poster

Ostrov doktora Moreaua

 • USA

  Island of Dr. Moreau, The

 • slovenský

  Ostrov doktora Moreaua

Dobrodružný / Horor / Sci-Fi / Mysteriózní / Fantasy / Thriller / Romantický

USA, 1977, 104 min

Režie:

Don Taylor

Předloha:

H.G. Wells (kniha)

Kamera:

Gerry Fisher

Střih:

Marion Rothman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • paascha
  ***

  Pamatuju si, jak jsme si s klukama ukazovali na plakátu, kdo je kdo. Kdo ukázal první na prase a hned na kámoše, už nemohl být prasetem sám, takže to pěkně rozvíjelo i motorické schopnosti:-)(11.11.2010)

 • Chrustyn
  ***

  Dnes již skoro zapomenutá klasika, která vypadá vedle Frankenheimerovi verze jako trhák. Beztak by si taková knížka zasloužila lepší film.(11.11.2010)

 • igi B.
  ***

  Tři a půl...(12.11.2005)

 • darkrobyk
  ****

  Kdysi mě v kině docela děsil. Ani po letech se neztratily určité kvality - herecké výkony, působivá hudba a nádherné exteriéry. Masky nejsou špatné, ale daleko starší Planeta opic měla přeci jen dokonalejší. Nejpůsobivější mi přišly scény s divokými šelmami a jejich boj s, řekněme, mutanty. Chvílemi jsem měl pocit, že se zvířata vymkla kontrole a trhají namaskované herce opravdu. Dnes by vše vyřešily počítačové triky, a tak by i ubylo onoho svíravého až mrazivého pocitu ohrožení. Braddock se chvílemi chová jako ekologický aktivista, který v dobré víře vypouští z českých farem americké norky do přírody. Vše dobré se tak ve zlé obrátí. Doktor je naproti tomu chladný fanatický vědec, který je smířen se ztrátami a oběťmi během výzkumu. Konflikt hlavních postav s mutanty spěje nezadržitelně k děsivému finále.(20.8.2011)

 • Campbell
  **

  Tak tohle bylo neuvěřitelné zklamání, je s podivem že pro remake mám slabost(teda spíše proto že jsem to viděl jako malej) a jelikož mám pro ten remake slabost tak jsem se dost těšil na tohle ale čekalo mě neuvěřitelné zklamání. Kostýmy a York jsou moc fajn, na kostýmech si daly hodně velkou práci a ocenění si zasloužily. Ale zbytek? Třeba samotní herci v kostýmech kteří se ani nesnažily hrát polozvířata? A to nemluvím o naprosto zpackané finální scéně. NAvíc ta agitka mi tu totálně neseděla, pro mě rozhodně velké zklamání a remake mám raději.(20.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace