Napínavá krimi s mnoha zápletkami tak jak to uměl ve svých románech jen Eduard Fiker. Tajemní V.Menšík a S.Neumann. Velmi dobré!(22.8.2004)

• Tosim

Další komunistická trapárna o záškodnících z padesátých let, tentokrát "okořeněná" detektivní zápletkou a "tolik potřebným" spravedlivým vyšetřovatelem. Hanba.(27.5.2003)

Oldschool tvar toho filmu pusobi solidnim dojmem. Dalsim pozitivem-prekvapenim je pak obsazeni roli, napr. zaporaka drsnaka hraje Neumann(!), femme fatale hraje Matulova(!), hlavniho detektiva Hanus, Mensika zastrelej(!) a Adamova tam beha skoro naha... Tohle jen tak nekde neuvidite. :) Film je misty trosku zmateny v tempu, ale zato pomerne akcni. Fajnsmekrum lze doporucit. 3+(29.11.2015)

Nepíchatelná hranatá almara paní Brandová vodkrouhne svýho manžela, a díky tomu se přijde na bandu příšernejch dekadentních slizounů co dělaj daleko horší věci, totiž falšujou občanky. Vzhledem k roku vzniku je tu téměř podprahové množství ideologie, chudáček Tosim moc neví, o čem žvaní.(17.12.2014)

"Abych řek pravdu, mně se hned nelíbil !!" A to mně zase joo !! ;) Ostatně Vladimír Menšík přece nikdy nezklamal, což rozhodně platí i v případě této nepříliš známé, nicméně vůbec ne špatné, detektivky režiséra Vladimíra Borského, byť se zde coby schopný padělatel Dvořáček alias Alfréd Toglar příliš neohřál, v polovině filmu totiž jednu koupí a odnesou ho nohama napřed.. Jistě, jedná se o záležitost silně poplatnou době svého vzniku, nicméně povětšinou velmi dobře především herecky zvládnutou, když už samotný casting slibuje velmi zajímavou podívanou.. Ono třeba vidět přesvědčivého Stanislava Neumanna v naprosto nečekaně záporné roli se divákovi jindy poštěstí jen těžko..(29.11.2014)