Ocelové peklo

Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1995, 105 min

Scénografie:

Chris Anthony Miller

Klasické devädesiatkové post-apo a množstvom akcie, výbuchov a streľby. Rýchlopištolník Lara sa na rolu hodí, aj keď jeho dlhovlasá frizúra by potrebovala pristrihnúť. Takým post-apokalyptickým paradoxom je, že hl. aktéri disponujú nekonečným arzenálom streliva a nekonenčným zdrojom benzínu. A tiež, že niekedy som si pripadal, že nesledujem post-apokalyptické sci-fi, ale western.(13.10.2015)

PM Entertainment Group. Pri vyslovení mena tohto filmového štúdia zaplesá nejedno srdce fanúšikov béčkovej video zábavy. Výhradný odberateľ pyrotechniky v 90. rokoch nám opäť pripravil porciu, z ktorej si odnesiete spomienky iba na akčné explozívne scény a všetok ten zvyšok je len zbytočná vata.(11.12.2011)

Pozerá sa na to lepšie ako na osemdesiatkove talianske postapo pokusy. Lenže film sa zbytočne snaží štylizovať do akéhosi westernu, miesto toho, aby rozdúchal správne šialenú akciu. Je tú pár fajn scén, a celkovo chlap v kabáte s klobúkom na hlave páliaci dávkami z útočnej pušky je cool a aj finále je celkom explozívne, ale stred je akýsi hluchý... To že autá po náraze vybuchujú a potom z nich vyskakujú hrdinovia len so škrabancom či s dobným krívaním patrí k deväťdesiatkovým filmom... STRYKER, KYBORG a samozrejme aj ŠIALENÍ MAXOVIA sú lepší...(28.5.2016)

• vitekpe

105 minut je vrazda. Mit to 75 bylo by to snesitelnejsi. Nic extra objevneho tam neni. Variace na Mad Maxovsky styl, riznuta westernovym vizualem.(2.8.2016)

• Wacoslav1

Tohle bylo celkem peklo Pm se taky vsechno nepovedlo a tohle je dukaz prilis prehnany i na duo Pepin Merhi silenost(28.4.2012)