Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Pulp Fiction

Pulp Fiction: Historky z podsvetia

Krimi / Thriller

USA, 1994, 154 min (SE: 168 min)

Máme radost? To si piš, že máme radost, takovýhle film patří do zlatého fondu kinematografie...jedním slovem geniální, dvěma slovy Winston Wolf:) Takže, vážení přátelé, nezapomeňte, že úcta k starším je projevem vychování, a proboha v tom nehledejte hlubší smysl, takové to nahlédnutí do světa drsných gangsterů, kteří i přes svůj amorální život mají jistý zvrácený kodex cti. Nebijte mě, tohle mi tvrdil jeden "intelektuál" z našeho gymplu. Co jsem mu na to mohl říct jiného než: Enyky benyky kliky hec...(20.1.2003)

Pulp Fiction svým nezaměnitelným feelingem jakoby obyčejných, ale přesto unikátních epizodických příběhů vtahuje do jakoby všedních, ale přesto nevšedních životů sympaťáků na druhé straně zákona. Pulp Fiction si hraje na obyčejnost, ale přitom se jedná o originální a geniální počin, který svým totálním zanícením pro poutavost vyprávění, ruku v ruce s maximální kvalitou (vskutku dokonalý scénář od náčrtu děje až po nejzapadlejší dialog) a zábavností (vtipné paradoxy a náhody) onoho vyprávěného vytváří jedinečný a blahodárný prožitek... Takže nakonec s přihmouřeným okem, protože mám řadu oblíbenějších filmů, dám i těch 10/10 no :)(21.9.2009)

Jednou se mě zdálo toto. Byl jsem v obřadní síni na sobě slavnostní hadry přede mnou Quentin Tarantino s dvěma prstýnky, za mnou John Travolta a Samuel L. Jackson. Kouknul jsem se vedle sebe a tam bylo položený na stojato DVD s dlouhým bílým závojem, které neslo název Pulp Fiction. Najednou začal Quentin Tarantino mluvit :"Enšpígle, slibujete, že budete film Pulp Fiction milovat v dobrém i zlém do konce svého života?" a já řekl "ANO". Pak jsem se vzbudil a zjistil jsem, že to byl jen nádhernej sen. Svůj "snový" slib však dodržím - slibuji.(15.7.2007)

Pohledná a sexy definice pulpové poetiky, která řekla vše, co říci měla a také vše, co říci mohla. Veškeré plagiáty jsou již jen zbytečnou repeticí téhož, tohle je doslova biblicky naditý foliant. Rozhodně Tarantino zpopularizoval netypickou narativní formu a vnesl do hry veškeré pokleslé popkulturní emblémy a mechanismy, které se až do té doby držely jaksi na okraji obecně přijímané kultury. Jedinou vadou na kráse poetiky Pulp Fiction je to, že jde naprosto mimo mne. Ale rozhodně Tarantinův nejlepší film.(27.11.2006)

Najvýraznejší podpis najoriginálnejšieho filmára súčasnosti, najvýstižnejšie definujúci jeho scenáristickú a režijnú výnimočnosť. Jeden z filmov, bez ktorých by nebolo ČSFD.cz.(11.4.2002)

• - Marvinova (Phil LaMarr) hlava byla během natáčení doslova odstřelena. Do umělé hlavy velmi rychle napustili vzduch poté, co ji předtím naplnili ovesnou kaší, latexem a umělou krví. Někteří nevěří, že by hlava explodovala po jediném výstřelu. V původním scénáři postava výstřel přežila a zemře až po zásahu další kulkou, kterou Vincet (John Travolta) ukončil Marvinovo trápení. Během natáčení se Tarantino rozhodl pro jedinou kulku, protože je to zábavnější. Některým to přišlo zábavné, jiné to vyděsilo k smrti. Když byl film promítán v televizi, byla scéna podobně jako řada dalších nemilosrdně vystřižena. Místo ní se objevila černá obrazovka s nápisem "Vincent: 'Sakra, zastřelil jsem Marvina'." (pan Hnědý)

• - Uma Thurman měla původně námitky proti písni hrající během taneční soutěže v twistu v Mazaném králíčkovi, ale režisér si stál za svým. Řekl jí doslova: "Věř mi, je to perfektní."  (Zdroj: G.cz) (Indy_Brabino)

• - O roli Vincenta Vegy (John Travolta) se ucházel Daniel Day-Lewis. (cihlenka)