poster

Elling

 • anglický

  Me, My Friend and I

Komedie / Drama

Norsko, 2001, 89 min

Režie:

Petter Næss

Předloha:

Ingvar Ambjørnsen (kniha)

Producenti:

Dag Alveberg
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2

  Rozpočet $2,1miliónaTržby USA $314,729Tržby Celosvetovo $5,900,000(22.3.2009)

 • k212
  ****

  Hřejivě nestandardní vyprávěnka o dvojici kamarádů z psychiatrie, kterak razí do velkého světa telefónů, nákupů, poezie, těhotných sousedek a zestárlých básníků, krásných veteránů... Trochu úsměvná, lehce dojemná, každopádně originální, otevírající pohledy na existenci "jiných" lidí a jejich zdánlivě jednoduchých světů a příběhů. 80%(17.2.2009)

 • bassator
  ****

  Jen další bravoooo na adresu Norské kinematografie... - 8. 12. 2009 - 85%(8.12.2009)

 • mat.ilda
  ****

  Laskavou optikou nahlížená socializace dvou kapku opožděných přátel udržuje v pohotovosti úsměv a divákovu přízeň - vždyť umístit si dobrovolně na stěnu foto předsedkyně vlády - no nesežerte je! Takže - Ellingu a Kjelle, ráda jsem vás poznala a nechala se strhnout vaším dobrodružstvím v našem světě, aniž bych hledala blechy, neměla jsem totiž pro samou zábavu čas...(20.8.2014)

 • Kimon
  *****

  Výborně natočený norský snímek o životě, myšlení a jednání duševně nemocných lidí. Tak trošinku připomínající Formanův "Přelet nad kukaččím hnízdem" (ale jen tématem), ale tak odlišný a tak krásný. Když se díváte na takový reálný a procítěný příběh, pochopíte, že i duševně nemocný je člověk jako vy. Pochopíte, že prožívá a cítí totéž co vy, že když dostane šanci žít jako vy, je v některých případech možné, aby to zvládnul. A potom? ... potom mu začnete fandit.(30.12.2008)

 • - Film byl natočen na motivy románu norského spisovatele Ingvara Ambjørnsena "Pokrevní bratři" z roku 1996. Kniha je třetí částí Ambjørnsenovy románové tetralogie o Ellingovi. (skudiblik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace