Máme radost? To si piš, že máme radost, takovýhle film patří do zlatého fondu kinematografie...jedním slovem geniální, dvěma slovy Winston Wolf:) Takže, vážení přátelé, nezapomeňte, že úcta k starším je projevem vychování, a proboha v tom nehledejte hlubší smysl, takové to nahlédnutí do světa drsných gangsterů, kteří i přes svůj amorální život mají jistý zvrácený kodex cti. Nebijte mě, tohle mi tvrdil jeden "intelektuál" z našeho gymplu. Co jsem mu na to mohl říct jiného než: Enyky benyky kliky hec...(20.1.2003)

Nedotknutelná aura, která až překvapivě ubližuje. Jakkoli je Travolta k sežrání a Willis bezchybný, gloriola nejkultovnějšího kultu mi negativně zalezla pod kůži natolik, že si Pulp Fiction asi už neumím užít bez menších předsudků. Slabší čtyři hvězdy a nutnost další projekce.(26.1.2006)

"Vrátim sa skôr, ako povieš čučoriedkový koláč." - "Čučoriedkový koláč." - "Zasa až tak skoro nie, zlato." Dalo by sa povedať, že pred Tarantinom slovo ´kultový´ existovalo, ale neplnilo funkciu. Prvý odvážny krok urobil Harvey Keitel, keď hral v Quentinovom ostrom debute GAUNERI, no hoci to nebol normálny spotrebiteľský film, napriek tomu nemali PULP FICTION: HISTORKY Z PODSVETIA jednoduchý pôrod a „uveriť v Quentina“ (aby sa projekt vôbec mohol začať nakrúcať) museli také mená, ako Bruce Willis či John Travolta. Vlastne skôr Bruce Willis, lebo Travolta sa v tom čase ZASA nachádzal v „slabšom“ období (= bol vďačný za všetko). Rola nájomného vraha ho znova vrátila na vrchol hollywoodskeho Olympu. Z ďalších hercov, dovtedy neznámych, Tarantino urobil hviezdy (Jackson, Thurmanová) a i vedľajšie roličky zapratal osobnosťami (Rhames, Walken, Roth) a povestnými dialógmi, scénami (tanec) a nápadmi (kufor). Snímka naplno dokázala, že „nezávislý film“ môže získať veľké ceny a zarobiť desiatky miliónov dolárov. A byť zábavný.(18.12.2004)

Chytrý a nesmierne zábavný druhý celovečerný film Quentina Tarantina z roku 1994 predstavuje doslova raj pre gaučového televízneho povaľača. Ide o chronologicky poprehadzovanú zbierku vzájomne prepojených zločineckých príbehov. Odhliadnúc od geniálnej štruktúry rozprávania, ťaží Pulp Fiction takmer všetky strelené nápady z narážok na iné filmy a televízne show. Navzdory všetkým motivickým štuchancom o spáse a nových príležitostiach je jeho skutočným programom len pravý opak Forresta Gumpa: snaha učiniť skutočným hrdinom príbehu mediálne skúseného a chytrého diváka žijúceho mimo reality. Tarantinovo silno nadsadené rozprávanie sa odvíja podľa jeho vlastnej vyšinutej logiky – ktorá väčšinou vychádza zo vzrušenia nad fraškovito-líčeným nasilím, narážkami na análny sex a rasistickými urážkami – a pripomína erotické sny štrnásťročných utajených homosexuálov (alebo snáď presnejšie štrnásťročného utajeného homosexuála ukrytého v každom z nás). Režisér zvláda polohu chytrej nadsádzky s takým prehľadom a presvedčivosťou, že jeho drzý film doslova iskrí prefíkanými zvratmi a odbočkami. John Travolta, Samuel L. Jackson, Bruce Willis a Harvey Keitel sršia svojou energickou hviezdnou slávou, zatiaľ čo zvyšok priestoru výborne dopĺňajú ostatní herci vo vedľajších rolách (Uma Thurmanová, Ving Rhames, Maria de Medirosová, Tim Roth, Amanda Plummerová, Eric Stoltz, Rosanna Arquetteová, Christopher Walken, Steve Buscemi a Tarantino sám). Len miestami – napríklad v preťaženej epizóde v suteréne a v niektorých nekrvavých milostných scénach – sa Tarantinovi film predsa len maličko vymkne z rúk, aj keď i tu je patrný celkový zámer; raz a navždy vypudiť z umeleckého filmu skutočný život a skutočných ľudí a nahradiť ich žánrovými karikatúrami a podobnými narážkami, naplniť kašírovanou pózou, vybudovať vierohodný pamätník predpokladanému divákovmu filmovému labužníctvu. Narážky sa odohrávajú v škále od Douglasa Sirka cez Howarda Hawksa, Saturday Night Fever až po kung-fu v Godardovom štýle, ale človek nesmie očakávať, že by do snímku presiakla z týchto starých filmov nejaká životná skúsenosť; razantný, okázalo skvelý povrch je naprosto všetkým. 95%(31.1.2009)

Asi jsem poslední, kdo právě viděl Pulp Fiction a je to můj třetí Tarantinovský snímek. Takže ho moc neznám a jeho rukopis bude pro mě zřejmě tvrdý oříšek i do budoucna. Herecky vynikající a kdyby to nebylo tak šíleně přepálené.....tak možná.....takhle slabá čtyřka. Filmová výzva 2016(27.2.2016)