Řezníci

The Green Butchers

Mäsiari

Komedie / Drama

Dánsko, 2003, 100 min

Asi jsem od filmu čekal trochu více, hlavně když se tam objevili mí dva oblíbení herci. Bohužel se film tak nějak ne a ne rozjet.. některé situace jsou teda legrační.. ale spíše jen tak jako úsměvné. Škoda, potenciál to mělo fakt velký... ale Mads Mikkelsen je tady teda skvěle slizský :) to je prostě účes na oscara :)(15.10.2015)

Pořádně černá dánská komedie. Mads Mikkelsen tady exceluje v roli úplnýho vola se strašnym účesem, ale bez něj by to nebylo vono. Mihne se tady celá plejáda předních dánskejch herců i když režisér Jensen už natočil lepší věci. Jinak pokud vám někdy nebude vydělávat řeznictví, zkuste někoho zabít a naporcovat ho na pult. Nebo že by stačila jenom dobrá marináda?(15.6.2010)

Už vôbec nie také odľahčené a čiernohumorné ako Blikajúce svetlá. Ale aj napriek tomu sa môže Green Butchers pochváliť plejádou podivuhodých postavičiek a trefne napísaného scenára. Jensen si dokázal znova na malej ploche a v područí takmer absurdného príbehu vytvoriť priestor pre emocionálne scény, pre motív bratstva a kamarátstva siahajúceho až za hranice normy a zároveň dokázal byť uštipačný a aj napriek pomerne kontroverznej téme- úsmevný. Kaas aj Mikkelsen dokazujú, že svoje herecké postavy majú správne uchopené a aj napriek tomu, že ani jedna z tých postáv nepôsobí vábivo, sú nám od začiatku sympatické. Pri vyvrcholení to trochu pokrivkáva a koniec vyšumel do prázdna, čo ma trochu zamrzí. A aj napriek tomu to má rýchle tempo a niekoľko fakt pekných úchylností. Ale stále je to priemerný film. Dánsko vyprodukovalo už aj lepšie veci.(25.9.2015)

"Co to máš v tom pytli? Jednoho malýho Švéda z parku...." Černá komedie po seversku, kde nemá cenu hledat zjevnou nadsázku či ironii, ale jste přinuceni se smát a zároveň stydět. Jensenovy postavy totiž nejsou jen komické figurky v šaškovském obleku, z kterých čiší to pro komedii obvyklé "jen jako", ale smutné existence s lidskou tváří. A při pohledu na ně a jejich počínání s "kuřecími" nebíčky, hláškami typu: "Chutná to jako Grethe" či porcování nepovoleného masa, vám možná bude mrznout úsměv na tváři. Ona ta komedie totiž není jen černá, ale i hořká, a to nemusí být každému po chuti. Upřímně, já se prostě dokázal smát, jsem vinen, kamenujte mě, protože ... a teď jsem dostal kopačku do holeně, naštěstí.(25.12.2016)

Krásná životná komedie, v níž se blýskli jako pitomci Mikkelsen a Kaas - ten dokonce v dvojroli. Aneb jak zbohatnout "omylem" přes kuřecí nebíčka. Trochu mi ta kreténskost připomněla jejich loňský společný počin O kuřatech a lidech - být za blbce jim jde velmi dobře a já se stále potutelně usmívám.(22.6.2016)

• - Automobil, které si díky výdělku z řeznictví Svend (Mads Mikkelsen) koupí, je Peugeot 504 Cabriolet z roku 1970. (Saur.us)