Řezníci

The Green Butchers

Mäsiari

Komedie / Drama

Dánsko, 2003, 100 min

Ak si odmyslíme vraždy, máme tu pomerne otrepaný príbeh o kamarátstve a láske outsiderov, akých sme videli tony. Lenže tie vraždy tu sú a treba ich brať ako východisko hodnotenia. Fungujú v takto nalinkovanom príbehu? Ako humorná vsuvka áno, ale vďaka nim tu máme dvoch regulérnych psychopatov, ktorým máme držať palce v ceste za ich snom. V podstate by sa dal takto nakrútiť aj film o Breivikovi a vtipné by to potom nepripadalo nikomu. Ale fajn záležitosť, ktorá nie je žiaden art, Jensen chce najmä pobaviť a ako je jeho zvykom, byť aj pekelne cool a in.(24.1.2016)

Ja ani neviem, čo si mám o tomto výtvore myslieť. Na jednu stranu sa mi páčila myšlienka, že tie nechutné chodiace hroby, čo požierajú mršiny niekto nakŕmil ich vlastným odporným druhom, veď povedzme si pravdu, ktorého nemasožravca by to nepotešilo. Na druhú stranu to bolo tak nejako bez hlbšej myšlienky a aj keď viem, že to má byť aj komédia, nejako mi to proste v tom námete chýbalo. Takže áno zasmiala som sa napríklad pri príbehu o jeleňovi a autonehode, alebo pri pohľade na torzá ľudských tiel vysiacich v mraziaku, ale za toto všetko si viac ako tri hviezdy film nezaslúži.(11.6.2016)

Ten námět je tak neuvěřitelně tragický, že jsem to musel vidět. Mads Mikkelsen alias Svend Potítko je v tomto filmu naprosto geniální křupan a snad nejodpornější člověk, kterého jsem ve filmu viděl :D(4.10.2015)

Dánský smysl pro humor mi dokonale sedí. Zabalit hledání vlastního úspěchu a sebevědomí do několika zcela zbytečných úmrtí, je natolik černočerný humor, že se opravdu nelze nezašklebit. Adamova jablka mi sedla přeci jen možná trochu více, ale Mads Mikkelsen v roli upoceného řezníčka film vynáší na skvělou úroveň.(2.8.2012)

Dva lůzři a ne moc dobří řezníci se chtějí osamostatnit a otevřít si vlastní džob.. Zákazníci se však vůbec nehrnou, šéf a iniciátor celého toho propadáku Svend je nesnesitelný a zdá se, že všecko půjde do kytek... Náhoda však přivedla oběma těžkým neurotikům velmi chutné masíčko, které si lidé zamilovali, Svendovi přihrálo popularitu a Bjarnemu našponovalo nervy ještě víc než obvykle. Tak se zrodilo "Kuřecí nebíčko".... Vtip film rozhodně nepostrádá a hýří jím především celou první půlku. Ba i salv smíchu jsem se v některých momentech dočkal, a to jsem se ještě nezmínil o fascinujícím Svendově účesu, který je směšný sám o sobě :-) Škoda, že v druhé půlce film ztrácí tempo, ztrácí dech a rozuzlení celého příběhu je tak trochu tápáním.. Zklamalo mě.. Jinak jde o slušnou černou komedii a za ochutnání tahle skandinávská jednohubka určitě stojí!(13.11.2008)