Pro Tosima: Neumann hrál prof. Nováka, vysetrovatele hral, tusim, Švarc(6.8.2003)

Menšíka mi zastřelili, šmejdi ! Jak pak můžu hodnotit objektivně ?:-) Trochu rozvleklé a pomalé, ale ne úplně nejhorší.Vejražka -herec jednoho výrazu...(17.1.2011)

Nepíchatelná hranatá almara paní Brandová vodkrouhne svýho manžela, a díky tomu se přijde na bandu příšernejch dekadentních slizounů co dělaj daleko horší věci, totiž falšujou občanky. Vzhledem k roku vzniku je tu téměř podprahové množství ideologie, chudáček Tosim moc neví, o čem žvaní.(17.12.2014)

• Tosim

Další komunistická trapárna o záškodnících z padesátých let, tentokrát "okořeněná" detektivní zápletkou a "tolik potřebným" spravedlivým vyšetřovatelem. Hanba.(27.5.2003)

• ripo

V „Padělku" se hlásí ke slovu opět známý český detektivkář záplatek podle základních receptů klasické detektivky. Také v „Padělku" dovedl podle jednoduchého detektivkářského receptu „ukaž pachatele zločinu, který je předveden na začátku, až na samém konci", udržet napětí po celou dobu, dokázal diváka zaujmout tak, že přehlédne některé poněkud až trapné nedostatky nikoli příběhu samotného, ale jeho realisace, a celkové režijní archivální pojetí, které se snaží sice představit pracovníky naší bezpečnosti jako živé dnešní lidi a stejně tak i jejich protihráče a ostatní hrdiny, ale které přesto vytváří jen postavy vyztužené konvencí staré manýry. Filmový přehled 43/1957(30.10.2007)

• - Stejnojmenná tříaktová hra o charakteru člověka Eduarda Fikera poprvé vyšla v roce 1955. (NinadeL)