Řezníci

The Green Butchers

Mäsiari

Komedie / Drama

Dánsko, 2003, 100 min

Mads Mikkelsen s divným účesom, potiaci sa ako slon a jeho kamarát čo vyfajčí 20 jointov denne, ktorý by nič neucítil ani keby mu vlasy horeli, si otvoria vlastnú mäsiareň a náhoda vo forme nechtiac zavretého elektrikára v mraziacej miestnosti rozhodne akýže to druh mäsa budú podávať... Decentne morbídna komédia, ktorá síce kvalitu predchádzajúceho Jensenovho filmu nedosahuje ale hodinu a pol spríjemní určite.(11.5.2008)

No, nesedlo mi to sice tolik jako Adamova jablka nebo Blikající světla, co se týče Jensenovi tvorby, ale je to pořád excelentní černá lahůdka, která staví na ex-excelentních hereckých výkonech Mikkelsena a Kaase.(13.1.2014)

Jensenov čierny humor ma nesmierne baví, aj atmosféra jeho filmov. Tona absurdných hlášok, skvelé herecké výkony a príbeh tiež nikdy nenudí. Na konci jeho filmov mi je vždy dobre na duši. Pri natáčaní musí byť asi skvelá zábava, o to viac si cením hercov, že to ustoja s vážnou tvárou. Skvelý film!(5.1.2016)

" Poslyšte, nevyhrožujte mi tou žirafou!" "Co to je? Malý Švéd z parku". Tolik hlášek jsem ve filmu už dlouho neviděl. Nevybíravá černá komedie s magorem Madsem v hlavní roli. Postava Svenda mu skvěle sedla a jeho obří čelo se lesklo na celou obrazovku. Celý film utekl dost rychle a konec je naprostlo luxusní. Když zjistí to co zjistí. Přesto, že Mads to hrál skvěle, nejoblíbenější postavou byl Eigil. Postiženej chlápek, kterej na všechny řval. Poslední scéna v moři nemá chybu. 85%(6.8.2013)

Bjarn a Svend sú životnými smoliarmi. Ani jednému sa nijak extra nedarí. S jedným sa rozchádza priateľka, druhý je úplne bez peňazí. Jedného dňa sa rozhodnú všetko zmeniť. Otvoria si vlastnú mäsiareň. Svend založí rodičovský dom, Bjarn sa rozhodne odpojiť v umelom spánku udržiavaného brata kvôli dedičstvu. Obchod však ani z ďaleka nejde tak ako by si predstavovali. Jedného dňa za pomoci "nešťastnej" náhody prichádzajú na spôsob ako sa odraziť zo spoločenského dna. No ani tento krok nebude koncom trápenia. Originálna vtipno trpká dráma o rodinných, spoločenských či pracovných vzťahoch. Nie, že by ma tento film nebavil, ale prišiel mi trošku pritiahnutý za vlasy. Na môj vkus prehnané no zároveň slušné dielo, ktoré rozhodne stojí za pozornosť.(15.10.2013)