V zajetí vln

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1998, 96 min

Zalman King

John B. Aronson

Nečekejte od filmu žádnou dějovou zápeltku. Film si prostě jen tak spokojeně existuje a jen díky tomu, můžeme pochopit surfařskou svobodomyslnost, sílu kumunitní přátelství a naprostou oddanost z mého pohledu nejkrásnějšímu sportu světa, surfu. Některé záběry jsou prostě nádherný a když Shane skočí z rybářský loďky do moře, skočí na surf, spatří vlnu a plave vstřís vysněnému osudu, to je prostě nádhera. Je škoda, že žijeme v zemi bez moře, protože mě kdysi řek jeden chlapík co sem dovážel hadry O Niel, jestli nežiješ u moře, můžeš se surfování naučit, ale těžko ho můžeš umět.(20.4.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,546,414Tržby Celosvetovo $-(13.8.2009)

Jeden z tych lepsich Surfarskych filmov ako Velka Streda 1978, Endless Summer, Chasing Mavericks a dost aj Bod Zlomu s Ryvsom a Swayzem. Hoci teda Bod Zlomu je skor akcnak nez surfarsky film. Ale ako hovorim, tempo je dobre, hudba nadpriemerna a dialogy sa daju pocuvat : 70 %(24.5.2016)

Uhrančivý film o o bezstarostném mládí, odlišných životních postojích, o exotických krajích a především o surfingu a o tom jak tenhle sport může být extrémní. Závěr filmu je jedním slovem hypnotizující. Musím vyzdvihnout i výbornou práci kamery.(11.4.2013)

Krása. Pre tých čo sa venujú vodným športom určite úžasný zažitok.(14.2.2006)