poster

Orribile segreto del dottor Hichcock, L'

 • anglický

  Horrible Dr. Hichcock, The

Horor

Itálie, 1962, 88 min

Režie:

Riccardo Freda

Scénář:

Ernesto Gastaldi

Hudba:

Roman Vlad
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fragre
  ****

  Poctivý starý horror ve viktoriánsko-gotickém stylu. Elegantní a dbající na atmosféru a stupňující se napětí. Je sice plný žánrových klišé, ani děj není nijak nepředvídatelný, ale zároveň velice žánrově poctivý. Barbara Steele je dokonalá.(13.5.2012)

 • peter12
  ****

  Tento film si zakladá hlavne na všade prítomnej atmosfére.Naozaj tento film vie narábať z atmosférou slušne,lebo staré nie moc prívetivé sídlo nad ktorým sa znáša hmlový opar,mrazivá hrobka s truhlou kde z ničoho nič skočí čierna mačka.A hudba čo sprevádzala po celú dobu filmu bola úchvatne mrazivá.B.Steel aj tu ukázala herecké kvality a bola prekrásne zmyselná. Atmosféru má užasnú a niekedy aj z napätím disponuje,len škoda že všetko ostatné je v úzadí.či je to jednoduchý príbeh,veľa klišé,lakačky boli predvídateľné a častejšie tu boli nudné pasáže.(22.10.2014)

 • darkrobyk
  ****

  Výborný gotický horror s uhrančivou Barbarou Steeleovou, ikonou strašidelných filmů 60.let. V tradičních kulisách žánru - hřbitov, tajemný dům, podzemní chodby a kobky - se odehrává psychologické drama mezi šíleným doktorem a jeho druhou ženou. Nekrofilní psychopat vyvine anestetikum, které zpomaluje srdeční tep. Umožňuje tak provádět riskantní operace, současně ale přivádí pacienta do stavu, jenž připomíná smrt. V dokonalých barvách Technicoloru a za doprovodu majestátní hudby Romana Vlada spěje temný příběh k děsivému finále. Horrová klišé jsou více než příjemná - lebky, kosti, zhasínající svíce, mlha na hřbitově i v zahradě, kroky, siluety, výkřiky a černá kočka!(17.2.2012)

 • Karlos80
  ****

  Perfektní velmi atmosferický klasický gothic horor, který byl natočen v barvě (Technicolor), osobně bych si ho radši představil jako černobílý, ale to už je na posouzení každého z vás. Dobře napsaný (Ernesto Gastaldi) a hvězdně obsazený (báječná a velmi krásná Barbara Stelle v roli zoufalé manželky a Robert Flemyng v roli nekrofilního a perverzního doktora, který rovněž velmi mile překvapil) snímek, ve kterém se najde pár očividných odkazů na Hitchcocka. Pro Barbaru to byl už druhý gothic horor (a právě po "Masce démona" jedna z nej rolí), se kterým skončila někdy kolem roku '66, a zároveň po "Jámě a kyvadlu", opět návrat do Itálie. Je tu hodně žánrových klišé, ale film má jinak perfektní příběh, velké děsivé tajemství, ideální umístění (ponuré sídlo s temnými chodbami, tajemnými místnostmi a podzemními krypty), krásnou a velmi účinnou dramatickou hudbu, která uměla velmi dobře navodit takovou místy až morbidní atmosféru a v divákovi uměla vyvolat pocit strachu a zděšení, hezké herecké výkony, prostě jde o dobře natočený film, který téměř neměl chyb. Zajímavé strašidelné momenty a velmi sugestivní scény; procházka v zahradě v noci, lebka na polštáři, vrzání bot neznámého chodce v noci, kterého za dveřmi slyší na smrt vyděšená Barbara, nebo stařena v závoji. Královna italské gothicky Barbara Steele měla opravdu mimořádně magnetickou obrazovou přítomnost. Viz další Fredův gothic horor "Lo, Spettro" (63). Ve své době byl prý film považován za šokující (obsah+námět) a zasáhnout dokonce museli filmoví cenzoři! Vřele doporučeno!(22.1.2012)

 • liquido26
  ***

  Docela atmosférické a mělo to dobrý nápad s nekrofilním doktorem, ale bohužel, jak to bylo jen v náznacích (což je vzhledem k tobě vzniku pochopitelné) tak to nevyniklo tak, jak by mohlo. Příběh jinak průměrný.(18.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace