Jackie Brown

Jackie Brown

Jackie Brownová

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1997, 154 min

Plnokrevný Tarantino a jeho černý humor. První dojem po skončení filmu byl rozpačitý, ale po rozložení v myšlenkách pár hodin po závěrečných titulkách, jsem se pousmál a řekl: motherfucka ! "výborný scénář, výborný podraz, výborná role Samuela L. Jacksona". Velmi osobní Quentinův film, který najde svého diváka, a i když ho nezasáhne jako PULP FICTION, nikdy se na JACKIE BROWN nezapomene. Mě silně zasáhl. ******* Scéna v autě (rozhovor po kšeftu) je nezapomenutelná záležitost. Ordell: "kde je Mel?". Louis: "o tom jsem si chtěl s tebou promluvit, Ona mi neskonale pila krev, buzerovala mě, že jsem ji nechtěl nechat tu tašku, pochechtávala se to byla otrava, já zapomněl, kde jsem nechal auto, trochu jsme bloudily a ona celou tu dobu do mě - je to tahle řada Louisy? Je to tahle řada Louisy? Úplně mi to drásalo nervy". Ordell: "A kde si ji teda nechal?". Louis "Já sem ji odpráskl". Ordell: "Tis ji zastřelil?". Louis: "nadvakrát na parkovišti". Ordell: "Proč si to sní, nezkusil domluvit??". Louis: "Sní, nebyla řeč". Film detailně rozebrán v mém Deníčku.(8.9.2011)

Možná jsem ten film jen nepochopila, ale podle mě je nejhorší od Tarantina. Nebo mi prostě nesedl.(12.11.2004)

Quentine s timhle si me trochu zklamal - ze by jsi Historkami vycerpal svuj veskery potencial?(24.5.2002)

Vynikající film, výtečná hudba. Konec je docela zamotaný, možná až příliš.(31.3.2004)

Do bodky premyslený scenár, taktná réžia a v neposlednom rade vychytaný herecký ansábel obstarávajúci vychytané dialógy. Umne gradovaný snímok upomínajúci na éru blaxploitation a žiarivú gloriolu Pam Grier. Plný naratívnych kreácií a výživných alúzií ktorými Mr. T nekompromisne neguje dohady o neschopnosti natočiť aj niečo iné, ako len excelentnú žánrovú pastiš pre svojich die-hard fanúšikov, ale naopak potvrdzuje, že keď chce, tak dokáže vybudovať uvedomelý filmový tvar ktorý takmer vôbec nerezignuje na svoj signifikantný rukopis, a pritom stále uspokojuje aj netarantinovskú obec. A práve preto "Jackie Brown" predstavuje ďaľší plnohodnotný zárez vo filmografii - neunaviteľne hravého auteura - Quentina Tarantina a stáva sa dôkazom jeho flexibilnosti, dômyselnosti a samozrejme vyspelosti.(6.2.2009)