Přijď, sladká smrti (festivalový název)

• Rakousko

Komm, süsser Tod

Come Sweet Death

Komedie / Mysteriózní / Thriller

Rakousko, 2000, 107 min

• bassator

DER FILM 2009 - Komm, süsser Tod / Přijď, sladká smrti(10.10.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,626,000(4.6.2010)

Slabšie 4* pre túto rakúsku čiernu krimi comedy so silne satirickým nádychom. Pôvodne som chcel ísť nižšie, ale pre filmík o dvoch súperiacich saniťáckych spolkoch má čo ponuknúť, aj keď beriem, že tento humor každému nesadne, ale J.Hader v hlavnej úlohe a niektoré schopné nápady (fórky s orálom v krčme, Burli či ´´dozadu nemôžeš´´) stoja za reč.(14.5.2005)

Poté co jsem viděla poprvé Josefa Hadera v tomto snímku na filmovém festivalu německého jazyka v Praze, stala jsem se jeho velkým fanouškem. Umí se dívat nesmírně smutně, a přitom je stále tak vtipný, až bych se rozplakala. Bohužel mě další komedie s ním v hlavní roli už nevzaly tak jako tato, přesto že většina z nich je také moc zábavná. Ale tento film o dvou záchranářských organizacích, které si dělají navzájem různé naschvály, jako že napojí řidiče konkurenční firmy na infúzi alkoholem, je opravdu neobyčejný. Už začátek filmu, dlouhý záběr na jarní krajinu, do které téměř po několika minutách vletí směrem od kamery auto a rozmlátí se na šťavnaté louce, je skoro pohádkový. A scénka s pejskem! A řetězová bouračka vyvolaná příkazem policie, že pronásledovaný vůz má zastavit! A do toho barokní hudba, krása.(31.3.2016)