poster

Kočičí oko

 • USA

  Cat's Eye

 • slovenský

  Mačacie oko

Komedie / Horor / Thriller / Povídkový

USA, 1985, 94 min

 • petero
  ***

  Trošku ma to nudilo, zrejme preto že film je kombináciou troch na seba nenadväzujúcich poviedok spojených potulujúcou sa mačkou ktorá je hlavnou hrdinkou posledného príbehu. Ten prvý s Jamesom Woodsom (skvele to zahral) o náruživom fajčiarovi ktorý sa snaží prestať je určite naj a takú odvikaciu kúru by som určite nikomu nedoprial. Scenár i keď priamo od Stephena Kinga je odľahčený vtipnými momentkami no tým pádom stráca napätie na sile a celkovo to filmu dosť škodí. Škoda pretože takým Gremlinsom to náramne seklo.(3.7.2007)

 • balba
  ***

  Je to horor , který je zábavný se spousta vzrušení a černého humoru.(19.11.2006)

 • kingik
  odpad!

  Když bych měl jmenovat asi nejhoršího režiséra, jehož tvorba je pro mě odstrašující, vévodil by tomuto žebříčku jistý Lewis Teague. A za ním hodně dlouho nikdo. Neznám od tohoto velmistra patlala film, který by byl třeba jen průměrný, a klidně se všem jeho filmům dá bez uzardění napálit čistoskvoucí odpad. Dost se divím, že taková kapacita jako je hororový spisovatel a autor Stephen King svěřil svoje tři povídky, zvláště, když mu dva roky před tím dojebal vzteklého psíka Cuja, právě tomuto režijnímu antitalentovi "edwoodovského" ražení. V jeho režijním převedení se z výborných Kingových povídek stalo něco co je z mého pohledu těžko popsatelné. Vše natočené doslova superpříšerně a to se ve filmu objevují dost dobří herci jako James Woods, Robert Hays nebo mladá Drew Barrymoore. Když jsem kdysi dělal ve svém okolí anketu, bylo to v době rozmachu VHS a videopůjčoven, jaký nejhorší film viděli, nejvíce lidí právě uvedlo Kočičí oko. Můj táta, velký odpůrce hororů, kterému jsem před léty půjčením videokazety s tímto filmem chtěl vyvrátit jeho negativní názor v domnění, že to bude kvalitní pokoukáníčko, tehdy prohlásil, že se chtěl dívat na normální film a ne na film určený pro chovance blázince. To by byla ještě pro tento film pochvala. Ten film je totiž megapříšerný nedívatelný shit. Ty triky, kamera, to se fakt těžko popisuje. 0%(7.6.2012)

 • Wormboy
  ****

  Skutocne vydarene sklbenie troch Kingovych poviedok. Prvou je Nefajciari, s.r.o. (alebo ako to bolo u nas prelozene), v ktorej James Woods podstupuje zaujimavu odvykaciu kuru:) Druha poviedka je Rimsa alebo Muz na rimse, uz velmi nepamatam a tretia je General. Prve dve su nabeton zo zbierky poviedok Nocna zmena, ale ta tretia neviem. Vsetky tri poviedky maju velmi dobru atmosferu, dostatocnu nadsazku, aby bolo jasne,ze ide predovsetkym o zabavu a kratku stopaz, takze je iste, ze nuda sa nedostavi...(aj ked posledna poviedka je o cosi slabsia).Pre mna fakt mile prekvapenie.3,5/5(29.4.2005)

 • T2
  ***

  Rozpočet $7miliónovTržby USA $13,086,298Tržby Celosvetovo $13,300,000║ Odľahčený mix všeličoho ale fajn, zaujalo, trikovo dobré a napätie nechýba. /60%/(28.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace