poster

Tajemná záře nad Pacifikem

 • USA

  Final Countdown, The

 • Československo

  Tajomná žiara nad Pacifikom

Drama / Dobrodružný / Sci-Fi / Válečný

USA, 1980, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Madsbender
  ****

  Skvele spracovaný zaujímavý námet podporený dobrým scenárom o nečakanom návrate americkej lietadlovej lode Nimitz do dňa ikonického útoku na Pearl Harbor. Na lodi sa nachádza aj jeden záhadný civilista, poslaný ako pozorovateľ ministerstvom obrany prostredníctvom jeho ešte záhadnejšieho zamestnávateľa. Cesta naprieč dejinami sa môže začať... Á propo, je veľmi zaujímvé vidieť tento film dnes, o 33 rokov neskôr, keď sú časové paradoxy vo filme obohatené o toto dlhé obdobie. K tomu skvelé výkony Kirka Douglasa (odporúčam pre neznalcov, ktorý chcú ďalší vojnový film s touto legendou, majstrovské dielo Stanleyho Kubricka Cesty slávy) a nemenej dobrého Martina Sheena. 75%(4.7.2013)

 • Terva
  ****

  Mám rád cestování časem ,ale má to háček. Skoro vždycky, když se někdo snaží změnit světovou historii, nebo má namířeno tam, kde by mohl změnit dějiny, nikdy se to nepovede a nikam to nevede. Proto jsem od filmu nečekal nic světoborného. Hezký scénář, leč děj nás nikam moc nezavede. Povedené herecké obsazení alespoň zaretušuje, že film je vlastně skoro o ničem. Přesto dám čtyři, protože jsem ten snímek viděl několikrát a je to pěkná nedělní oddychovka.(6.2.2009)

 • anderson
  ***

  SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 29.11.2005 (10.3.2012)(10.3.2012)

 • AGAMENON
  ***

  Průměrný film se skutečnou letadlovou lodí a nádhernou hudbou Johna Scotta.(25.4.2003)

 • Big Bear
  ****

  V době kdy jsem na to zcela vytřeštěný šel z kina, ještě vládly moři a obloze palubní stíhačky F-14... Uběhlo hodně let a se zájmem jsem snímek shlédl znovu. A kupodivu účinkoval stejně. Pravda, některé triky dnes působí srandovně, ale např. souboj Zer s Tomcaty je stále atraktivní podívanou. Perfektní drama o tom co by se mohlo stát, kdyby časoprostorem proplula kompletně vybavená moderní letadlová loď USS Nimitz zpět do roku 1941 k pobřeží Havaje. A to zrovna ve chvíli, kdy z japonských letadlových lodí startují směrem k Pearl Harboru první vlny Zer a Valů... Zasáhnout s takovým arzenálem a otočit chod dějin, či nikoliv ? * * * *(11.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace