Ostrov doktora Moreaua

Předloha:

H.G. Wells (kniha)

Gerry Fisher

Marion Rothman

Je to o něco málo lepší verze, než ta z roku 1996, kterou jsem viděl jako první. Vyzdvihl bych herecké výkony, hudbu, atmosféru a přítomné napětí. Některé pasáže jsou výborně natočené (například souboj tygra s mutantem) a je vidět, že režisér Don Taylor byl mužem, který filmovat opravdu uměl. Je to klasika a i když už dnes asi vypadá úsměvně či zastarale, čtyři hvězdy si prostě zaslouží.(24.4.2010)

Na to, že film je natočený v sedmdesátých letech, tak má opravdu velmi slušné masky. Z vyprávění rodičů vím, že film svým vznikem způsobil pěkný poprask. Vůbec se tomu nedivím.(2.11.2010)

Tři a půl...(12.11.2005)

Pamatuju si, jak jsme si s klukama ukazovali na plakátu, kdo je kdo. Kdo ukázal první na prase a hned na kámoše, už nemohl být prasetem sám, takže to pěkně rozvíjelo i motorické schopnosti:-)(11.11.2010)

Na prvý pohľad chudobnejší príbuzný Planéty opíc ako po stránke masiek a výpravy, tak po stránke myšlienkovej. Na ten druhý až zas tak nie. Trochu naivne sa rozbiehajúci príbeh sa od istého zvratu poriadne rozbehne a nezastaví sa až do konca. Niekomu bude pripadať prvá, pomalá fáza ako lepšia, druhému, ako napríklad mne, tá druhá. Že sme aj my ľudia iba zvieratá, svedčí nielen zobrazenie výsledkov vedcových pokusov, ale aj jeho prvotná poznámka ohľadom dievčaťa, ktoré bolo nútené robiť ako dieťa prostitútku. Takéto nenápadné dôležité momenty mám na scifi najradšej.(26.9.2014)