Řezníci

The Green Butchers

Mäsiari

Komedie / Drama

Dánsko, 2003, 100 min

Bjarn a Svend sú životnými smoliarmi. Ani jednému sa nijak extra nedarí. S jedným sa rozchádza priateľka, druhý je úplne bez peňazí. Jedného dňa sa rozhodnú všetko zmeniť. Otvoria si vlastnú mäsiareň. Svend založí rodičovský dom, Bjarn sa rozhodne odpojiť v umelom spánku udržiavaného brata kvôli dedičstvu. Obchod však ani z ďaleka nejde tak ako by si predstavovali. Jedného dňa za pomoci "nešťastnej" náhody prichádzajú na spôsob ako sa odraziť zo spoločenského dna. No ani tento krok nebude koncom trápenia. Originálna vtipno trpká dráma o rodinných, spoločenských či pracovných vzťahoch. Nie, že by ma tento film nebavil, ale prišiel mi trošku pritiahnutý za vlasy. Na môj vkus prehnané no zároveň slušné dielo, ktoré rozhodne stojí za pozornosť.(15.10.2013)

Jensenov čierny humor ma nesmierne baví, aj atmosféra jeho filmov. Tona absurdných hlášok, skvelé herecké výkony a príbeh tiež nikdy nenudí. Na konci jeho filmov mi je vždy dobre na duši. Pri natáčaní musí byť asi skvelá zábava, o to viac si cením hercov, že to ustoja s vážnou tvárou. Skvelý film!(5.1.2016)

Tak a teraz mi je už jasné, kde sa v tom Madsovi berie tak dokonalý Hannibal. Len toho/tú čo mu v tomto filme vytvoril/a ten účes by som použila na kuracie nebíčka. Inak veľká spokojnosť!(2.4.2015)

Černá hororová komedie jak má být. Mads Mikkelsen nezklamal.(12.6.2015)

• WANDRWALL

Díky za seznámení se s fádním životem některých řezníků v Dánsku.(11.8.2010)