Ostrov doktora Moreaua

Philip M. Jefferies

Kostýmy:

Richard La Motte

Tři a půl...(12.11.2005)

Remake me nijak zvlast nesral, tak jsem byl zvedavej i na tuhle puvodni verzi. No a i kdyz to neni zadna pecka, ani tenhle film me nesral. Pibehove to je podobny remakeu, respektive opacne, ale ja videl remake nejdriv. Jedinej rozdil je, ze tenhle film moc nepusobi jak zvireci horor, jasne, najde se naka ta napinava scena, sem tam tu pobihaj nasrany zvirato lidi v na dobu vzniku vcelku solidnich maskach a ukapne i nejaka ta krev, ale k nejaky atmosfere to ma daleko. Co se tyce hercu, Lancaster nastesti narozdil od Branda vypada normalne a York je sice takovej homousek, ale zahral obstojne. Celkove lepsi 3*, ale kdybych si mel vybrat, asi u me vyhraje remake.(19.8.2011)

Filmové obdobie, ktoré malo v 'bububu' žánri ako prvoradých zmutovaných, geneticky dokryvených, zvieracích a ja neviem akých ľudí na mňa moc nezapôsobilo. Táto ostrovná rozprávočka tiež veľmi nie a už vôbec ju nezachránil Lancaster. V dnešnej dobre si podobný námet viem predstaviť oveľa lepšie. Najväčším plusom boli zápasi človeka s krásnymi, majestátnymi šelmami, ktoré by obstáli ešte aj o sto rokov. 60%.(1.4.2008)

Film The Island of Dr. Moreau považuji za nadprůměrný počin, který si vždycky mile rád pustím znova a znova. Na tehdejší dobu se film může pyšnit slušnými maskami, speciálními efekty i solidními hereckými výkony. Když k tomu ještě přidám i nádherné prostředí a hudební doprovod nemůžu dát míň jak…7/10(18.10.2010)

• Marigold

Sedmdesátkový fetiš v podobě zvířecích kostýmů a lidských opičáků jsem nikdy moc nechápal. Uřvaný a uhýkaný film s jakýmsi vágním mravním poselstvím a trochu směšným naivkou Michaelem Yorkem. Nic, co by stálo za zapamatování.(31.3.2008)