Karlos80

Neznámé eurocrimi od poměrně bezvýznamného a dnes už totálně zapomenutého režiséra Faga. Film, abych se přiznal, mě skoro vůbec nevzal, ač jsem se snažil, jak to jen šlo. Tak za ty dvě hvězdičky, které nakonec tomuto filmu dám, stála snad jen Piccioniho kvalitní hudba. Film se zabývá únosem dítěte (analýza celého toho případu je nicméně celkem dobře ztvárněna) a dále přehledem vztahů mezi mafií a právním systémem, aktuálním děním v Itálii. Příběh se hodně vleče, spiknutí je pro mě málo zajímavé, je zde i skutečně málo akce a násilí, dost bezvýznamných charakterů a celkem podprůměrného všedního hraní. Hodně filmu se promluví a zoufale málo děje. Přestřelka na moři to už moc nevytrhla. Herci jako Silva, Leroy nebo Ferzetti ne že by zklamali, ale jako by skoro nebyli ani vidět, jejich hraní se mi nelíbilo a u dvou prvních je považuji za jedno z nejslabších v celém tomto žánru.. ()

kkarx

Reálněji pojaté než bylo zvykem ale bohužel i o to nudnější příspěvek do žánru polizio. Skupina únosců vedená mozkem operace zvaným Profesorem (Leroy) unese dítě bohatého podnikatele. Vyšetřovatel případu (Silva) se snaží pachatele odhalit, avšak tento úkol není zrovna jednoduchý, protože nemá k dispozici prakticky žádné stopy. Jediné co může dělat, je čekat. V hlavě se mu zrodí plán, jak zvýšit šance nalezení malé holčičky. Jeho pozornost se upře na známého mafiána, jehož nelegální byznys začne pod tlakem policie vykazovat ztráty. Mafiánský boss se tak rozhodne najít pachatele sám. Film trpí nižším rozpočtem a nedočkáte se žádné honičky a jenom jedné jediné přestřelky. To by samo o sobě nevadilo, jenže scénář není natolik vynalézavý, aby dokázal přes tyto nedostatky zaujmout. Jediný co mi zůstane v paměti bude Silva jako životem otrávenej komisař zbaven všech iluzí o výhře spravedlnosti nad zločinem! Škoda, že neměl víc prostoru. Musel jsem se smát už při jeho prvním dialogu s vítajícím policistou "Morning lieutenant, nice day, hmm? - What the hell is so nice about it." ()