Ostrov doktora Moreaua

Marion Rothman

Scénografie:

Philip M. Jefferies
  • Campbell

Tak tohle bylo neuvěřitelné zklamání, je s podivem že pro remake mám slabost(teda spíše proto že jsem to viděl jako malej) a jelikož mám pro ten remake slabost tak jsem se dost těšil na tohle ale čekalo mě neuvěřitelné zklamání. Kostýmy a York jsou moc fajn, na kostýmech si daly hodně velkou práci a ocenění si zasloužily. Ale zbytek? Třeba samotní herci v kostýmech kteří se ani nesnažily hrát polozvířata? A to nemluvím o naprosto zpackané finální scéně. NAvíc ta agitka mi tu totálně neseděla, pro mě rozhodně velké zklamání a remake mám raději.(20.11.2012)

Objektivně je to na 3, subjektivně bych se klonil ke 4 ....A musím říct, že na to jak se tam živí herci "kočkujou" s divou zvěří, jsem jen nevěřícně zíral s otevřenou pusou.-To jsou fakt zběsilosti balancující na hraně bezpečnosti a týrání zvířat.. Tihle filmaři asi rčení"Netahej tygra za ocas" asi nikdy neslyšeli :)(18.2.2013)

Ocenění: Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn ´78 (USA): Nominace na ceny pro nejlepšího herce (Burt Lancaster), pro nejlepšího režiséra, za nejlepší kostýmy, za nejlepší masky a za nejlepší sci-fi film.(30.9.2011)

Tento film jsem viděl kdysi v době jeho vzniku a musím přiznat, že mě nejen že nezaujal, ale dokonce se mi i nelíbil. V květnu 2009 jsem měl možnost ho opět zhlédnout. Musím přiznat, že jsem se na něj tentokrát díval úplně jinýma očima. Ne snad že by ten film léty nabral na kvalitě, ale vnímal jsem ho pod vlivem jiných souvislostí. Jestli mi v 70. letech přišlo přetváření zvířat v lidi jako totální nesmysl, tak dnes v době genového inženýrsví se na tento film dívám jako na průkopníka ve věcech, o kterých se mi dřívě nechtělo ani uvažovat. Poutavá je zejména první část filmu. Druhá část mi přišla spíš už jen jako taková zběsilá honička, kdy jsem se už nemohl dočkat nějakého konce. Film má celou řadu nedostatků a slabých míst, ale za jeho nosnou myšlenku si podle mě ty **** zasluhuje. Na závěr bych ještě pochválil dobrý dabing.(5.5.2009)

Původní filmová adaptace, dnes již klasika horroru.(12.11.2009)