poster

Kočičí oko

 • USA

  Cat's Eye

 • slovenský

  Mačacie oko

Komedie / Horor / Thriller / Povídkový

USA, 1985, 94 min

 • T2
  ***

  Rozpočet $7miliónovTržby USA $13,086,298Tržby Celosvetovo $13,300,000║ Odľahčený mix všeličoho ale fajn, zaujalo, trikovo dobré a napätie nechýba. /60%/(28.12.2008)

 • B!shop
  ****

  Tak tu mame dalsi film podle Kinga, respektive tri plus minus pulhodinovy, podle povidek Quitters, Inc., The Ledge a The General. Prvni povidka je zaroven nejlepsi, imho si ji meli tvurci schovat az na zaver, ale to by zas tak hezky nemohli ukoncit pribeh o kocce, ktera se propleta vsema trema povidkama. Vic nez o horor se jedna o hodne cernou komedii o jedny netradicni firme pomahajici odvykat koureni s paradnim Jamesem Woodsem. Povidka je svizna, vtipna a ma slusnou atmosferu, navic jsou tu fakt paradni sceny, treba Woodsovo halucinace na vecirku plnym kuraku. Druha povidka je trochu slabsi, opet nechybi cernej humor, ale tentokrat je i docela napinava. Tady ze zacatku vse vypada jak tuctova historka o mafianovy, jeho neverny manzelce a jejim milenci. Az na to, ze mafian se rad sazi a vetsina pribehu se odehrava na rimse mrakodrapu. Tady dokonce dojde i na dve potencialne nechutny sceny, ale tvurci nic moc neukazujou. Treti povidka je asi nejslabsi, ale presto porad zajimava a je to takova sverazna variace na priseru ve skriny. Tady je bohuzel pomalejsi rozjezd, ale pak je povidka docela napinava. Akorat zaverecna kocici akce podporena superhrdinskou hudbou pusobi spis jak komedie. Nicmene skritek je udelanej hodne dobre a je tu mladicka Drew. Celkove se jedna o tri nadprumerny povidky, navic plne odkazu na jina Kingovo dila (zkrvavenej bernardyn ala Cujo, auto Christina, v televizi Mrtva zona...), ktere jsou ale vic cernohumorny nez hororovy a zprumerovano to da 4*.(3.9.2008)

 • MM_Ramone
  ***

  Snímok "Mačacie oko" je súborom troch sfilmovaných poviedok, ktoré napísal známy americký spisovateľ Stephen King. V poradí prvá je "Nefajčiari, a. s.", po nej nasleduje "Rímsa" a nakoniec "Generál". Prvé dve pochádzajú zo zbierky "Nočná smena", odkiaľ je tá tretia bohužiaľ netuším. Ale to je vcelku jedno. Ako poviedkový film to funguje dobre. Celé je to prepojené sympatickou mačacou líniou, sú tam odkazy na ďalšie Kingove diela, hrajú v tom dobrí herci vrátane malej Drew Barrymore, je to spracované odľahčenou, zábavnou formou... príjemná horrorová oddychovka pod taktovkou Stephena Kinga. ***(2.4.2015)

 • honajz
  ****

  Tři Kingovy povídky, které volně propojuje mezi scénami probíhající tajemná kočka (která nakonec má určitou roli). Skutečně kvalitou jsou povídky nevyrovnané a nejlepší je ta první, částečně druhá, a ta poslední je jen do počtu, ale stále to má oldschoolový feeling, jinak řečeno atmosféru osmdesátek, kdy nastoupovaly VHS kazety, a v této souvislosti je to jeden z lepších filmů té doby a na toto téma.(12.6.2012)

 • Terva
  ****

  Hned na začátku filmu proběhne před kamerou pes velice podobný psu ze snímku Cujo, což je jeden z filmů natočený podle Stephena Kinga. V záběru je posléze vidět automobil a na jeho blatníku je samolepka z nápisem "Já jsem Christína", což je také jeden z filmů natočený podle Kingovo knihy. I tento příběh je natočen podle stejnojmenného románu Stephena Kinga. PŘÍBĚH PRVNÍ. Kouříte ? Je těžké přestat. Tak vstupte, změníme vám život. Ale pokud si zapálíte poprvé odneseme vaši ženu a ona si zatancuje na kovové podlaze z puštěným proudem, pokud si zapálíte po druhé........ Dramatická hudba, halucinace z nedostatku nikotinu a strach - to je příběh první. CITÁT - Byl to jenom úlet........ Kočka, která se v příběhu objeví má vlastně podíl na všech příbězích. CITÁT - Ná čičičí. DALŠÍ PŘÍBĚH. Ten je o sázkách. O sázkách při kterých jde o život. CITÁT - No, vy máte napůl vyhráno......... Pan Norris má ženu, ta je vdaná, ale z někým jiným a to je problém. Tato situace jej dostane až na jednu římsu výškové budovy. CITÁT - O něco se vsadíme. Je to jen malá sázka......... Opět je tu kočka, ale ta tímto příběhem lehce promňoukne. Má totiž své poslání, musí něco zařídit. TŘETÍ PŘÍBĚH je o skřítkovi žijícím za zdí. CITÁT - Tady jseš ty vrahu........ Aneb o tom, zda věřit svému dítěti, nebo si myslet že se jen opravdu bojí a nemá čeho. Ve filmu zazní The Police se songem Every Breath You Take.(8.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace