Základem fantastické komedie Pozemšťanky jsou lehce k mání je oblíbený příběh o laskavých mimozemšťanech, kteří ztroskotají na Zemi a spřátelí se s "domorodci". Téma začalo být módní po úspěchu Spielbergova snímku E.T.- Mimozemšťan; do oblasti těch "nejbližších setkání" mezi pozemšťany a mimozemšťany je posunul film Starman. V podání režiséra Juliena Templea se neobvyklý kontakt změnil ve ztřeštěnou galaktickou love story mezi kapitánem kosmické lodi z daleké planety a kalifornskou manikérkou Valerií - Dívka se má vdávat, ale její nastávající, doktor Ted Gallagher, se spíše než o snoubenku zajímá o hezké sestřičky. Frustrovaná dívka se marně pokouší získat zpátky Tedovu přízeň; když však v jejím bazénu havaruje kosmický člun se třemi mimozemšťany, začne mít docela jiné starosti... (oficiální text distributora)

hirnlego

Ze začátku neskutečná nuda, u prvních zpívánek jsme už málem vypínali, ale od bazénu to začalo být lepší - díky blonďatému (ňuňu!) Džimovi (a možná trochu i zbytku osazenstva rakety) jsme se dokonce několikrát posmáli nahlas. Docela příjemná oddychovka na nedělní odpoledne. Hodnocení nižší než 2* je nesmysl. A Jeff je tady po "proměně" BŮCH! ()

Lacike

Pozrel som si to len kvôli Carreymu. Ale nestalo to za to. Ma tu len malu ulohu a aj ked robi rôzne grimasy, tak to nebolo vôbec vtipne. Je to taka neuveritelne infantilna hudobna komedia s velmi divnou stylizaciou, ktora mi vôbec nepripadala zabavna. Jednu hviezdicku davam za to mnozstvo znamych hercov, ktori sa v tomto filme zhovadili. 1/10. ()

eraserhead666

Tohle je hodně těžké. Příběhově dost slabé i když místy příjemný bizár. Ale někoho, kdo má slabost pro osmdesátky, a to já mám, to prostě vezme. Ty účesy, ty hadry, ty barvy, ta hudba. Tady forma přebíjí obsah a příběh neskutečnou formou. Geena Davis je... no kus. Řekl bych, že z Goldbluma si holky musely rvát rodidla. Jim Carrey pobaví, rád objevuji jeho rané role. Za příběh bych nešel snad ani ke dvěma hvězdám, ale za ty osmdesátky dám tři s přehledem. ()

Prochy38

Jako zarytý fanoušek Jima Carreyho jsem se rozhodl, že zkouknu nějakou z jeho prvotin. Volba to nebyla špatná. Jde o celkem oddychovou komedii. Jak píše pár kolegů, já prostě nevidím G. Davis jako filmovou krásku a trochu mi tam "vadila". Ale to, že mi herečka není sympatická, neznamená, že snížím hodnocení filmu. Bohužel to takto mnoho komentátorů dělá, škoda. Jak jsem řekl, film do pohody. 55% ()

JohnnyD

Z času na čas príde na film, kde sa len ťažko hľadajú slová. Toto je ultimatívny wierd fest. Má to všetko, sú tu neskutočné 80s kulisy, campy efekty, new wave muzikálové čísla, blonďavý 25 ročný Jim Carrey, sexy Valley Girl Geena Davis, Jeff Goldblum goldbluming ako nikdy, Damon Wayans a jeho nadpozemská tanečná scéna a ďalšie desiatky úplne absurdných až dadaistických scén. Esencia 80tych rokov a pračudesnosť, ktorej ťažko nájsť obdoby. I want more! ()