Achille Paolini (Ugo Tognazzi) je zaměstnaný v malém nakladatelství pana Pasquala Belafronta (Totó) a miluje šéfovu dceru Lidii (Sylva Koscina). Achille má rád literaturu sci-fi, sám právě dokončil román a doufá ve vydání, ale pan Pasquale je rozhodně proti. Nešťastnou náhodou zraněný Achille se ocitne v nemocnici, kde lékaři objeví v jeho krvi vzácnou látku: glumonium. Tato látka umožní člověku přežít dlouhé lety do vesmíru. Do Itálie přijíždí dva agenti FBI, aby mladíka přemluvili k vesmírné misi, ale jazyková bariéra způsobí nedorozumění. Achille žije v přesvědčení, že Američané chtějí vydat jeho román. (curil)

Oktavianus

Klasická ukřičená italská komedie šmrncnutá špetkou sci-fi, která mohla být mnohem, mnohem lepší. V zásadě jde o to, že mimozemšťané (kteří většinu času vypadají jako dvě dítětem namalované oči) bojkotují americký vesmírný program na vypuštění rakety do kosmu. Amíci se ale nechtějí vzdát, a když zjistí, že ve vesmíru přežijí pouze opice, jelikož mají v krvi glumonium, najdou jedinýho člověka na Zemi, který ho má taky. Ano, je jím nesympatický a ukřičený hlavní hrdina. Američani ho chtějí ho poslat do vesmíru, ale neumí italsky, on zase anglicky, a tak vzniká spousta "komických nedorozumění", až mi bylo za tvůrce trapně. Mám humor rád, ale ukřičení Italové na špici mého žebříčku oblíbených komiků fakt nejsou. Samozřejmě je vesmírná vložka jen záminkou pro "páchání humoru", což je na neskutečně dlouhé stopáži rozloženo až bolestivě. Naštěstí za Sylvu Koscinovou a Sandru Milovou, na ty se dívá extra hezky - ale jinak je film produktem hodným zapomnění. ()