poster

Útěk z Planety opic

 • USA

  Escape from the Planet of the Apes

 • Slovensko

  Útek z planéty opíc

Rodinný / Sci-Fi / Drama

USA, 1971, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 5150
  **

  Slušný díl, který sice na atmosféru jedničky zdaleka nemá, přesto se mu dá věřit a navíc pobaví. Má dobrou hudbu (Jerry Goldsmith).(2.5.2008)

 • Djkoma
  ***

  Planeta opic je jen jedna a všechny ostatní snímky se jen snaží dotvářet pochopení jak se to všechno mohlo stát. Oproti knížní verzi nabízejí naprosto jiný přístup k času a vzniku opic. Tento díl, v kterém se poslední dvě opice vrací před atomovým výbuchem zpět v čase do doby po startu raketoplánu z prvního dílu. Opice jsou až moc vyspělé a chytré než, aby mohli být normálními občany...(28.10.2006)

 • Helo
  ***

  Jedno se Planetám opic nemůže upřít. A to, že konec filmu je vždy o třídu lepší, než jeho zbytek. Celkem příjemný film, který už ale nemá s původní planetou opic společného nic, jen dvě hlavní postavy. Trošku mě zarazilo, že to, co bylo v díle prvním hlavní pointou a vyznění filmu, zde tvůrci pohřbili(či na to zapomněli?) a od vyhlazení lidstsva sebou samým, přešli k opičímu převratu. Na druhou stranu potěšilo i něco, na co se nezapomnělo ani po 30-ti letech v Rise of the planet of the apes, aneb: "Nereptal. Jasně se vyslovil. Řekl jedinné slovo, které nesčlísněkrát předtím slyšel od lidí. Řekl...: ´Ne´ " "(15.1.2012)

 • Tommassi3
  ****

  "Mluví i ta druhá ??" - "Když mě pustí ke slovu, tak ano.." ;)(17.9.2014)

 • sinp
  ***

  Navázat na původní díly Planety opic bylo obtížné a ačkoliv se zřejmě tvůrci chvástali, jak to dokázali, tak se mi zdá, že to je spíš naopak. Jak si můžou vysvětlit, že budoucnost je taková jaká je, když se obyvatelé vrátily a vyzradily ji až po výbuchu, který původně neměl nastat? V tom případě mělo vše vypadat odlišně. Režie je aspoň průměrná, dodejme že snímek působí béčkově. Jediné co film drží na vodou je charisma dvou hlavních hrdinů, bez nichž by to bylo ještě bezradnější. Zbytečná zbytečnost...(28.10.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace