Jackie Brown

Jackie Brown

Jackie Brownová

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1997, 154 min

Rozpočet: 12 000 000 $ Otvárací Víkend: 9 292 248 $ (v 1 642 Kinách) Tržby USA: 39 673 162 $ Tržby Celosvetovo: 86 773 162 $ Minimálne o pól hodinu skrátiť,hlavne prvá polka filmu by si to zaslúžila.Plne do deja vás to vtiahne až pri predávaní peňazí,celá tá pasáž je výborne napínavá.Z hercov všetci super, DeNiro mal mať viac priestoru a rovnako aj Keaton ,ktorý málinko prevyšoval ostatných.Keby je spomínaná stopáž rozumnejšia,možno by to bolo za plný kvalt,takto 3***1/2(3.6.2012)

Tímto Tarantinovým dílem jsou trochu zklamán. Film se sice podobně jako ty předchozí hemží dobrými hláškami, Samuel L. Jackson je zase velmi přesvědčivý a samotnému Tarantinovi nemůžu po režijní stránce nic vytknout. Ale příběh je strašně rozvleký, a přitom nijak zvlášť zajímavý, a ani konec to nespraví nějakou vtipnou originalitou. Je to sice jeden z mých nejlepších tříhvězdičkových filmů, ale nakonec zůstane jen u těch tří.(2.2.2008)

O Jackie Brown jsem vždycky slýchával jako o té "jiné a nejslabší tarantinovce". Nyní jsem film konečně zhlédnul a abych pravdu řekl, tak s výše uvedenou škatulkou nemůžu souhlasit. Jackie Brown rozhodně není nějak extra netypický zástupce Tarantinovy tvorby. Nahláškovaný konverzační (dialogy však jsou o poznání méně vybroušené než třeba v PF nebo KB2) heist movie v hlavních rolích se zapadlou černošskou hvězdou a Samuelem L. Jacksonem, drogami, nadávkami, nečekanými vraždami - to je pro Tarantina netypické? Kdepak, Jackie Brown se liší maximálně tím, že je v porovnání se zbytkem Quentinovy filmografie relativně umírněná, což je dáno žánrem. A že se jedná o jeho nejslabší film? Nevím, on slabé filmy netočí a z těch kvalitních se těžko vybere jeden, který by ostatní jasně porážely.(12.9.2010)

Tak tohle opravdu NE. Tarantino pro mě NENÍ žádný geniální režisér, ale jen režisér. Jeho Pulp Fiction taky nepokládám, (jako většina), za kult. Je to jen hodně solidní gangsterka. A dostávám se k tomuhle filmu: Tohle není solidní gangsterka! Nuda, příšerně dlouhé a někdy i zbytečné dialogy.. A De Niro mě poprvé zklamal! Nevěřil jsem vlastním očím, že tohle je opravdu on! Jeho nejhorší a zároveň nejzbytečnější film.(5.8.2008)

Oscar 1 nominace: Herec VR - Robert Forster . . . . . . . . Zlatý Medvěd - výběr(22.3.2004)