Útěk z Planety opic

Útek z planéty opíc

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1971, 98 min

• AngelAngie

Hrozně, ale hrozně moc, jsem ten film jako malá nenáviděla...(28.9.2009)

Navázat na původní díly Planety opic bylo obtížné a ačkoliv se zřejmě tvůrci chvástali, jak to dokázali, tak se mi zdá, že to je spíš naopak. Jak si můžou vysvětlit, že budoucnost je taková jaká je, když se obyvatelé vrátily a vyzradily ji až po výbuchu, který původně neměl nastat? V tom případě mělo vše vypadat odlišně. Režie je aspoň průměrná, dodejme že snímek působí béčkově. Jediné co film drží na vodou je charisma dvou hlavních hrdinů, bez nichž by to bylo ještě bezradnější. Zbytečná zbytečnost...(28.10.2005)

• ConanVJ

Tak třetí část mě vůbec nenadchla a spíš mě nudila. Jasný, je zde vidět, jak by se lidi zachovali, kdyby se dozvěděli, jak to s nima skončí, ale to je tak vše. 40% :)(29.11.2014)

Je to zvláštní, ale paradoxně až tento třetí díl je mnohem více podobný původní předloze Pierra Boullea. Zajímavé, že? Téměř přesně to, co se děje v tomto snímku dělaly opice s Ulyxeem Merouxem, předobrazem Taylora. Jejich civilizace byla téměř stejná, jako ta naše, akorát protože to jsou opice, tak jen opakovaly a nevyvíjely se. Tuto dějovou linii však tvůrci v roce 1968 opustili. Film není až tak špatný, ale stejně jako každé pokračování ztrácí hodně tím, že není první (nad touhle větou jsem se ještě jednou zamyslel a musím uznat, že je geniální). Navíc je tu pár opravdu hloupých momentů, kdy bytostem s příruční taškou a oblečením, která vystoupí z neautomatické vesmírné lodi, dávají testy jako pro debily. Kdyby nebyly žádné předešlé díly, byl by tento film mnohem lépe přijímán, než teď, ale přeci jen to je velký sesuv kvality a to jak v obsahu, tak v obsazení.(3.2.2006)

Vskutku zaujímavé. Po slabom druhom diely mi tento film doslova až dych vyrážal. Dejovo je to veľmi zaujímavé a i ked sa to odohráva v súčastnosti a nie v dobe ked po Zemi pobehovali inteligentné opice, skvele doplňa prvý diel (a aj posledný opičí zárez Rise of the Planet of the Apes). V minulom diely pohrávanie s posunutím série daľej moc nevyšlo a tak prišla tentokrát na rad hra s časom a dopadlo to skvele! Nízke hodnotenia sú mi záhadou. Film na jednej strane rozpráva dej o vzniku a zániku Zeme a násladnej Planéte opíc a na druhej strane je to skvelá antireklama na boj s rasizmom. Ten politický podton mi zo začiatku trochu vadil, ale samotný záver filmu ukázal, že tvorcovia sa s ničim nehrajú a dokážu prekvapiť. Možno kvôli daľším dielom je už aj tento obeťou davovej psychózy a odsudzuje sa napriek jeho kvalitám.(29.8.2011)

• - Ve filmu se oproti předchozích filmech objevují pouze tři lidé v opičích maskách a čtvrtý v gorilím kostýmu. (fiLLthe3DD)

• - Ve filmech Do nitra Planety opic (1970) a Útěk z Planety opic je shodně užíván jako zkázný rok 3955. V původní Planetě opic (1968) však v úvodní scéně, kdy je posádka po přistání ve vodě, odečítá Taylor z palubního počítače datum 25. listopad 3978. (Dinsberg)

• - Natáčalo sa od 30. novembra 1970 do 20. januára 1971, prevažne v Kalifornii. (m.a.t.o.)