V zajetí vln

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1998, 96 min

Zalman King

John B. Aronson

Krasa. Tento film ale asi nepochopi nikdo, kdo nema vztah k surfovani a zivotu spojenym s touto vasni. Nejde o herce, nejde o dej....jde o pocit ktery ve mne zustal kdyz film skoncil.(20.12.2005)

Nečekejte od filmu žádnou dějovou zápeltku. Film si prostě jen tak spokojeně existuje a jen díky tomu, můžeme pochopit surfařskou svobodomyslnost, sílu kumunitní přátelství a naprostou oddanost z mého pohledu nejkrásnějšímu sportu světa, surfu. Některé záběry jsou prostě nádherný a když Shane skočí z rybářský loďky do moře, skočí na surf, spatří vlnu a plave vstřís vysněnému osudu, to je prostě nádhera. Je škoda, že žijeme v zemi bez moře, protože mě kdysi řek jeden chlapík co sem dovážel hadry O Niel, jestli nežiješ u moře, můžeš se surfování naučit, ale těžko ho můžeš umět.(20.4.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,546,414Tržby Celosvetovo $-(13.8.2009)

Srdcová záležitost ! Snímek jsem viděl před 13lety a naprosto mě uhranul! Díky němu jsem se o tento překrásný sport začal zajímat. Ten kdo se surfingu (a s ním životnímu stylu spojeným ) nevěnuje tak zřejmě podobné filmy nedokáže zcela ocenit.(9.7.2011)

Jeden z tych lepsich Surfarskych filmov ako Velka Streda 1978, Endless Summer, Chasing Mavericks a dost aj Bod Zlomu s Ryvsom a Swayzem. Hoci teda Bod Zlomu je skor akcnak nez surfarsky film. Ale ako hovorim, tempo je dobre, hudba nadpriemerna a dialogy sa daju pocuvat : 70 %(24.5.2016)