• HenryS.

Hodně vtipné je, že 24.5. 2010 (krátce po otevření hradeckého koupaliště!) běží film v Kině Centrál v Hradci Králové. V jednodenním bloku v programu nazvaném "HRADEC (o) SOBĚ?!" potom běží Mooreův O kapitalismu s láskou, což se týká Mechova a jeho oveček mnohem více..(23.5.2010)

Rozkrádačky socialistického majetku, sny o rychlém zbohatnutí, imagiární kontrola, zahlazování stop. Asi takto ve stručnosti by se dala charakterisovat tato příjemná oddychovka která stojí na dobrých hereckých výkonech (Kemr, Mareš, Hrušinský a Fiala), a vtipných především zmateně orientovaných scénách, čas od času se podobný film dá zkouknout..Očumování Tatry 603 nemělo chybu, stejně tak jako Marešova Jawa 250, kterou nám svého času záviděl svět!(12.5.2006)

I kdyz se nejedna o zadne velke umeni, tak jsem se opravdu bavil. Film o tom, ze krast a myslet jen na sebe se nema. Sice dost agitacni, podstata se vsak nemeni ani dnes. Vyborne herecke obsazeni, vtipny vypravec a lehky nadprumer.(13.12.2008)

• slunicko2

Co ještě potřebujeme? Za rok (práce) jsme si koupili pračku...televizi... Jsou filmy, jejichž kvalita (umělecká, zábavní) vysoce přesahuje dobu vzniku a přináší tak prospěch i dalším generacím. Další filmy jsou zajímavé pro svou bizarní politickou angažovanost nebo specifickým dobovým vyzněním. No a nakonec jsou filmy, u kterých marně pátrám, proč vznikly. Toto je jeden z nich. Hvězdičku za dobové reálie.(31.12.2011)

Nečekaně dobré. 60 - 70%(3.1.2013)

• - Během natáčení filmu někteří herci přespávali po hotelích, jiní však přespávali přímo ve vesnici u tamních obyvatel, a to z důvodu, aby "nasáli" tu pravou vesnickou atmosféru a mohli ji přenést do filmu. (Dave_ff)

• - Chaty u rybníka jsou namalovány na skleněnou tabuli. (M.B)

• - Filmovalo se v Moravské obci Veverská Knínice a v Brně. (M.B)