Ostrov doktora Moreaua

Scénografie:

Philip M. Jefferies

Kostýmy:

Richard La Motte

Remake me nijak zvlast nesral, tak jsem byl zvedavej i na tuhle puvodni verzi. No a i kdyz to neni zadna pecka, ani tenhle film me nesral. Pibehove to je podobny remakeu, respektive opacne, ale ja videl remake nejdriv. Jedinej rozdil je, ze tenhle film moc nepusobi jak zvireci horor, jasne, najde se naka ta napinava scena, sem tam tu pobihaj nasrany zvirato lidi v na dobu vzniku vcelku solidnich maskach a ukapne i nejaka ta krev, ale k nejaky atmosfere to ma daleko. Co se tyce hercu, Lancaster nastesti narozdil od Branda vypada normalne a York je sice takovej homousek, ale zahral obstojne. Celkove lepsi 3*, ale kdybych si mel vybrat, asi u me vyhraje remake.(19.8.2011)

Objektivně je to na 3, subjektivně bych se klonil ke 4 ....A musím říct, že na to jak se tam živí herci "kočkujou" s divou zvěří, jsem jen nevěřícně zíral s otevřenou pusou.-To jsou fakt zběsilosti balancující na hraně bezpečnosti a týrání zvířat.. Tihle filmaři asi rčení"Netahej tygra za ocas" asi nikdy neslyšeli :)(18.2.2013)

Tři a půl...(12.11.2005)

Film The Island of Dr. Moreau považuji za nadprůměrný počin, který si vždycky mile rád pustím znova a znova. Na tehdejší dobu se film může pyšnit slušnými maskami, speciálními efekty i solidními hereckými výkony. Když k tomu ještě přidám i nádherné prostředí a hudební doprovod nemůžu dát míň jak…7/10(18.10.2010)

Ocenění: Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn ´78 (USA): Nominace na ceny pro nejlepšího herce (Burt Lancaster), pro nejlepšího režiséra, za nejlepší kostýmy, za nejlepší masky a za nejlepší sci-fi film.(30.9.2011)

• - Při natáčení scény boje mezi mutantem a tygrem, chytil tygr kaskadérovu hlavu do tlamy. Kaskadér měl naštěstí nasazenou sklolaminátovou helmu, takže vyvázl bez zranění. (Cheeker)

• - David Carradine odmítl hrát postavu Andrewa Braddocka. Michael York několikrát roli Andrewa Braddocka odmítl, než ji nakonec přijal. (Cheeker)

• - Natáčelo se na Panenských ostrovech. (Cheeker)