • salahadin
  *****

  Výtečná místy hororová pohádka s úžasnou magickou atmosférou. Trio pocestných, takový Hodný, Zlý a Ošklivý, jdou cestou nestou. Dva z nich pořád brblají, jeden je na prachy (nadčasový lidský charakter), druhý na žvanec (ať se bříško roztáhne, když je chuť). Krásná pohodová atmosféra, hudba od Petra Ulrycha, hezké a velmi dobře podané myšlenky ("Kde není odvaha a dobré srdce, tam stokrát větší síla nepomůže"), půvabná princezna, démonický hlas Petra Čepka a "já to hned říkal"...nevím, mně tohle na průměrné hodnocení nestačí. Jediné, co mě nepřesvědčilo, je komunistickej konec: "Kam jdeš?" "Ále, zase kralovat." Je to dobrá myšlenka, ale příšerně podaná! PS: Co by stačilo vám? Zavonět kuřátkem (samozřejmě ne z čínské restaurace), nebo zamávat Masarykem 170 x 74 mm a ochranným proužkem 99mm od levého okraje??(28.9.2006)

 • Djkoma
  ***

  Pavel Kříž je asi na vždy tím básníkem ze známých filmů Dušana Kleina. Právě proto jsem se, ale musel mockrát bránit smíchu při jeho hrdinském putování.(1.1.2007)

 • triatlet
  ****

  Příběh má stejný motiv jako Nebojsa. Mikeš (Kříž) se svými "dobrosrdečnými" parťáky Matějem (Kroner) a Ondrou (Knot) osvobodí princezny, ale ve finále musí Mikeš ještě potrestat právě ty dobráky - kamarády.(26.12.2008)

 • Gemini
  ***

  Byly doby, kdy jsem se u téhle pohádky docela bál. Ty jsou sice dávno pryč, ale jednou za nějaký ten roček se rád znovu mrknu. Pro dětské publikum rozhodně vhodné, aspoň se naučí důvěřovat, ale prověřovat:))(10.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace