poster

Jackie Brown

 • Česko

  Jackie Brownová

 • USA

  Jackie Brown

 • Slovensko

  Jackie Brownová

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1997, 148 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ****

  Kdyby to nebylo tak roztahané, byl by to pro mě první pětihvězdičkový Tarantino. Takhle jen slušná čtyřka na úrovní Gaunerů a Kill Bill vol. 2, což jsou pro mě dosavadní Tarantinovy vrcholy. A konečně mám Quentina komplet! Jackie jsem dlouho odkládal. Zbytečně.(3.12.2012)

 • Trellíno
  *****

  Sakra proč na Jackie Brownovou všichni tak nadávaj a hlavně ji pořád porovnávaj s Pulp Fiction, že v tom a v tom je horší. Vždyť je to uplně jinej film, nádherná pocta filmům, jaký se už prostě a jednoduše netočej. Pro mě možná i v některých aspektech zábavnější než Quentinův předcházející film.(3.6.2003)

 • EdaS
  *****

  Tarantinovo vyznání lásky k Pam Grier se mi líbilo už v kině, ale jako by s léty ještě uzrálo (nebo jsem možná trošku uzrál já). Nejde tu o tempo nebo hlášky, ani o dialogy, spíš jednotlivé postavy, které jsem si zamiloval. Poprvé mě opravdu trošku štvalo, že Quentin zálibně ulpíval na "nepodstatnostech", nechal své postavy debatovat o padání vlasů a tloustnutí, jenže v tomhle je právě to kouzlo Jackie Brown. Je to sice kriminálka, ale zároveň romance, byť velmi decentní a spíš pod povrchem. Herci jsou skvostní do jednoho, není důvod někoho vyzdvihovat. Krásný a místy dojemný film.(22.4.2007)

 • FlyBoy
  *****

  Do bodky premyslený scenár, taktná réžia a v neposlednom rade vychytaný herecký ansábel obstarávajúci vychytané dialógy. Umne gradovaný snímok upomínajúci na éru blaxploitation a žiarivú gloriolu Pam Grier. Plný naratívnych kreácií a výživných alúzií ktorými Mr. T nekompromisne neguje dohady o neschopnosti natočiť aj niečo iné, ako len excelentnú žánrovú pastiš pre svojich die-hard fanúšikov, ale naopak potvrdzuje, že keď chce, tak dokáže vybudovať uvedomelý filmový tvar ktorý takmer vôbec nerezignuje na svoj signifikantný rukopis, a pritom stále uspokojuje aj netarantinovskú obec. A práve preto "Jackie Brown" predstavuje ďaľší plnohodnotný zárez vo filmografii - neunaviteľne hravého auteura - Quentina Tarantina a stáva sa dôkazom jeho flexibilnosti, dômyselnosti a samozrejme vyspelosti.(6.2.2009)

 • 3DD!3
  ****

  Působivá netarantinovská tarantinovka. Špičkové herecké výkony (Sam Jackson byl ještě víc cool než obvykle ;) a cit pro vyprávění dělají z JACKIE výbornou podívanou. Možná ne tak kvalitní jako jsou GAUNEŘI nebo PULP FICTION, ale pořád hodně nadstandartní.(24.11.2007)

 • - Když se poprvé setkají Ordell (Samuel L. Jackson) a Max Cherry (Robert Forster) v Maxově kanceláři, můžeme si v pozadí za stolem všimnout plakátu na cirkus Ringling Bros. and Barnum & Bailey. V tomto cirkusu pracoval otec Roberta Forstera jako drezér slonů. (Othello)

 • - John Travolta byl původní volba pro roli Raye Nicoletta. (Karlos80)

 • - Inspirací pro film byla Tarantinovi kniha Elmora Leonarda The Switch, při jejíž krádeži v obchodě byl jako patnáctiletý chycen v jednom z obchodů sítě K-Mart. (Tommassi3)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace