Řezníci

The Green Butchers

Mäsiari

Komedie / Drama

Dánsko, 2003, 100 min

Příjemná oddychovka u které se bohužel moc nezasmějete. I tak nápad dobrý a nudit se nebudete. Nejvtipnější zřejmě úvodní grilovačka a závěrečné koupání v míči. Bohužel morbidní humor moc nefungoval. Koho ovšem musím vyzdvihnout je Mads Mikelsen který vás udrží po celou dobu u filmu, skvělé zahraná jeho postava.(17.4.2014)

Každý si už musí říkat, že nadržuji dánským filmům a možná to tak i trošku je, ale tento film si těch 5 hvězd zaslouží. Výborná komedie s humorem černým jako to nejlepší ostravský uhlí. Výborně zahrané. Mads Mikkelsen divnej už od pohledu. Naprostý psychopat. Nikolaj Lie Kaas dalších z mých oblíbených je taky asociálně odloučený z reality a vraždí zvířátka a hraje si s jejich kostrami. Co se asi může stát když si dva psychopati otevřou řeznictví ? No prostě fantazie. Pointa celého filmu je opravdu dokonalá. Mads Mikkelsen zde ukázal, že se hodí na roli Hannibala Lectera. Doporučuji(4.5.2014)

- "Svene, kde má nohu?" - "Já nevím." - "Poslouchej mě, proč mu chybí jedna noha?" - " To je všechno kvůli tomu že přišel Holger. Tina mě opustila, kvůli tomu, že prý mluvím moc o stejcích" - " Co jsi udělal?" - "Zpanikařil jsem. Holger mě vyprovokoval." - "A co si udělal pak?" - "Nakrájel jsem filety z jeho stehna a dal je do marinády." - "Zbláznil si se?" - "Zpanikařil jsem, jasný?" ... Další Jensenova komedie která má sílu jak kopanec od Bjorna.(8.12.2009)

Ema na maso. Aneb miluju Dány - obzvláště na česneku. "Řezníci", to je úžasně kontroverzní, černá skandinávština, která mi oblažila všechny zvrhlé chuťové pohárky. Dokonale absurdní scénář, vynikající obsazení a humor chladný jako mrazící box. "Co to tam máš?" "Ále, takového menšího Švéda z parku".(8.3.2014)

Černá hororová komedie jak má být. Mads Mikkelsen nezklamal.(12.6.2015)