Nejbrakovitější ze všech braků. Žánr pokleslých comixů a legendárních příběhů geniálně spojen do díla, které se stává svým vlastním měřítkem, jež si ustanovuje svá pravidla a zákony. Tarantino musel celý dosavadní život strávit nasáváním imaginární atmosféry umělého světa, aby mohl své představy zhmotnit v něčem naprosto ojedinělém a nenapodobitelném.(29.9.2004)

Rozpočet $8miliónovTržby USA $107,928,762Tržby Celosvetovo $213,928,762Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,745,332 //počet predaných kusov 646,662Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov /85%/(27.3.2006)

Velmi nadhodnocený snímek, od tvůrce, který je v očích mnoha osob největším režisérem všech dob a jeho snímky jsou automaticky minutu před svým ohlášením kultovními. Šílenost QT nebere meze a v Pulp Fiction předvádí jeden ze svých zajímavých režijních výkonů, který si mě však nezískává. Ani jedna scéna mi nepřijde poutavá, první část doslova o ničem a co se týče tance Travolta- Thurman raději bych to přetočil než viděl znovu. Nechápu, co všichni tak skvělého vidíte na v podstatě obyčejných příbězích, kterým je věnována trochu větší brutalita a drsnějí napsané dialogy.Pokud právě drsné hlášky a hra se slovíčky stačí divákovi je to smutné. Ve chvíli, kdy se objeví Bruce Willis a jeho příběh film trochu roste se svou kvalitou, ale příliš dlouho to netrvá. Je mi jasné, že jsem snímek měl vidět bez dabingu v originále, ale neměl jsme (bohužel) tu příležitost a teď už o ní nestojím. QT je pro mě nezajímavý a doufám, že se jednou ztratí ve své "malé" videopůjčovně.(31.12.2007)

