Kočičí oko

Mačacie oko

Komedie / Horor / Thriller / Povídkový

USA, 1985, 94 min

• nash.

Líbil se vám film?.... přečtete si Kingovy povídky, které byly jejich předlohou... jsou mnohem lepší přestože se Teauge snažil...(1.7.2004)

Lewis Teague mě velmi příjemně překvapil filmovou adaptací CUJA a tak jsem se těšil i na tento povídkový film. A to i proto, že první dvě povídky, tedy Nekuřáci a.s. a Římsa patří pro mě v originálu k tomu nejlepšímu, co King ve své povídkové tvorbě napsal. Mým představám se nejvíce tvůrci přiblížili v povídce Římsa. Velmi mě překvapil Robert Hays a celá povídka ( až na konec ) je natočena velmi věrně knižní předloze. Z Nekuřáků a.s. mám pocit, že jsou šití moc horkou jehlou ( dalo se toho zde předvést daleko víc ) a ani můj velký oblíbenec Woods mě nějak zvlášť nepřesvědčil. Třetí povídka je zajímavá především výkonem kočky, se zvířaty to Teague umí, což dokázal již ve zmiňovaném CUJOVI. Drobné odkazy, o kterých ve svém komentáři psal již Choze potěší, ale osobně postrádám ve filmu drobnou roličku samotného Kinga.(23.9.2007)

Dle oficiálního textu distributora by mě docela zajímalo, kde přesně byla ve filmu obsažena část "Stephen King už zase zahání diváky do kouta a nutí je nelidsky se bát...":) Nejděsivější mi možná přišla tak poslední povídka o zlotřilém "Gremlinovi." A i ta v sobě obsahovala značné množství humoru. Stejně jako dvě předchozí, které mi přišly vyloženě zábavné a nějaký, byť jen náznak hororu, jsem v něm nenašla. Kingovy povídky Nekuřáci a.s. a Římsa patří možná k těm méně hororovým a jsou spíše více vydařenou psychologickou "studií" lidí, kteří se dostali do velmi svízelných situací. King umí excelentně zpracovávat myšlenkové pochody svých hrdinů, kteří se ocitli "na hraně" a budovat tíživé napětí. Toto mohlo dokázat i Kočičí oko, které se však místo toho rozhodlo, že bude více zábavné, než děsivé.(11.6.2013)

Je to horor , který je zábavný se spousta vzrušení a černého humoru.(19.11.2006)

• Chrustyn

Podivně poskládaný horor, jehož jediná povídka není vyloženě dobrá.(25.9.2011)

• - Povídky jsou propojeny skladbou „Every Breath You Také“. Rozpočet filmu však nebyl dostačující a nebyla proto použita originální verze od kapely The Police, avšak cover verze. Rozdíl však rozpoznat nelze. (campa)

• - Manželka ve třetím příběhu čte před spaním knihu "Pet Sematary", jejímž autor je Stephen King. (WolfR)

• - Příběh je natočen podle stejnojmenného povídkového románu Stephena Kinga, na jehož tvorbu je ve filmu několik odkazů. Okolo druhé minuty je v záběru vidět automobil a na jeho blatníku samolepka z nápisem "Já jsem Christína", odkazující na film Christine (1983) podle Kingovy předlohy. Hned na začátku filmu dále proběhne před kamerou pes velice podobný psu ze snímku Cujo, vzteklý pes (1983), dalšího filmu dle autorova díla. Dick Morrison (James Woods) pak v první povídce „Nekuřáci“ sleduje v televizi snímek Mrtvá zóna (1983), tedy další Kingovo zfilmované dílo. (Terva)