Řezníci

The Green Butchers

Mäsiari

Komedie / Drama

Dánsko, 2003, 100 min

Stylová story dvou řezníků, kteří se pro záchranu svého obchodu přikloní ke kanibalismu. Jensen klade klasicky důraz na postavy a do toho máchá příběh v marinádě podmanivých momentů a ryzím černém humoru (cítil jsem z toho Coeny). 8/10(4.6.2011)

Takový Sweeney Todd ve vtipnějším prostředí, bez Johnnyho a břitev, s jedním psychicky narušeným, co má moc rád zvířátka, jedním psychicky narušeným, upoceným, co má moc rád úspěch a jedním psychicky narušeným, co moc rád vraždí zvířátka a vystavuje si jejich kostry. Co z toho spojení může vzniknout? Pár vtipných momentů a hodina a půl celkem velké nudy.(22.12.2012)

Ema na maso. Aneb miluju Dány - obzvláště na česneku. "Řezníci", to je úžasně kontroverzní, černá skandinávština, která mi oblažila všechny zvrhlé chuťové pohárky. Dokonale absurdní scénář, vynikající obsazení a humor chladný jako mrazící box. "Co to tam máš?" "Ále, takového menšího Švéda z parku".(8.3.2014)

• WANDRWALL

Díky za seznámení se s fádním životem některých řezníků v Dánsku.(11.8.2010)

Jensenov čierny humor ma nesmierne baví, aj atmosféra jeho filmov. Tona absurdných hlášok, skvelé herecké výkony a príbeh tiež nikdy nenudí. Na konci jeho filmov mi je vždy dobre na duši. Pri natáčaní musí byť asi skvelá zábava, o to viac si cením hercov, že to ustoja s vážnou tvárou. Skvelý film!(5.1.2016)

• - Automobil, které si díky výdělku z řeznictví Svend (Mads Mikkelsen) koupí, je Peugeot 504 Cabriolet z roku 1970. (Saur.us)