Tajemná záře nad Pacifikem

• Československo

Tajomná žiara nad Pacifikom

Drama / Dobrodružný / Sci-Fi / Válečný

USA, 1980, 103 min

Filmové cestování v čase je moje oblíbené téma. Zde vylepšeno o cestu celé moderní letadlové lodi do klíčového momentu druhé světové války. Zajímavý film s výborným Kirkem Douglasem rozhodně stojí za to vidět.(10.3.2003)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 29.11.2005 (10.3.2012)(10.3.2012)

Průměrný film se skutečnou letadlovou lodí a nádhernou hudbou Johna Scotta.(25.4.2003)

Skvele spracovaný zaujímavý námet podporený dobrým scenárom o nečakanom návrate americkej lietadlovej lode Nimitz do dňa ikonického útoku na Pearl Harbor. Na lodi sa nachádza aj jeden záhadný civilista, poslaný ako pozorovateľ ministerstvom obrany prostredníctvom jeho ešte záhadnejšieho zamestnávateľa. Cesta naprieč dejinami sa môže začať... Á propo, je veľmi zaujímvé vidieť tento film dnes, o 33 rokov neskôr, keď sú časové paradoxy vo filme obohatené o toto dlhé obdobie. K tomu skvelé výkony Kirka Douglasa (odporúčam pre neznalcov, ktorý chcú ďalší vojnový film s touto legendou, majstrovské dielo Stanleyho Kubricka Cesty slávy) a nemenej dobrého Martina Sheena. 75%(4.7.2013)

Filmy o cestovani v case jsou fajn a tenhle se radi mezi nadprumer. Ale ono je to spis takovej valecnej film plnej letadel, ale moc to nevadi. Samotna cesta casem je vyresena hezky a nejaky velky nelogicnosti jsem si taky nevsim. K tomu ma film docela solidni triky, peknou hudbu a slusny herce, takze tech 100 minut utece jako nic a film prijemne pobavi.(29.12.2007)

• - Scény útoku na Pearl Harbor jsou do děje vloženy ze staršího filmu USA Tora! Tora! Tora! V daleko vetší míře jsou záběry ze zmíněného filmu vloženy do velkofilmu Bitva o Midway. (duklak2)

• - Letoun Mitsubishi A6M-2 Zero filmový štáb samozřejmě k dispozici neměl. Natož pak dokonce v letuschopném stavu. Jeho roli převzal americký cvičný letoun z 2. světové války AT-6 Texan, v Británii nazývaný Harward. (duklak2)

• - Není to poprvé, co byl ve filmu použit speciální efekt časové bouře, úplně totožný se již jednou objevil v televizním filmu The Lathe of Heaven (1980). (.stenley.)