Tajemná záře nad Pacifikem

• Československo

Tajomná žiara nad Pacifikom

Drama / Dobrodružný / Sci-Fi / Válečný

USA, 1980, 103 min

Poměrně běžný sci-fi prvek cestování v čase vylepšený o řešení otázky, zda máme právo do minulosti zasahovat. Jinak velmi náborové, ale co si budeme vykládat, viděli jsme to jako malí, a tenkrát to pro nás bylo něco úchvatného. Navíc skvělý soundtrack. P.S. Řada lidí si tu plete F 14 a F 16, pozor na to, soudruzi :)))(11.8.2006)

Cestovanie casom bola a vzdy bude moja oblubena tema. V tomto filme presli hrdinovia casom priamo do 2. svetovej vojny tesne pred utokom na Pearl Harbor a tym padom by mola moznost ovplyvnit alebo zmenit historiu. Celkom zaujimavy napad a dobry scenar s Kirkom Douglasom a Martinom Sheenom. Ako male decko ma skor zaujimali triky, ako scenar, ktorych tam bolo velmi malo, ale dnes sa na tento film divam inymi ocami a preto 4 *... 07.11.2008 ____ Kirk Douglas - (kapitán Matthew Yelland) +++ Martin Sheen - (Warren Lasky) +++ Katharine Ross - (Laurel Scott) +++ James Farentino - (velitel perute Richard T. Owens / Richard Tideman) +++ Charles Durning - (Samuel Chapman) +++ Hudba: Alan Howarth, John Scott +++(7.11.2008)

Záře nad Tichým oceánem vyplní funkci Krytonova Fotostroje času a pošle Kocoura Toma F-14 na nerovný souboj s myší (rozumějte Zero). Pak už se jen řeší dilema, zdali porušit časové kontinuum a zachránit Pearl Harbor nebo nechat věci být, ať má o čem točit Bay.. Už jen kvůli dvojici K.Douglas/M.Sheen to ovšem stojí za podívání.(9.12.2008)

Poctivý klasický válečně-dobrodružný snímek, který má zajímavý námět na zajímavou a pozoruhodnou myšlenku o cestování v čase a následném možném ovlivňování světových dějin (útok japonců na Pearl Harbor). Na svou dobu je film kvalitně zpracován i po technické stránce (obvzlášť souboje moderních stíhaček a starých japonských letounů Zero), za zmínku stojí i hudba Johna Scotta. Dřív originální, dnes trochu naivní ale i tak zaokrouhluji 3,5* nahoru.(17.3.2007)

Sice nic objevného či myšlenkově originálního, logika taky občas drhne, přesto velmi příjemný lehce sci-fi film na téma "co by, kdyby..." se solidním hereckým obsazením (Douglas, Sheen, Ross).(4.8.2008)