Pulp Fiction si své kvality opravdu nemusí dokazovat svojí kultovností. Tarantinova brakovka oproštěná od kultovní aury obstojí bez nejmenších problémů.(30.4.2004)

Zajímavé- coby příznačný kult určité éry, nikoli jako film.(1.3.2007)

Rozpočet $8miliónovTržby USA $107,928,762Tržby Celosvetovo $213,928,762Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,745,332 //počet predaných kusov 646,662Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov /85%/(27.3.2006)

Nedotknutelná aura, která až překvapivě ubližuje. Jakkoli je Travolta k sežrání a Willis bezchybný, gloriola nejkultovnějšího kultu mi negativně zalezla pod kůži natolik, že si Pulp Fiction asi už neumím užít bez menších předsudků. Slabší čtyři hvězdy a nutnost další projekce.(26.1.2006)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Pulp Fiction stojí a padá na hláškách, dialozích a černém humoru. Hlášky - to bych musel ocitovat celý scénář. V dialozích jde především o skvělé vypozorované a vypointované rozdíly mezi uvažováním a mluvou mužů a žen, ať už jde o Lízátko (při rozhovorech Willisova Butche s manželkou jsem málem brečel smíchy), Honey Bunny, nebo Miu. Z černého humoru je skvělý např. monolog kapitána (Christophera Walkena) ohledně zlatých hodinek po Butchově pradědečkovi, nebo náhodný výstřel Vincenta v autě:). Nezapomenutelný Marsellus mluvící hlasem Václava Vydry. A ta hudba! Trailer k filmu (přímý odkaz): http://www.youtube.com/watch?v=wZBfmBvvotE(3.8.2009)

• - Quentin Tarantino je milovníkem stolních her. Dvě jím takto ironicky pojmenované hry "The Game of Life", v překladu "Hra o život", a "Operation", tedy "Operace", je možné vidět ve scéně, kdy se Vincent (John Travolta) a Lance (Eric Stoltz) chystají vrazit Mie (Uma Thurman) adrenalinovou injekci do hrudi. (cihlenka)

• - Spoiler: V původním scénáři se Brett (Frank Whaley) po smrti skácí ze židle na zem, Vincent (John Travolta) s Julesem (Samuel L. Jackson) prohodí pár vět a náhle se rozletí dveře od koupelny a neznámý muž na ně začne střílet. Scéna byla nakonec použita ve druhé polovině filmu. (karlik4801)

• - John Travolta se chtěl lépe vcítit do role člověka závislého na heroinu, a tak režisér snímku Quentin Tarantino pozval svého kamaráda, který měl s heroinem dlouhodobou zkušenost. Ten mu poradil, ať se pořádně opije tequilou a lehne si do bazénku s horkou vodou. Travolta radu poté vyzkoušel se svou manželkou v hotelové vaně. (Zdroj: G.cz) (Indy_Brabino)