Atmosféra konce 80. let téměř dokonalá (v prostředí různých typů restauračních podniků byli autoři dost jako doma, asi), i ti tvrdší policajti byli dost přesvědčiví (i když jejich reálnost je dost sporná, nicméně fungovali).(5.9.2014)

Pokus o dramatickou rekonstrukci případu Jiřího Straky (včetně titulní hlášky). Lepší průměr, trochu laciný pokus o pohled do psychologie vraha.(13.7.2007)

Nikdy nezapomenu na vypravování vyšetřovatele tohoto nezvyklého sadistického činu. Hraný film je vždy nastylizovaný, takže nepředčí sílu dokumentu. Už proto, že se v něm vše 'dávkuje'.(11.7.2011)

• Siegmund

Skvělý námět, natočeno podle skutečné události, ale natočeno tak nešikovně, zmatečně až běda. Špatná kamera, podivný střih ... no prostě mi tento film ani trochu nesedl a už ho nikdy vidět nemusím.(16.7.2015)

Naprosto zbytečný epilog, který navíc zcela odporuje skutečnému Strakovu dětství, a podivná hra na super tvrdé policisty mi poněkud pokazily dojem z jinak velmi dobře gradované a tudíž i napínavé kriminálky, jíž hodně pomohla Pavlíčkova hravost.(16.7.2014)