Řezníci

The Green Butchers

Mäsiari

Komedie / Drama

Dánsko, 2003, 100 min

Krásná životná komedie, v níž se blýskli jako pitomci Mikkelsen a Kaas - ten dokonce v dvojroli. Aneb jak zbohatnout "omylem" přes kuřecí nebíčka. Trochu mi ta kreténskost připomněla jejich loňský společný počin O kuřatech a lidech - být za blbce jim jde velmi dobře a já se stále potutelně usmívám.(22.6.2016)

Sice mě Jensen nezklamal, ale tentokrát jsem po skončení neměla ten výraz absolutní pohody a spokojenosti. Na to mi přijde zabíjení a porcování veskrze neutrálních (totiž ne vyloženě zlejch) postav a jejich prodávání zákazníkům jako nepříliš vhodnej námět komediálního dramatu, kde si máme oblíbit hlavní postavy. Což o to, Nikolaj Lie Kaas to tady s přehledem zvládá i ve dvojroli a jeho rodinný problémy jsou podaný zručně, a Mads Mikkelsen nikdy neměl odpudivější vizáž, než je konstantně upocenej řezník s mimozemským účesem a zelenou hučkou. I když prodávaj lidský maso za malou provizi, tak je divák rád má, ale nemůžu se zbavit pocitu, že tohle by slušný lidi dělat neměli. Sice je tu opět moje milovaný propojení humoru ("Tys zpanikařil a omylem mu udělal z nohy filety?") s dramatem ("Mlátili mě... často různýma věcma... Klacky...Baterkama...Zelenou pumpičkou na kolo... Opasky..." "Hele, dost už s těma příkladama, co vlastně chceš říct?"), ale tentokrát to nejde tak hladce, jako v Blikajících světlech nebo v Adamově jablku. Prostě Řezníci trochu vržou. A chybí mi víc postav, je tu jen ústřední dvojice, nezajímavá ženská a postiženej bratr. Na druhou stranu je to pořád Jensen, "jen se" nevyvedl tak dobře, jako jindy. A ještě ke konci SPOILER pointa, že šlo celou dobu o marinádu a ne lidský maso, je tak černohumorná, jak to jen jde. Nad všema těma oběťma jejich krvavýho řádění se ti dva na sebe přátelsky usmějou a Mads je spokojen sám se sebou. Hilarious!KONEC SPOILERU (i komentu).(29.10.2011)

Bjarn a Svend sú životnými smoliarmi. Ani jednému sa nijak extra nedarí. S jedným sa rozchádza priateľka, druhý je úplne bez peňazí. Jedného dňa sa rozhodnú všetko zmeniť. Otvoria si vlastnú mäsiareň. Svend založí rodičovský dom, Bjarn sa rozhodne odpojiť v umelom spánku udržiavaného brata kvôli dedičstvu. Obchod však ani z ďaleka nejde tak ako by si predstavovali. Jedného dňa za pomoci "nešťastnej" náhody prichádzajú na spôsob ako sa odraziť zo spoločenského dna. No ani tento krok nebude koncom trápenia. Originálna vtipno trpká dráma o rodinných, spoločenských či pracovných vzťahoch. Nie, že by ma tento film nebavil, ale prišiel mi trošku pritiahnutý za vlasy. Na môj vkus prehnané no zároveň slušné dielo, ktoré rozhodne stojí za pozornosť.(15.10.2013)

Především musím říct, že jsem se u filmu výborně bavila, minimálně do poloviny je naducaný černým humorem, tak že člověk sedí s přiblblým úsměvem na tváři po celou dobu, jen na konci už to bylo malinko slabší, ale aby to správně zakončili, hodili na závěr malou ironií celého příběhu a sice, že všechno kouzlo je v marinádě. Viděno v rámci Zahraniční výzva / Dánsko(22.1.2016)

Jsou dva. Dva řezníci, kteří jsou milí jako dvě prasečí kolena. Jeden se potí a vypadá jako velké mastné čelo a druhý každého kope. Tento ideální pracovní pár založí vlastní řeznictví, kde lidské maso je místní delikatesa. Velmi černý humor a Mikelsen, který se stále na něco vymlouvá + dementní bratr. Morbidní komedie, která není pro každého. Nejlepší hláška: Poslyšte nevyhrožujte mi tou žirafou :-)(5.7.2010)