Zajímavé- coby příznačný kult určité éry, nikoli jako film.(1.3.2007)

Pohledná a sexy definice pulpové poetiky, která řekla vše, co říci měla a také vše, co říci mohla. Veškeré plagiáty jsou již jen zbytečnou repeticí téhož, tohle je doslova biblicky naditý foliant. Rozhodně Tarantino zpopularizoval netypickou narativní formu a vnesl do hry veškeré pokleslé popkulturní emblémy a mechanismy, které se až do té doby držely jaksi na okraji obecně přijímané kultury. Jedinou vadou na kráse poetiky Pulp Fiction je to, že jde naprosto mimo mne. Ale rozhodně Tarantinův nejlepší film.(27.11.2006)

Možná neexistuje film, který by více vystihoval pojem "kultovní záležitost" a je určitě jedním z těch, kteří, ač relativně noví, naprosto zásadně ovlivnily tucty současných režisérů a scénáristů. Tarantino nastolil nový standard v gangsterském subžánru a jeho velice černý humor mísící se s absurdností celého příběhu včetně karikatur-hlavních postav tvoří i po dvacátém zhlédnutí neodolatelný mix dokonalé zábavy a skvěle odvedené filmařiny. I když se mu vlastní stín už překročit nepodařilo (co není, může být, uvidíme jak dopadne Kill Bill), stále zůstává velikým režisérem.(24.2.2003)

"Přiveď mrzáka."(16.9.2007)

Pulp Fiction si své kvality opravdu nemusí dokazovat svojí kultovností. Tarantinova brakovka oproštěná od kultovní aury obstojí bez nejmenších problémů.(30.4.2004)

• - Ve scéně "Mrtvej negr v mý garáži" má Vincent (John Travolta) v ruce modrý hrníček, který zhruba v polovině scény zmizí, soudě podle rukou podél těla, aby se ke konci scény opět vrátil. (Jirka_Globus)

• - Monolog Ezechiel 25:17, který je ve filmu slyšel celkem třikrát, zní: "Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh…“ Ve skutečnosti je citátem Ezechiel 25:17 monolog inspirovaný jen na konci, zbytek je poskládán z jiných částí Bible nebo je zcela smyšlený. V Bibli zní citát Ezechiel 25:17: "Strašlivě se na nich pomstím, až je potrestám ve svém rozhořčení. Až jim dám pocítit svoji pomstu, poznají, že já jsem Hospodin." (vyfuk)

• - V původním scénáři vejdou Vincent (John Travolta) a Mia (Uma Thurman) na parket už bez bot a tančí mezi ostatními páry, které se je snaží napodobit. (karlik4801)