Kočičí oko

Cat's Eye

Mačacie oko

Komedie / Horor / Thriller / Povídkový

USA, 1985, 94 min

Rozpočet $7miliónovTržby USA $13,086,298Tržby Celosvetovo $13,300,000║ Odľahčený mix všeličoho ale fajn, zaujalo, trikovo dobré a napätie nechýba. /60%/(28.12.2008)

Velmi povedený povídkový film. Teague je zručnej režisér a většinu jeho filmů co jsem viděl jsem si dokonale užíval. Na tuhle adaptaci Kinga(jehož povídky jsem nečetl)jsem se těšil a nakonec jsem si je i dokonale užil. První povídka o chlápkovy co se chce odnaučit kouřit byla dobrá, neobsahovala nic zbytečného a jen rychle uběhla, a pravdou je že takovýhle metody bych použil na většinu feťáků a kuřáků 4*. Druhá povídka byla o něco slabší hlavně díky pomalejšímu rozjezdu ale jakmile se film přesunul na střechu tak to byla dobrá klaustrfobická jízda a konec byl parádní 3*. A poslední povídka byla výborná, mám osobně rád horory s takovýhlema skřítkama a tady jsem si je(nebo spíše ho) užil plnými doušky 4*. Takže dávám 4* z celkového hodnocení, líbilo se mi to dost, herci hrají přesvědčivě a malá Barrymore je roztomilá, takže nemám nejmenší důvod celej film zpochybnit.(24.6.2012)

• nash.

Líbil se vám film?.... přečtete si Kingovy povídky, které byly jejich předlohou... jsou mnohem lepší přestože se Teauge snažil...(1.7.2004)

Tak tu mame dalsi film podle Kinga, respektive tri plus minus pulhodinovy, podle povidek Quitters, Inc., The Ledge a The General. Prvni povidka je zaroven nejlepsi, imho si ji meli tvurci schovat az na zaver, ale to by zas tak hezky nemohli ukoncit pribeh o kocce, ktera se propleta vsema trema povidkama. Vic nez o horor se jedna o hodne cernou komedii o jedny netradicni firme pomahajici odvykat koureni s paradnim Jamesem Woodsem. Povidka je svizna, vtipna a ma slusnou atmosferu, navic jsou tu fakt paradni sceny, treba Woodsovo halucinace na vecirku plnym kuraku. Druha povidka je trochu slabsi, opet nechybi cernej humor, ale tentokrat je i docela napinava. Tady ze zacatku vse vypada jak tuctova historka o mafianovy, jeho neverny manzelce a jejim milenci. Az na to, ze mafian se rad sazi a vetsina pribehu se odehrava na rimse mrakodrapu. Tady dokonce dojde i na dve potencialne nechutny sceny, ale tvurci nic moc neukazujou. Treti povidka je asi nejslabsi, ale presto porad zajimava a je to takova sverazna variace na priseru ve skriny. Tady je bohuzel pomalejsi rozjezd, ale pak je povidka docela napinava. Akorat zaverecna kocici akce podporena superhrdinskou hudbou pusobi spis jak komedie. Nicmene skritek je udelanej hodne dobre a je tu mladicka Drew. Celkove se jedna o tri nadprumerny povidky, navic plne odkazu na jina Kingovo dila (zkrvavenej bernardyn ala Cujo, auto Christina, v televizi Mrtva zona...), ktere jsou ale vic cernohumorny nez hororovy a zprumerovano to da 4*.(3.9.2008)

Povedená adaptace tří povídek Stephena Kinga, který je i autorem scénáře, režírovaná Lewisem Teaguem, majícím v té době na kontě už jednu kingovskou adaptaci a sice CUJA. Všechny tři povídky jsou propojeny postavou toulavé kočky, která si v prvních dvou příbězích pouze zastatuje a až v třetím si zahraje hlavní roli. První povídka Nekuřáci s.r.o. o odvykání kouření je bezkonkurenčně nejlepší, má dobrý nápad i mrazivou pointu, ale stejně jako v ostatních povídkách i tady dostává horor na prdel od humoru, což ale není vůbec na škodu. Navíc v ní exceluje James Woods, neodolatelně komicky vystihující nervozitu a zbabělost abstinujícího kuřáka. Druhá povídka Římsa s Robertem Hayesem o jedné závratné sebevražedné sázce je akčnější, ale méně důvtipná a pointa musí být od začátku každému jasná. Nejslabší je třetí povídka s malou Drew Barrymore, která jako jediná obsahuje nadpřirozeno a jakoby byla cílená na dětského diváka. Mimochodem Drew si rok předtím zahrála hlavní roli ve filmové adaptaci Kingova románu FIRESTARTER a King díky tomu myslel na její obsazení do KOČIČÍHO OKA už při psaní scénáře. Film také obsahuje několik odkazů na Kinga - na začátku honí kočku vzteklý špinavý bernardýn (CUJO) a málem ji přejede červený Plymouth Fury s nálepkou CHRISTINE na zadním nárazníku, James Woods se dívá v televizi na MRTVOU ZÓNU a filmová matka Drew si čte Řbitov zviřátek. Na konci Římsy pak hlavní záporák zalistuje Playboyem z července 1976 a zůstane do něj překvapeně zírat - v tomto čísle byla totiž Římsa otištěna.(19.8.2006)

• - Příběh je natočen podle stejnojmenného povídkového románu Stephena Kinga, na jehož tvorbu je ve filmu několik odkazů. Okolo druhé minuty je v záběru vidět automobil a na jeho blatníku samolepka z nápisem "Já jsem Christína", odkazující na film Christine (1983) podle Kingovy předlohy. Hned na začátku filmu dále proběhne před kamerou pes velice podobný psu ze snímku Cujo, vzteklý pes (1983), dalšího filmu dle autorova díla. Dick Morrison (James Woods) pak v první povídce „Nekuřáci“ sleduje v televizi snímek Mrtvá zóna (1983), tedy další Kingovo zfilmované dílo. (Terva)

• - Manželka ve třetím příběhu čte před spaním knihu "Pet Sematary", jejímž autor je Stephen King. (WolfR)

• - Povídky jsou propojeny skladbou „Every Breath You Také“. Rozpočet filmu však nebyl dostačující a nebyla proto použita originální verze od kapely The Police, avšak cover verze. Rozdíl však rozpoznat nelze. (campa)