Důležité upozornění!!! Komentář může obsahovat SPOILERY!!!Silný žánrový film se silnou směsicí pop-kultury, film, který je považován za prototyp postmoderního filmu. 1. povídka: Vincent Vega a žena Marselluse Wallace. Jednoznačně nejsilnější povídka, a to bez násilí, přátelé..Uma neměla opravdu chybu. "Krvavý steak u Mazanýho králíčka". Nebo: Vinci? Chceš slyšet ten vtip z tý Liščí pětky? 2. povídka: Zlaté hodinky: Druhá nejlepší s Willisem, který mi zde moc neseděl a ani jsem mu moc nevěřil. Opět jsou zde zachyceny docela brutální scény například v obchodě s hudebninami, kde je zachyceno znásilnění šéfa podsvětí nějakým obyčejným prodavačem a jeho přítelem, policistou. 3. povídka: Situace kolem Bonnie: Krvelačná povídka s opravdu černočerným humorem, avšak pro mě osobně povídka nejslabší. Scéna v autě však byla velmi originální. Nultá 4. povídka: Závěr filmu, který nebyl až tak kdejakým závěrem, jednalo se totiž o rozuzlení. Páreček mladých gangsterů Pumpkin a Honey Bunny, který jsme mohli vidět už v prologu filmu, tu dostal dobře za vyučenou v podobě konání dobra, životního obratu a jakéhosi kázání od Julese. Příběh: Tři příběhy odehrávající se během čtyř po sobě následujících dnů nejsou řazeny chronologicky (což mě docela štvalo), část třetího příběhu předcházejí prvnímu, druhý začíná po třetím atd. V posledním záběru vystupuje jeden z hlavních hrdinů (konkr. Vincent), jehož vraždě jsme přihlíželi de facto dobrou půl hodinu předtím. Dialogy: Rozhovory se točí de facto kolem různých Big Maců, erotických masáží nohou a starých televizních seriálů. Několikaminutové víceméně směšné černočerné dialogy kolikrát bez jakéhokoliv vztahu k filmu, ale na druhou stranu i zábavné dialogy, i když vesměs o ničem, nás provází celým tímto filmem. Herecké výkony: Herecké výkony všech herců jsou fascinující. A přece i nad těmito "všemi" je ještě jeden, díky kterému se dostala skoro upadající hvězda Johna Travolty v roli groteskního gangstera Vincenta Vegy v Hollwoodu opět na výsluní. Původně se totiž do role Vincenta počítalo s jiným gaunerem, a sice s Johnem Madsenem. Z jeho grotesky jde jistěže mráz po zádech, ale divák, který ze strachu z filmu neuteče, drží takovému gangsterovi palce. Mladičká tehdy začínající přitažlivá Uma Thurman by si snad svým tanečním výkonem zasloužila samotného Oscara..Špatná ale nebyla ani ve svém útulném baráčku při kamerovém sledování Julese nebo při svém šňupacím a skoro smrtícím koktejlu! Scénář: Jediný Oscar z původně sedmi nominací! Tarantinova volná ruka v podobě krvelačného scénáře přeneseného na filmové plátno skutečně velkorysým a mimořádně dráždivým způsobem. Film bez hlavního určitelného hrdiny, ale i tak velice silný. Hudba: Geniální!!! Jedním slovem nejsilnější složka hned po výkonech herců Jacksona, Travolty a Thurman..Rock 'n' Roll padesátek opravdu můžu. Násilí: Všeobecně v Tarantinových filmech hodně kritizováno, tady má však spíše místy groteskní než krvelačný charakter, s častým používáním sprostých slov a zčásti i rasistických nadávek, které ovšem k zachycovaným typům patří. Shrnutí: Promyšlená struktura filmu, kombinace překvapivých prvků, zápletka postavená na důmyslně připravených zvratech, prolínání časoprostorových vazeb umožňující několika historkám i několik point najednou, perfektně stylizované dialogy s plejádou vynikajících hereckých hvězd, silný scénář a dynamická hudební složka učinili z tohoto filmu oblíbený divácký hit především mezi mladými rebely a z jeho režiséra kultovního autora jedné generace, mezi kterou patřím i já. Na závěr: To bych se snad už jen zmínil o tom, že se jedná ve své podstatě o film který se zaobírá tématy jako jsou odpuštění, milosrdenství vlastně všechny ty povídky končí nějakým tím vesměs smířlivým gestem. Pulp fiction se stal ihned po svém uvedení do kin kultovním a paradigmatickým filmem postmoderny. V jistém měřítku se jednalo o opravdu novátorský film v duchu tradice avantgardy šedesátých let 20. století.(10.10.2007)

Co říci a neopakovat se? To je dost těžké. Film Pulp Fiction totiž v polovině 90.let dolova převrátil celý Hollywood naruby a snad celé filmové diváctvo strnulo v úžasu. A u takových filmů je pak opravdu těžké je pochválit a být stále ještě originální. Co s tím? Nic. Prostě se budu opakovat! Pulp Fiction je jedinečným způsobem originální a nezaměnitelný film. Jeho dějové uspořádání by stálo za hlubší rozbor, ale já napíšu jen BRAVURNÍ. I scénář by se mohl (ba přímo měl) proklepat ze všech stran, ale já napíšu jen GENIÁLNÍ. Herci? Willis, Travolta i Jackson už měli pár (možná i více :)) ) rolí, v nichž se divákům vetknuli hluboko do povědomí. Ale tímhle filmem se stali NEZAPOMENUTELNÝMI. No a co samotný rejža, ulítlý Quentin Tarantino? Před Pulp Fiction "jen" Gauneři a scénář k Pravdivé romanci, což jsou skvělé filmy, ale přesto jej ani po nich snad nikdo neznal. Po Pulp Fiction vám ale odpoví skoro každé malé dítě: "Jó, Quentin? To je ten bývalý maniak z videopůjčovny, že? Ten co točí tak skvělé a ulítlé filmy, že? Jen škoda, že jich netočí víc." Prostě dneska jej znají už snad i kanibalové v džungli někde na Nové Guineji. No nic, nebudu už to prodlužovat - Pulp Fiction je LEGENDA!!(9.6.2003)