Kočičí oko

• slovenský

Mačacie oko

Komedie / Horor / Thriller / Povídkový

USA, 1985, 94 min

Trošku ma to nudilo, zrejme preto že film je kombináciou troch na seba nenadväzujúcich poviedok spojených potulujúcou sa mačkou ktorá je hlavnou hrdinkou posledného príbehu. Ten prvý s Jamesom Woodsom (skvele to zahral) o náruživom fajčiarovi ktorý sa snaží prestať je určite naj a takú odvikaciu kúru by som určite nikomu nedoprial. Scenár i keď priamo od Stephena Kinga je odľahčený vtipnými momentkami no tým pádom stráca napätie na sile a celkovo to filmu dosť škodí. Škoda pretože takým Gremlinsom to náramne seklo.(3.7.2007)

Je to horor , který je zábavný se spousta vzrušení a černého humoru.(19.11.2006)

• kingik

Když bych měl jmenovat asi nejhoršího režiséra, jehož tvorba je pro mě odstrašující, vévodil by tomuto žebříčku jistý Lewis Teague. A za ním hodně dlouho nikdo. Neznám od tohoto velmistra patlala film, který by byl třeba jen průměrný, a klidně se všem jeho filmům dá bez uzardění napálit čistoskvoucí odpad. Dost se divím, že taková kapacita jako je hororový spisovatel a autor Stephen King svěřil svoje tři povídky, zvláště, když mu dva roky před tím dojebal vzteklého psíka Cuja, právě tomuto režijnímu antitalentovi "edwoodovského" ražení. V jeho režijním převedení se z výborných Kingových povídek stalo něco co je z mého pohledu těžko popsatelné. Vše natočené doslova superpříšerně a to se ve filmu objevují dost dobří herci jako James Woods, Robert Hays nebo mladá Drew Barrymoore. Když jsem kdysi dělal ve svém okolí anketu, bylo to v době rozmachu VHS a videopůjčoven, jaký nejhorší film viděli, nejvíce lidí právě uvedlo Kočičí oko. Můj táta, velký odpůrce hororů, kterému jsem před léty půjčením videokazety s tímto filmem chtěl vyvrátit jeho negativní názor v domnění, že to bude kvalitní pokoukáníčko, tehdy prohlásil, že se chtěl dívat na normální film a ne na film určený pro chovance blázince. To by byla ještě pro tento film pochvala. Ten film je totiž megapříšerný nedívatelný shit. Ty triky, kamera, to se fakt těžko popisuje. 0%(7.6.2012)

Skutocne vydarene sklbenie troch Kingovych poviedok. Prvou je Nefajciari, s.r.o. (alebo ako to bolo u nas prelozene), v ktorej James Woods podstupuje zaujimavu odvykaciu kuru:) Druha poviedka je Rimsa alebo Muz na rimse, uz velmi nepamatam a tretia je General. Prve dve su nabeton zo zbierky poviedok Nocna zmena, ale ta tretia neviem. Vsetky tri poviedky maju velmi dobru atmosferu, dostatocnu nadsazku, aby bolo jasne,ze ide predovsetkym o zabavu a kratku stopaz, takze je iste, ze nuda sa nedostavi...(aj ked posledna poviedka je o cosi slabsia).Pre mna fakt mile prekvapenie.3,5/5(29.4.2005)

Rozpočet $7miliónovTržby USA $13,086,298Tržby Celosvetovo $13,300,000║ Odľahčený mix všeličoho ale fajn, zaujalo, trikovo dobré a napätie nechýba. /60%/(28.12.2008)